Будьте добрими громадянами

Перше: християни повинні бути добрими громадянами. Біблія вчить законослухняності. Відданість і любов до рідної країни не означає, що людина не може критикувати несправедливі закони. Біблія нагадує нам, що Бог дивиться на людину безсторонньо. Всі люди повинні мати рівні права та можливості. Моделлю земного керівництва має служити керівництво Боже.

Біблія вчить людину поважати владу. Апостол Павло наставляє Тимофія «…я благаю чинити молитви, благання, прохання, подяки за всіх людей, за царів та за всіх, хто при владі...» (1Тим. 2:1,2). Ісуса запитали: «Чи годиться давати податок для кесаря?» І Він закликав Своїх послідовників платити податки. Державі, для того щоб управляти й стежити за дотриманням законів і порядку, потрібні гроші. Ті ж, хто ухиляється від сплати податків, живуть за чужий рахунок і прирівнюються до злодіїв. Жоден справжній християнин не стане ухилятися від сплати податків. Ісус Христос сказав, що ми повинні віддавати кесареве кесарю (див. Мр. 12:17). Ми повинні бути чимось більшим, ніж порядними платниками податків. Недостатньо бути просто законослухняними громадянами. Нам треба прагнути принести благо своїй країні. Іноді необхідно встати на захист своєї батьківщини. Хороші громадяни усвідомлюють відповідальність, що лежить на них.

Нам треба бути великодушними й допомагати нужденним, а також жертвувати на роботу організацій, які вірно й чесно служать людям. Нам треба брати участь у проектах Червоного Хреста, Армії спасіння та інших організацій, що допомагають нужденним. У той же самий час, як добрі управителі, ми повинні перевіряти, на що йдуть пожертвувані нами кошти, чи доходить допомога до тих, хто її потребує.

Християни повинні допомагати притулкам, лікарням, інтернатам, тюрмам – усім соціальним інститутам. Ісус залишив нам заповідь любити ближнього, як самого себе (див. Мт. 22:39). Уявіть собі країну, яка не знає гуманітарних проектів! Що за життя в людей у такій країні!

Я згадую свою поїздку в одну країну. У ній поряд із державними будинками для літніх людей були й приватні, існуючі на гроші християн, багато християн було й серед персоналу. В таких установах літні люди були оточені любов’ю і турботою, у державних же ставлення до літніх людей було недбалим і віддавало казенщиною. Лікар, який працював і в державному, і в приватному будинках для престарілих, зауважив, що в приватному люди не тільки були більш задоволені життям, але й жили довше. І самі ми хочемо жити там, де люди допомагають один одному й люблять один одного. Нам потрібно зрозуміти, як сприяти цьому. Люди, що посідають відповідальні посади, мають право на повагу, підтримку й співпрацю з нашого боку. «Нехай кожна людина кориться вищій владі, бо немає влади, як не від Бога, і влади існуючі встановлені від Бога» (Рим. 13:1).

Будьте гостинні

Друге: християнин повинен бути гостинним (див. 1Тим. 3:2). Біблія вчить, що наш дім повинен бути гостинним, і всякий, хто входить до нього, повинен відчути присутність у ньому Христа. Найщасливіші християнські родини, які я знав, завжди відрізнялися гостинністю: там були раді сусідам, шанували молодь, поважали літніх людей, любили дітей. У таких сім’ях дарами Божими діляться з іншими. Якщо ми робимо це, Бог благословить наш дім.

Християнський погляд на інтимне життя

Третє: необхідно по-християнськи ставитися до питань взаємин статей. Біблія не вчить, що статеве життя – гріх, хоча багато біблійних коментаторів намагалися представити картину таким чином. Біблія вчить, що неправильне ставлення до сексуального життя може призвести до гріха. Через злягання в цей світ приходить нове життя, інтимне життя задумане Творцем як чудовий, радісний людський досвід.

Піддавшись своїй жорстокій, руйнівній плотській природі, людина звела високе переживання любові, кульмінацію фізичної та духовної близькості між двома людьми, до рівня грубої, тваринної злучки. Інтимна близькість без взаємної довіри, любові, поваги й щирого бажання принести іншому радість перетворюється на тваринний акт, від якого нас Біблія недвозначно застерігає.

Важливо відзначити, що Біблія – одна з небагатьох книг у світі, яка говорить про сексуальні стосунки дуже відкрито. Вона не приховує ні позитивних, ні негативних сторін сексуальності людини. Хибне збентеження, неадекватна реакція, замовчування цієї теми притаманне людям, а не Слову Божому.

Намагаючись подолати змову мовчання навколо цієї життєво важливої теми, наші сучасники головний акцент роблять на техніці сексуальних стосунків, приділяючи мало уваги духовній атмосфері, в якій ці дивовижні людські стосунки й знаходять свою справжність.

Трагічно велике число розлучень у нашій країні й в усьому світі говорить про те, що чоловіки й жінки розучилися досягати тривалих і прекрасних взаємин, неможливих без міцних духовних цінностей.

Кожен із нас розуміє, що без інтимних стосунків неможливе продовження життя. Ці стосунки можуть дарувати казкові переживання. Вони можуть принести радість, але можуть обернутися й сущим пеклом. Якщо статевий інстинкт не підпорядковує вас собі, він стане добрим помічником у творенні вашого дому.

Безсоромна експлуатація сексуальної тематики в ЗМІ, грубі відверті натяки в оголошеннях і афішах не можуть не викликати в християн обурення й протесту. Їм соромно за незрілість і моральну невимогливість своїх співгромадян, адже саме вульгарність і розбещеність перекрутили добрий подарунок, даний людям Богом.

Попередній запис

ЧИ Я СТОРОЖ БРАТА СВОГО?

Наступний запис

Християнський погляд на шлюб