Дар Духа_Частина 2

В. Обітниця є для всіх; особиста П’ятдесятниця

Однак виникають певні запитання: яка нам користь з того, що Ісус зіслав Свого Святого Духа на тих зібраних у горниці 120 осіб? Що нам з того, що в день П’ятдесятниці змінилося життя апостолів? Чи могли б ми мати особисту П’ятдесятницю?

Жителі Єрусалима, які зібралися навколо горниці, запитали їх: «Чи можемо ми також отримати силу з висоти?»; «Що ми повинні робити для того, щоб пережити ту радість і силу, яку ви переживаєте?»; «Як можемо ми досвідчити Ісусове життя, яке відображається у вас?» (Дії 2:37).

Відповідь Петра проста і ясна: «Покайтеся, і нехай же охриститься кожен із вас у Ім’я Ісуса Христа на відпущення ваших гріхів, і дара Духа Святого ви приймете! Бо для вас ця обітниця, і для ваших дітей, і для всіх, що далеко знаходяться, кого б тільки покликав Господь, Бог наш» (Дії 2:38-39).

Ця обітниця, Святий Дух, є також для кожного з нас. Ісус пообіцяв нове зішесття Духа в твоєму житті. Оскільки Він виконав Свою обітницю в день П’ятдесятниці, то хоче, щоб і ти досвідчив свою особисту П’ятдесятницю.

Це вилиття Святого Духа, яке пропонує нам Ісус, є таким щедрим і рясним, що в багатьох частинах світу воно відоме як «Хрещення у Святому Дусі». Воно не є новою Святою Тайною. Це Хрещення є просто новим зішесттям Божого Духа, досвідченням сили і любові Бога, Який змінює життя.

Ісус пропонує тобі нове вилиття Свого Святого Духа, щоб змінити твоє життя. Своєю смертю і воскресінням Він уже набув для тебе цей Дар, який хоче тобі подарувати. Він не змушує тебе його приймати, лише якщо ти цього хочеш і потребуєш. Ти не заслуговуєш на Святого Духа, але Ісус, Син Божий, заслужив Його за тебе і для тебе. Він лише запитує тебе: «Ти хочеш Його? Чи маєш ти спрагу живої води?»

Ісус Христос той самий вчора, сьогодні і завжди. І те, що Він здійснив у день П’ятдесятниці, те саме Він хоче здійснити знову зараз. Те, що вчинив у горниці, Він здатен повторити тут. Те, що Він вчинив Петрові й іншим учням, може вчинити і тобі, якщо ти попросиш, якщо ти визнаєш, що цього потребуєш, якщо ти спраглий живої води. Кожен з нас має нагоду пережити те, що пережила ця вибрана група із 120 осіб у горниці в день П’ятдесятниці.

Як свічка, яка горить, може запалити тисячі і мільйони інших свічок, і це не зменшує її полум’я, так само Ісус дає Святого Духа, Якого Йому ніколи не бракує.

Скільки коштує дар Святого Духа? Ніскільки. Він абсолютно безкоштовний!

«І хто прагне, хай прийде, і хто хоче, хай воду життя бере дармо!» (Об. 22:17).

Для нас Дар Духа безкоштовний, тому що для Ісуса, щоб набути його для нас, він коштував життя. Тому він і називається «Дар». Тому що він абсолютно безкоштовний. Ісус Своєю смертю і воскресінням уже оплатив його ціну.

Єдине, що нам потрібно зробити, – це наблизитися до прославленого і повного Святого Духа Ісуса і попросити Його, щоб Він сам відкрив наше серце, залежно від наших потреб, і наповнив Своїм Святим Духом.

Плоди Хрещення у Святому Духові

Починаючи від славного дня П’ятдесятниці, Святий Дух продовжує проливатися на осіб і спільноти, на чоловіків і жінок, на багатих і бідних, які дають своє свідчення пережиття особистої П’ятдесятниці, яка позначає новий етап в їхньому житті, ніби нове народження.

Уділення Святого Духа настільки нас змінює, що навіть зовні видно, що щось відбулося в нашому житті.

  • Стати новими створіннями;

Це настільки глибока й тотальна віднова особи, що святий Павло каже, що воно робить нас «новими створіннями».

