Бог святий і праведний

Третя істина: Біблія стверджує, що Бог праведний і святий. Про Божу святість і абсолютну досконалість ідеться через усю Біблію – починаючи від Книги Буття й до Книги Одкровення. Його святість означає повну відсутність гріха, така святість недосяжна для грішної людини.

Як змінилося б життя людей і цілих народів, якби ми змогли осягнути Його величну праведність! Якби усвідомили, яка прірва відділяє нечестиву людину від досконалої праведності Бога! Священне Писання стверджує, що Він – Світло, і в Ньому немає жодної темряви. Він Вища, єдина в своєму роді Істота, бездоганна, не заплямована гріхом.

Недосконалій людині важко прийняти цю ідею. Нам, з нашими очевидними помилками й недоліками, доволі непросто уявити собі святість Бога. Але, не визнавши її, ми не зможемо зрозуміти Біблію й прийняти те, що вона пропонує.

Священне Писання стверджує, що гріх, немов прірва, розділив недосконалу людину й досконалого Бога. Невипадково й у скинії, описаній у Старому Заповіті, і в Єрусалимському храмі, про який згадується в Новому Заповіті, існували Святе й Святе святих. На цей поділ вказує і жертва, яку мав принести грішник, звертаючись до Бога. Священнослужителі виконували функцію посередників між Богом і звичайними людьми також через те, що святість і гріх несумісні. Закони про очищення, записані в Книзі Левіт, з’явилися з тієї ж причини. У багатьох релігійних святах ізраїльського народу відображено протистояння гріха й святості, з тієї ж причини народ ізраїльський завжди відчував себе чужим серед інших народів Палестини. Бог, діючи так чи інакше, завжди виходить зі Своєї святості.

Біблія говорить, що Престол Божий спочиває на Його святості. Через те така широка прірва між грішною людиною та святим Богом: адже це гріхи віддалили нас від Бога настільки, що ми не бачимо Його Лиця, а Він не чує нашого поклику. «Коли б беззаконня я бачив у серці своїм, – говорить псалмоспівець, – то Господь не почув би мене» (Пс. 66:18). Але, з іншого боку, ми дізнаємося, що «коли праведні кличуть, то їх чує Господь, і з усіх утисків їхніх визволює їх» (Пс. 34:18) і що «волю тих, хто боїться Його, Він сповняє, і благання їх чує та їм помагає» (Пс. 145:19).

Чистота не дозволяє Богові прихильно дивитися на зло, Його святість не дозволяє йти на компроміси з гріхом. Поки зло не увійшло в серце людини, Бога й людину пов’язувало спілкування. Але потім це спілкування й зв’язок були порушені. Ісус Христос знову дав надію на відновлення цього спілкування. Кажуть, що всі дороги ведуть до Бога. Але Ісус сказав: «Я дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене» (Ів. 14:6). Він також сказав: «Я двері: коли через Мене хто ввійде, спасеться, і той ввійде та вийде, і пасовисько знайде» (Ів. 10:9).

Людина грішна й не може з цим нічого вдіяти: її крик не торкнеться Божого слуху, якщо не буде виходити з глибини серця. Якби Бог, з великої милості, не послав до нас Свого Сина, щоб Він подолав прірву між святістю й гріхом, не було б у людей жодної надії на вічне спасіння.

Саме в Божій святості – розгадка смерті Христа. Лише Його доброти, чистоти й сили було досить, щоб узяти на Себе гріхи світу. Святість Бога передбачала жорстоке покарання за гріх, але любов Бога віддала в жертву Ісуса Христа, щоб Він прийняв покарання замість нас і людина мала шанс на порятунок. Адже Бог, Якому ми поклоняємося, є Бог чистоти, святості, праведності та справедливості. Він послав Сина Свого Єдинородного, щоб святий Бог нас прийняв. Але якщо людина нехтує Його допомогою, якщо порушує Його закони, то немає в неї права на Божу милість, коли наздожене її заслужена кара!

