Від Бога, а не від людини

Ісус Христос сказав, що нам «необхідно родитись згори». «Необхідно родитись» означає, що не я сам, а хтось інший відповідає за моє народження. Це означає, що хтось нам повинен допомогти. Людина не народжує себе сама. Нове народження не входить до компетенції нашої волі. Виходить, що нове народження – справа рук Божих, ми отримуємо нове народження від Нього.

Никодим не міг зрозуміти, як може людина народитися наново. У замішанні він двічі повторює: «Як?»

Таємничість нового народження не робить його неістинним. Ми не розуміємо, що таке електрика, але це не заважає нам користуватися нею: освітлювати свої будинки, дивитися телевізійні програми тощо. Досить із нас того, що ми бачимо, як з’являється, скажімо, у вівці руно, а в птиці – пір’я, а знати процеси, що відбуваються при цьому, – справа фахівців. До кінця життя нам не розгадати й малої частки таємниць цього світу, тому треба прийняти на віру той факт, що тієї самої хвилини, коли ми каємося в наших гріхах і звертаємося в молитві віри до Ісуса Христа, нам дається нове народження.

Тоді-то й відбувається це таємниче проникнення Божественного життя в людську душу. Бог ділиться з нами Своєю Божественною природою і приймає нас у Свою сім’ю. Бог вдихнув у нас Своє дихання. Через Духа Святого Ісус Христос вселяється в серце, і ми стаємо причасниками Божої вічності. Якщо ви народилися згори, ви будете жити стільки, скільки живе Бог. Так відбувається відновлення стосунків між Богом і людиною, порушених в Едемському саду.

Що відбувається після народження згори

Після нового народження ми отримуємо здатність по-новому бачити й розуміти те, що відбувається. Слово Боже вчить: «Бо Бог, що звелів був світлу засяяти з темряви, у серцях наших засяяв, щоб просвітити нам знання слави Божої в Особі Христовій» (2Кор. 4:6). І в іншому місці сказано: «…просвітив очі вашого серця, щоб ви зрозуміли…» (Еф. 1:18). Те, з чого людина раніше глузувала як із непорозуміння, вона приймає тепер на віру. Процес прийняття нею рішень змінюється. Наше «я» повалене з п’єдесталу, і бажання догодити Богові стає головним.

По-друге, у вашому серці відбувається переворот. Біблія говорить: «І дам вам нове серце, і нового духа дам у ваше нутро, і викину камінне серце з вашого тіла, і дам вам серце із плоті» (Єз. 36:26). Бог каже: «Дам Закона Свого в середину їхню, і на їхньому серці його напишу…» (Єр. 31:33).

Ваші прихильності також зазнають радикальних змін. Ви полюбите Бога й усе, що пов’язане з Ним. Почнете цінувати все велике й прекрасне в житті, а низьке й підле відкинете. Ви інакше станете ставитися до соціальних проблем, у серці прокинеться співчуття до знедолених.

По-третє, докорінної зміни зазнає ваша воля. Зміняться ваші рішення, тому що, приймаючи їх, ви будете виходити з інших мотивів. Біблія говорить: «Бог же миру… нехай вас удосконалить у кожному доброму ділі, щоб волю чинити Його, чинячи в вас любе перед лицем Його через Ісуса Христа» (Євр. 13:20,21).

Отримана від Бога нова природа покірлива Його волі. Тож Вашим єдиним бажанням стане виконання Його волі. Ви будете абсолютно й до кінця віддані Йому. Ви по-новому почнете ставитися до себе, у вас з’являться нові звички, ваш спосіб життя почне диктувати нові переваги. Вам захочеться прославляти Бога. Ви станете спілкуватися з іншими віруючими в церкві. Ви полюбите читання Біблії та молитву. Ставлення до життя зміниться. Раніше ваше життя було пронизане невір’ям, а саме воно – корінь усякого гріха. Ви сумнівалися в Богові, але зараз ви вірите в Нього та в Його Слово.

Свого часу гордість була центром вашого життя. Ви складали честолюбні плани, але тепер все змінилося. Можливо, в якийсь період життя вашими вчинками рухала ненависть. Заздрість, невдоволення та злість по відношенню до інших заповнювали серце. Але тепер і це поступово зміниться.

Був час, коли вам нічого не варто було збрехати. Лицемірством і брехнею були просякнуті ваші думки, слова, вчинки. Але й це змінилося. Ви більше не піддаєтеся, як раніше, плотській похоті. Ви народжені наново! Диявол, як і раніше, буде розставляти свої тенета, і ви, можливо, ще потрапите в них і відразу про це пошкодуєте, розкаєтеся в своїх гріхах і попросите в Бога прощення. Ви народжені згори, ваша сутність змінилася.

