ВСТУПНЕ СЛОВО

Хто переживав різні терпіння у своєму житті, той знає, що найважчими є душевні муки. Можна довго й багато терпіти тілесно, й ці випробування не будуть дуже тяжкі. Але душевні муки бувають набагато важчі, прикріші, часом тривають і ціле життя, а деколи від них неможливо й вилікуватися. Одні душі переживають Голгофу, яка закінчиться щойно в момент фізичної смерті; інші ж падають, знеохочуються, опускають руки й гинуть передчасно, хоч мають перед собою ще довгі роки тілесного життя.

Найважчі душевні муки людей, які хочуть і намагаються вірно служити Господу Богу, – це, звичайно, важкі спокуси гріха, болючі сумніви щодо їхнього душевного стану та гірке відчуття того, що Бог залишив їх. Тільки Бог на небі і священики-сповідники на землі знають, як багато душ страждає в таких муках, та які вони болючі й страшні. А найбільшою трагедією є те, що більшість душ, яких Боже Провидіння обдарувало душевними терпіннями, не має чітко виробленого поняття про такі допусти і через це ще більше мучиться.

Тому в цій книжечці ми хочемо подати короткий виклад про одне з таких душевних терпінь, щоб допомогти багатьом побожним душам, які шукають порятунку і не знаходять його. Тут говоритимемо про спокуси, які так часто й сильно занепокоюють тисячі душ.

Може, не один із наших читачів дивуватиметься, що ми вибрали таку дивну тему для обговорення. Але ми переконані, що багато людей часто мучиться саме тому, що немає подібного читання, яке з’ясувало б їм одне з найактуальніших та найболючіших питань духовного життя.

Тому ми віримо, що писання на тему спокус є дуже потрібне. Надіємося, що ця книжечка допоможе багатьом душам. Тільки читати її потрібно поволі, спокійно, з увагою та бажанням скористатися з поданого пояснення.

Попередній запис

Постанова виправитися

Наступний запис

НАШ ПОДВІЙНИЙ ЗАКОН