Віра і навернення_Частина 4

В. Запросити Ісуса в серце

Відчини навстіж двері свого серця перед Ісусом – це ключ до того, щоб Він розділив із тобою повноту життя.

«Ось Я стою під дверима та стукаю: коли хто почує Мій голос і двері відчинить, Я до нього ввійду, і буду вечеряти з ним, а він зо Мною» (Об. 3:20).

Ісус стоїть перед дверима серця кожного із нас. Він запрошує нас разом із Ним взяти участь у Його Новому житті. Він кличе тебе. Тільки чекає, щоб ми відчинили Йому двері. Будьмо певні, що Ісус ніколи їх не буде ламати. Увійде тоді, коли ми добровільно відчинимо.

Відомий художник показував учням свою останню картину, щоб почути критичну оцінку. На ній було зображено Ісуса, який стукає в двері будинку. Учні почали ділитися враженнями:

– Чудовий контраст кольорів.

– Твір досконалий.

– Обличчя Ісуса передає життя.

Усі позитивно відгукувалися про полотно, і нарешті один із них вигукнув:

– Учителю, я бачу недолік.

Усі здивувалися, що ж він має на увазі. Учитель уважно подивився на учня і запропонував обґрунтувати свою думку:

– Двері будинку не мають замка…

– Це не недолік, – відповів учитель. – Двері, в які стукає Ісус, неможливо відчинити зовні. Вони відчиняються лише зсередини. Тому в них і немає замка…

* *

Нині в тебе є ця велика нагода: відчинити двері свого серця і запросити Ісуса увійти навіть у найглибші закутки твого буття. Ісус нікого не примушує. Кожен добровільно відчиняє Йому і запрошує увійти.

Колись ти відкривав своє серце перед людьми чи системами, які обіцяли щастя. Тепер дай шанс Ісусові. Ти нічого не втратиш, крім суму і тривог. Ти нічого не втратиш, крім кайданів, які поневолюють тебе.

Перед твоїми дверима стоїть велика нагода змінити власне життя. Не дозволь їй пройти мимо. Скористайся. Ісус хоче показати тобі усе, чим Він є і чого набув для тебе Своєю смертю і воскресінням. Зроби те, чого ти ніколи ще не робив: запроси Його увійти сьогодні аж до найглибших закутків твого життя.

Запроси Ісуса особливим чином увійти в твоє серце і попроси Його зустрітися з тобою особисто, щоб досвідчити Його спасіння.

МОЛИТВА ЗАПРОШЕННЯ ІСУСА У СВОЄ СЕРЦЕ

Господи Ісусе, навстіж відчиняю перед Тобою двері мого серця, як ніколи і ні перед ким я ще не відчиняв, і запрошую Тебе увійти в моє життя, щоб я зміг жити Твоїм життям.

Я закривав перед Тобою багато сфер мого існування, але сьогодні упокорююся і прошу по-новому і назавжди прийти в моє життя. Увійди в моє серце зі своїм словом вічного життя. Я приймаю Твоє Євангеліє як норму життя. І тепер, коли Ти ввійшов, я вирішую зачинити двері з двох причин: по-перше, щоб Ти ніколи не вийшов, і, по-друге, щоб гріх більше ніколи не увійшов у моє життя.

Г. Відречення від гріха

Дехто вважає, що спочатку потрібно відмовитися від гріха для того, щоб бути гідним мати в серці Ісуса. Але це не так. Насправді все навпаки.

Лише з Ісусом у серці ми здатні відректися від гріха і від усіх спокус сатани.

Коли Ернан Кортес прибув завойовувати Мексику, він висадився в Сан-Хуан де Улуа. Але там завойовників чекало сильне і добре організоване військо ацтеків. Дієго Веласкес та інші командири злякалися і вирішили таємно покинути його, повернувшись на Кубу – острів, який на той час був уже завойований ними.

Ернан Кортес довідався про їхні плани і тієї ж ночі підпалив кораблі, позбавивши зрадників можливості відступати. Їм нічого не залишалося, окрім як воювати з проводирем аборигенів з Теночтітлану.

Нам недостатньо хотіти здобути нове життя, яке приносить Ісус. Необхідно також спалити кораблі, які ведуть нас до гріха, зміцнити місця і нагоди до нього.

Бог розділив Червоне море, щоб пройшов Його народ, який прямував до землі свободи. Але прохід відразу зімкнувся. Потрібно перекрити шлях назад, щоб ніколи більше не повернутися до рабства гріха. Тому необхідно твердо вирішити ніколи більше не повертатися до рабства гріха і відмовитися від усіх засобів і нагод, які могли б спокусити нас повернутися.

Оскільки Ісус перебуває в нашому серці, ми маємо достатньо сили для того, щоб відректися від гріха, категорично постановивши ніколи більше не повертатися до нього.[1]

ВІДРЕЧЕННЯ ВІД ГРІХА

Стоячи, слід відповідати: «Відрікаюся» на кожне із таких запитань:

 • Чи відрікаєшся ти від сатани, тому що Ісус перебуває в твоєму серці?
 • Чи відрікаєшся від усіх його діл і спокус?
 • Чи відрікаєшся від окультизму, езотеризму і всіх забобонів?
 • Чи відрікаєшся ти від бажання вивідати майбутнє поза Богом?
 • Чи відрікаєшся від магії, знахарства і відьомства?
 • Чи відрікаєшся від гадання на картах, на каві і на долоні?
 • Чи відрікаєшся від спіритизму, астрології і гороскопів?
 • Чи відрікаєшся від панування над собою чи іншими поза Богом?
 • Чи відрікаєшся від розумового контролю і діанетики?
 • Від використання амулетів, фетишів і талісманів?
 • Через те, що Ісус у твоєму серці, чи відрікаєшся від егоїзму, хтивості й зла?
 • Чи відрікаєшся від усякої самодостатності, захланності й самолюбства?
 • Чи відрікаєшся від гордості й марнославства?
 • Чи відрікаєшся від ненависті й образ?
 • Чи відрікаєшся від брехні, обману і будь-якого виду фальшу й крадіжки?
 • Через те, що Ісус у твоєму серці, чи відрікаєшся ти від невірності і від кожної особи, яка відділяє тебе від Євангелія?

МОЛИТВА

Господи Ісусе, сьогодні я спалюю усі засоби, нагоди і випадки, які ведуть мене до гріха. Відрікаюся від гріха, від будь-яких його форм і розміру.

В ім’я Ісуса і силою Його найціннішої Крові заявляю, що гріх уже не панує, тому що завдяки найціннішій Крові Ісуса Христа я прощений і звільнений від його рабства.

ЗАПРОСИ ІСУСА ДО СВОГО СЕРЦЯ І ПРОГОЛОСИ ЙОГО СВОЇМ ОСОБИСТИМ СПАСИТЕЛЕМ


[1] Важливо зазначити: не потрібно відмовлятися від гріха для того, щоб Ісус увійшов у наше життя. Навпаки, через те, що Він увійшов у наше життя, ми здатні відректися від гріха.

Попередній запис

Віра і навернення_Частина 3

Наступний запис

Ісус – Господь, мій Господь