Протягом двох тисяч років Коринт був найбільш процвітаючим містом півдня Греції, столицею істмійських ігор і комерційною столицею Ахаї. Однак він прославився не тим, що був «світлом усієї Греції», як назвав його Цицерон, а тим, що в цьому космополітичному порту процвітали найбільша деградація і розбещення, які тільки могла придумати людина. Особливим чином вирізнялася проституція, яка була присвячена богині Афродіті. Її звершували в храмі на вершині Акрополю, а також у тисячі філіальних храмів, які були розкидані по місту. У тогочасному словнику навіть було слово «коринтувати», що означало найбільший моральний занепад. Такою була сумна слава Коринта: коринтувати.

Крім того, як розповідає святий Павло, там було безліч нечистих, ідолопоклонців, перелюбників, гомосексуалістів, злодіїв, скупих, п’яниць, насильників і крадіїв. Апостол каже християнам, які прийняли Євангеліє і досвідчили нове життя:

«І такими були дехто з вас, але ви обмились, але освятились, але виправдались Іменем Господа Ісуса Христа й Духом нашого Бога» (1Кор. 6:11).

«Коли хто в Христі, той створіння нове, стародавнє минуло, ото сталось нове!» (2 Кор. 5:17).

Головною справою Святого Духа є зробити нас новими створіннями.

  • У стосунках із Богом:

Обітницею Отця є Дух, Який від Нього походить і Який наділяє нас правом звертатися до Бога «Отче» (Гал. 4:6), для того, щоб ми могли справді відчути наше божественне походження. Таким чином, Він дає нам можливість жити як сини, тобто спадкоємці, маючи право на всі багатства Царства Божого.

Ісус не лише дав нам право називатися дітьми Божими, але також право, щоб ми як діти Божі могли отримати Божий спадок. Як сини ми маємо право на спадок дітей Божих.

  • У стосунках із Ісусом:

Дух і тільки Дух Ісуса виявляє нам, ким Він є: «А коли прийде Він, Той Дух правди, Він вас попровадить до цілої правдиВін засвідчить про Мене» (Ів. 16:13; 15:26).

Завдяки цьому Духові ми особисто зустрічаємося із воскреслим Христом, Який прийшов не щоб нас осудити, а щоб спасти нас.

  • У стосунках із самими собою:

Він наділяє нас здатністю бути свідками, на яких зійшла сила: «…Та ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас, і Моїми ви свідками будете в Єрусалимі, і в усій Юдеї та в Самарії, та аж до останнього краю землі» (Дії 1:8).

Свідком є той, хто досвідчив воскресіння Ісуса. Він же робить для нас можливим жити новим життям, яке приніс.

Коли в первинній спільноті виникла потреба призначити сім дияконів, апостоли попросили зібраних вибрати «сімох мужів доброї слави, повних Духа Святого». Негайно привели до них Степана, Пилипа, Прохора, Никанора, Тимона, Пармена і Миколу (Дії 6:5). Спільнота ясно бачила радість, віру і надію Святого Духа, які проливалися на них.

Одного разу дві жінки прийшли до свого пароха. Одна з них запропонувала: «Отче, якщо хочете, ми помолимось, щоб ви отримали Святого Духа».

Невдоволений священик різко відповів: «Я вже маю Святого Духа. Я отримав Його в день мого Хрещення, у день мого Миропомазання, та в день мого висвячення…»

Друга жінка, яка до того мовчала, простодушно відповіла: «То чи не хочете ви, аби ми помолилися, щоб він у вас проявився?»

* *

Немає сумнівів, що ми вже маємо Святого Духа. Але сьогодні Бог хоче дати тобі нове Його вилиття, настільки рясне і щедре, що це стане помітним. Не тільки ти, але також оточуючі зрозуміють, що щось нове сталося в твоєму житті.

Це правда, що ми вже отримали Святого Духа. Але Він має бути не лише присутнім у нашому житті, ми повинні дозволити Йому бути активним. Недостатньо, щоб Він був гостем у нашій душі, – Він має бути центром наших мотивацій і двигуном нашої діяльності.

Спробуй і ризикни. Ти нічого не втратиш, окрім суму, тривог і хвилювань. Відкрий своє серце, щоб отримати силу з висоти і бути хрещеним у Святому Дусі.

Попередній запис

Дар Духа

Наступний запис

Дар Духа_Частина 3