Бог є любов

Четверта істина: Бог є любов. Багато людей, незнайомих із Біблією, насилу розуміють, що мається на увазі під словами Священного Писання «Бог є любов» (1Ів. 4:8).

Ми самі не завжди розуміємо значення слова «любов». Ми звикли користуватися цим словом як доведеться. Воно означає і найнижчі, й найпіднесеніші стосунки між людьми. І подорожувати ми любимо, і шоколадний торт, і нову машину водити, і колір нових шпалер. Крім того, ми ще любимо ближніх, хоча найчастіше лише на словах. Не дивно, що нам важко зрозуміти сенс біблійних слів «Бог є любов».

Раз Бог є любов, можемо вирішити ми, то все в нашому житті буде чудово, дивовижно й прекрасно, і за гріхи ніхто покараний не буде. Але святий Бог не може залишити без покарання жоден гріх. При цьому люблячий Бог дає людині можливість спокутувати гріхи й знайти спасіння. Хрест Ісуса – прояв Божої любові. Лише зрозумівши це, людина може отримати прощення та очищення від гріхів. Саме любов Божа до людей стала причиною хресних страждань Ісуса!

Не сумнівайтеся в Божій любові, вона притаманна Богові тією ж мірою, що й святість. Який би не був жахливий гріх людини, Бог людину любить. Не будь Божої любові, не було б у людини й шансу на вічне життя. Але Бог є любов! І Його любов до нас вічна: «…Бог доводить Свою любов до нас тим, що Христос умер за нас, коли ми були ще грішниками» (Рим. 5:8).

Немає слів більш надійних, ніж обітниці Божої любові та прощення. Але, як неможливо океан уявити собі з чужих слів, так само неможливо осягнути Божу любов, не зазнавши її. Якщо людина ніколи не відчувала її, не відчувала примирення з Богом, їй не передати словами чудесної сили цієї любові.

Божу любов не осягнути обмеженим розумом. Користуючись розумом, ми, можливо, зуміємо більш-менш зрозуміло пояснити дитині, чому чорна корова, яка їсть зелену траву, дає біле молоко. Зрештою, ми знаємо, про що говоримо: самі п’ємо молоко, воно живить наше тіло. Але наш розум починає давати збої, коли ми заглиблюємось у внутрішні процеси, що відбуваються, наприклад, у крихітному зернятку кавуна, починаючи з його посадки й закінчуючи появою величезного плоду. Щоправда, їмо ми його при цьому з не меншим задоволенням. Щоб слухати радіо, мені не обов’язково розуміти, як воно зроблене. Ваш розум, можливо, не в силах дати детального пояснення, що собою являє електрика, хоча цілком ймовірно, що саме при світлі електричної лампочки ви читаєте зараз цю книгу. Ви просто знаєте, що електрика існує й дає вам можливість читати.

Існування Бога необхідно прийняти на віру – повіривши в Його Сина, Ісуса Христа. Коли приходить віра, тікають сумніви. І ви вже не запитаєте в себе: «Чи є в моєму серці віра в Бога?» Ви будете знати твердо, що є.

Коли мене запитують, звідки така впевненість в існуванні Бога та Його якостях, я згадую історію про хлопчика, який запускав повітряного змія. Дув сильний вітер, величезні хмари пливли по небу. Змій піднімався все вище й вище, і ось уже він зник у хмарах.

– Що ти робиш? – запитав у хлопчика перехожий.

– Змія запускаю.

– Та ну! Ти впевнений? Ну й де ж твій змій?

– Його не видно, але я відчуваю, як він тягне за нитку, отже, він там.

Не приймайте слова людей за Слово Боже. Знайдіть Його самі, і тоді ви відчуєте, з хвилювання й напруження серцевих струн, що Він існує.

Попередній запис

Бог є Дух

Наступний запис

ЖАХ ГРІХОПАДІННЯ