Свиня та ягня

Є старе оповідання про свиню та ягнятко. Один фермер привів у свій дім свиню. Він вимив її, пополірував копита, поприскав парфумами, пов’язав їй на шию стрічку й привів до вітальні, де зібралися гості. Свиня виглядала чудово. Вона була такою акуратною і чистенькою, що на деякий час стала центром загальної уваги. Та тільки-но відкрилися вхідні двері, свиня вибігла з вітальні й умостилася в першій-ліпшій калюжі. Чому? Та тому що вона була свинею. Вона по суті не змінилася, хоча й змінилася зовні.

З ягням інакше. У нього охайність на рівні інстинкту. Вимийте його, й воно постарається обійти всі калюжі та бруд.

Можна вимити та причесати людину, нарядити її, посадити в церкві в першому ряду, і вона буде виглядати, як свята. Вона може навіть на час увести в оману своїх друзів. Але варто їй повернутися в звичне для неї середовище: піти на роботу, залишитися вдома наодинці з домашніми, піти ввечері в клуб, і вона постане в своєму звичному вигляді й не буде соромитися. Чому вона так чинить? Тому що її природа не змінилася. Вона не пережила народження згори.

Сенс виправдання

У момент народження згори ви стаєте причасниками Божого єства й отримуєте виправдання в очах Бога. Це означає, що Бог ставиться до вас так, ніби ви ніколи не грішили. Акт Божого виправдання полягає в тому, що Господь оголошує грішника безгрішним, дозволяє йому постати перед Собою, ніби той ніколи не коїв гріхів.

Апостол Павло говорить: «Хто оскаржувати буде Божих вибранців? Бог Той, що виправдує» (Рим. 8:33). Ваші гріхи прощені. Бог кинув у морську глибочінь усі наші гріхи (див. Мих. 7:19), «кинув за спину Свою всі гріхи мої» (Іс. 38:17). Він більше не згадає про ваші гріхи. Ви приходите до Бога як боржник, але отримуєте прощення й миритесь із Ним. До цього ви фактично були противником Бога. Біблія говорить: «І не тільки це, але й хвалимося в Бозі через Господа нашого Ісуса Христа, що через Нього одержали ми тепер примирення» (Рим. 5:11).

Але більш того: ви тепер стали членом Божої сім’ї, ви тепер – Боже дитя: «…призначивши наперед, щоб нас усиновити для Себе Ісусом Христом, за вподобанням волі Своєї» (Еф. 1:5). Ви тепер – спадкоємець Небес. У ваших жилах – царська кров. Ви – чадо Царя царів. Навіть ваші друзі помітять зміну у вашому житті. І все тому, що ви народилися згори.

Старе та нове

Після народження згори в житті відбудуться зміни. По-перше, ваше ставлення до гріха зміниться. Ви навчитеся ненавидіти гріх так само, як і Бог ненавидить його. Ви будете ставитися до нього з огидою і презирством.

У Х’юстоні (штат Техас) на одному з наших зібрань увірував власник крамниці, яка торгувала спиртними напоями. Наступного дня на дверях крамниці з’явилася вивіска «Зачинено».

Я чув про п’яницю, якого називали Старим Джоном, він народився згори під час євангелізаційного зібрання. Наступного ранку хтось зустрів його на вулиці й гукнув: «Доброго ранку, Старий Джоне». «Ви це мені? – запитав Джон. – Мене звуть не Старий Джон, а Новий Джон». Його життя змінилося докорінно.

По-друге, народження згори викличе у вас бажання коритися Богові: «А що ми пізнали Його, пізнаємо це з того, коли заповіді Його додержуємо» (1Ів. 2:3).

По-третє, ви будете відділені від світу. Біблія говорить: «Не любіть світу, ані того, що в світі. Коли любить хто світ, у тім немає любові Отцівської» (1Ів. 2:15).

По-четверте, у вашому серці виникне нова любов до ближніх. Біблія говорить: «Ми знаємо, що ми перейшли від смерті в життя, бо любимо братів. А хто брата не любить, пробуває той в смерті» (1Ів. 3:14).

По-п’яте, ми не будемо грішити. Біблія говорить: «Ми знаємо, що кожен, хто народився від Бога, не грішить…» (1Ів. 5:18). Нас більше не будуть вабити гріховні вчинки.

У Техасі мені розповідали історію про ковбоя, який щоранку прив’язував свого коня біля дверей кабачка. Одного разу господар кабачка з подивом виявив коня свого постійного відвідувача біля дверей методистської церкви. Зустрівши ковбоя на вулиці, господар закладу поцікавився: «Скажи-но, чому сьогодні вранці твій кінь був прив’язаний біля дверей церкви?» Той обернувся й відповів: «Учора ввечері на молитовному зібранні я звернувся до Бога, тепер і моєму коневі доведеться змінити свої уподобання».

Ось що означає відродження. Ось що означає навернення. Воно означає, що наш новий стан зумовлює нові прихильності.

Попередній запис

СТАРЕ І НОВЕ

Наступний запис

ВПЕВНЕНІСТЬ У СПАСІННІ