Дар Духа

Мета теми: отримати досвід дару Святого Духа в нашому житті.

Декілька разів Ісус пообіцяв Своїм учням послати їм Святого Духа. Щоб підтвердити це зобов’язання, Він називав Його Обітницею Отця і зазначав, що йдеться про велике вилиття, прирівняне до «Хрещення в Дусі». Тому настановив Своїх учнів, щоб вони не віддалялися від Єрусалима, аж поки не отримають Обітницю Отця, яка повинна була змінити їхні життя і зробити здатними до місії, що була їм довірена.

«І ось Я посилаю на вас обітницю Мого Отця» (Лк. 24:49).

А. Обітниця Отця: сила з висоти

Тому Ісус перед Своєю смертю промовив учням загадкові слова:

«Та Я правду кажу вам: Краще для вас, щоб пішов Я, бо як Я не піду, Утішитель[1] не прийде до вас. А коли Я піду, то пошлю вам Його» (Ів. 16:7).

Чому ж ліпше, щоб Ісус відійшов? Тому що Святий Дух доповняє Його діло спасіння в різний спосіб:

Дух є силою, якої ми потребуємо, щоб залишитися вірними на новому шляху, який розпочали.

«…Зодягнетесь силою з висоти» (Лк. 24:49).

Чому Ісус зміг передбачити як зраду Юди, так і відречення Петра? Бо жоден із них ще не мав сили Духа, щоб залишитися вірним.

Дорогою, яку розпочали, ми зустрінемося з багатьма труднощами та спокусами і потребуємо сили Духа, щоб бути наполегливими до кінця.

Ця сила Духа наділяє нас здатністю жити повнотою життя, яке Ісус Христос прийшов принести в цей світ і яке Він набув для нас через Свою смерть і воскресіння.

Ісус офіційно пообіцяв подати силу з висоти. Він ніколи не забуває того, що обіцяв.

Так само, як вода є початком життя, так і Святий Дух – джерело живої води, яке тече до вічного життя, дозволяє нам жити новим життям у Христі Ісусі.

Ісус прийшов, щоб принести нове життя, як це від імені Бога передвіщали пророки Єзекіїль і Єремія, щоб дати нам новий дух і нове серце:

«І дам їм одне серце, і нового духа дам у вас, і вийму з їхнього тіла серце камінне, і дам їм серце із м’яса, щоб вони ходили за уставами Моїми, і додержували Мої постанови та виконували їх. І вони стануть Мені народом, а Я буду їм Богом!» (Єз. 11:19-20).

«…Бо це ось отой Заповіт, що його по цих днях складу з домом Ізраїля, – каже Господь: Дам Закона Свого в середину їхню, і на їхньому серці його напишу, і Я стану їм Богом, вони ж Мені будуть народом!» (Єр. 31:33).

Тільки Бог може змінити людське серце. Потрібно ж, щоб Божий Дух внутрішньо відновив людину.

Святий Дух, перед тим, як наділити нас здатністю сповнювати Божий наказ, спонукає хотіти і утотожнюватися із добром, яке наказує цей Закон. Це чудове діло Святого Духа! Він змінює наші бажання, критерії і цінності. Ми вже не слідуємо за пожаданнями тіла. Духовний чоловік, в якому живе і якого трансформує Святий Дух, бажає духовних плодів і чинить духовні діла.

Обітниця Отця доповнює діло спасіння Христа Ісуса, актуалізуючи і роблячи ефективним відкуплення, набуте Ісусом на хресті. Через це Його дія не є випадковою чи необов’язковою. Вона абсолютно необхідна.

Це вилиття Духа настільки рясне, що Ісус говорить про нього як про Хрещення Духом.

«Ви ж охрищені будете Духом Святим через кілька тих днів» (Дії 1:5).

Хрестити, означає занурюватися, бути затопленим, як корабель, який тоне в океані.

Б. Виконання обітниці в П’ятдесятницю

На п’ятдесятий день після Свого воскресіння, Ісус, повний Святого Духа, вилив Свого Духа на учнів, які разом із Його матір’ю Марією перебували на молитві в горниці:

«Коли ж почався день П’ятдесятниці, всі вони однодушно знаходилися вкупі. І нагло зчинився шум із неба, ніби буря раптова зірвалася, і переповнила ввесь той дім, де сиділи вони. І з’явилися їм язики поділені, немов би огненні, та й на кожному з них по одному осів. Усі ж вони сповнились Духом Святим, і почали говорити іншими мовами, як їм Дух промовляти давав» (Дії 2:1-4).

П’ятдесятниця – це ніщо інше, як сповнення обітниці послати з неба Святого Духа. Небо і земля минуться, а Він не занедбає у виконанні жодне зі Своїх слів.

  • Перше: на прославленого Ісуса по-новому сходить Святий Дух.
  • Друге: Він отримує стільки Святого Духа, що виливає Його на апостолів, які зібралися в горниці.

Хрещення у Святому Дусі в день П’ятдесятниці – це зішесття Святого Духа, Який повністю наповнив апостолів.

Плоди П’ятдесятниці

Це досвідчення змінило учнів. Вони почали досвідчувати повноту життя, яку приніс Ісус, і відразу з великою силою свідчили про Його Воскресіння. Цього ж ранку Петро говорив від імені спільноти. Своїм свідченням він навернув три тисячі чоловік через те, що усі були зодягнені в нову силу, силу з висоти, завдяки якій вони говорили іншими мовами, оздоровляли хворих, воскрешали померлих і робили безліч інших знаків, чудес і див, які наочно показували присутність живого Христа Спасителя поміж ними (Дії 4:30-31).

З тієї миті вони почали завжди і за все дякувати Богу. Коли їх ув’язнювали, вони співали псалми. Коли їх сікли різками і переслідували, вони дякували Богові. Коли голодували, вони прославляли Господа. Завжди були наповнені радістю Святого Духа, навіть у хворобах і скорботах. Їм достатньо було благодаті Божої. Вони все вважали за сміття, порівняно з тим, щоб знати і любити Господа Ісуса.


[1] Слово «Утішитель» можна перекласти також, як «заступник», «той, що біля тебе».

Попередній запис

Ісус – Господь, мій Господь

Наступний запис

Дар Духа_Частина 2