Дар Духа_Частина 3

Г. Дії, щоб отримати хрещення у Святому Духові

Настав момент, щоб отримати Святого Духа, якого Ісус набув для кожного з нас. Він хоче пролити Його так щедро і рясно, що це буде ніби Хрещення у Святому Дусі, Який нас повністю затопить. Це безкоштовний Дар, але якщо ми відкриємося, то ліпше скористаємося з цієї нагоди, яку дарує нам Бог.

Ми пояснимо, як зробити себе найбільш придатним, щоб прийняти Дар Божий, який Ісус пошле нам. Однак мусимо зрозуміти, що не йдеться про якусь магічну техніку чи метод. Ні. Бог чинить так, як хоче, і Він із вічності уже запланував, як пошле нам Свого Святого Духа. Включно із тим, що Святий Дух може оселитись у нашому серці ще до закінчення цієї теми, як це сталося з Корнилієм і його домом, коли Петро проповідував їм (Дії 10:44; 11:15).

Перші чотири дії означив Сам Ісус, коли проголосив:

«Коли прагне хто з вас нехай прийде до Мене та й п’є! Хто вірує в Мене, як каже Писання, то ріки живої води потечуть із утроби його» (Ів. 7:37-38).

Бути спраглим, піти до Ісуса, напитися і повірити – це найкращі дії, щоб отримати це нове зішесття Духа.

  1. Бути спраглим

Бути спраглим – означає допускати нашу потребу Святого Духа; визнати, що ми не можемо досягти повноти людського життя власними силами.

  1. Прийти до Ісуса, Спасителя і Господа

Ісус дає зрозуміти нам, що якщо ми хочемо прийняти Святого Духа, то, окрім мати спрагу, ми також повинні прийти до Нього. Це означає прийняти Його як Божого посланця, єдиного Спасителя і єдиного Господа нашого життя. Через це також має на увазі відмовитися від будь-якого іншого засобу спасіння поза Ним. Прийти до Ісуса – означає визнати, що Він є Месією, який хрестить вогнем і Святим Духом.

  1. Напитися Духа

Ісус запрошує нас пити Свого Святого Духа, Який витікає, як ріка живої води, з Його відкритого боку. Святий Дух повністю доступний для нас, настільки, наскільки ми хочемо. Він жертвує Себе без міри.

  1. Вірити, що Ісус виконує Свої обітниці

Бути впевненими, що Господь виконає Свою обітницю. Не для того, щоб побачити, чи Бог дасть нам Свого Духа. А тому, що Він дасть Його нам. Він пообіцяв нам це і не може розчарувати. Більше того, це гарантовано самим Словом Ісуса. Месія попросить у Свого Отця Святого Духа, Якого має дати кожному з нас. Тому ми впевнені, що отримаємо Дар Божий.

Ми, отже, не будемо Його просити, радше дякуватимемо Йому. Наша молитва стане молитвою подяки і прослави Бога, Який виконав Свою обітницю. Цю прославу і подяку висловить кожен голосно, відкриваючи своє серце. І якщо Бог хоче, то дасть нам також силу славити Його невимовними звуками, які ми не розуміємо, але які є молитвою в Дусі, про яку нам говорить Новий Заповіт (Рим 8:26).

  1. Отримати те, що Ісус уже набув для тебе

Первинною дією мусить бути не твоє віддання чи посвята Богові. Навпаки, ти маєш прийняти і оселити в себе дар Духа. Це не ти маєш іти до Бога. Це Бог прийде до тебе. Замість активної форми діє пасивна: дозволити Господу робити те, що Йому до вподоби. Залишити все Йому. Здатися повністю в Його руки.

  1. Зберігати мир у серці, не відволікаючись

Твоє серце повинно перебувати в мирі й спокої. Без страху й тривоги. Без нервовості й боязні. Це будуть просто обійми твого Отця, Бога. Лиш дозволь Йому полюбити і наповнити тебе. Все інше залишається за Ним.

Не відволікай сам себе і не дозволяй цього робити іншим. Дивись на Ісуса, думай про Нього. В тебе буде багато спокус відволіктися, але вся твоя увага повинна сконцентруватися на Господі Ісусі. Навіть якщо людина, яка стоїть біля тебе, плакатиме або зімліє. Навіть тоді не відволікайся. Ми подбаємо про ближніх, які цього потребують. Не хвилюйся за них. Сконцентруйся на Господі Ісусі. А найкраще – дозволь Самому Ісусу піклуватися про тебе.

  1. Це залежить не від тебе, а від Ісуса

Ти не повинен думати: «Я не заслуговую на дар Святого Духа». Жоден із нас не має за що придбати Його. Але Ісус Христос, улюблений Син Отця, заслужив Його для тебе і хоче подарувати Його тобі. Він Своєю смертю і воскресінням придбав цей дар для тебе і тепер пропонує Його безкоштовно.

Але це не означає: я не гідний, щоб просити дару Святого Духа. Це так, але сьогодні ти не проситимеш цього дару. Ісус молитиме замість тебе, для тебе. Тобі не потрібно Його просити. Ісус Христос, Якого Отець завжди вислуховує і дає Йому те, чого Той попросить, проситиме сьогодні для тебе.

Прийняття Святого Духа не залежить ні від нас, ані від наших заслуг. Навіть не від нашої готовності. Ніхто не може бути достатньо приготованим для того, щоб отримати обітованого Духа. Уділення Духа залежить тільки від Ісуса.

Святий Дух не приходить до нас тому, що ми святі, а для того, щоб ми ними стали. Святий Дух не приходить тому, що ми добрі, а тому, що Бог добрий і виконує Свої обітниці.

  1. Прощати

Перед тим, як просити Отця, щоб Він в Ім’я Ісуса послав нам Святого Духа, усуньте зі свого серця усі перешкоди, які заважають Святому Духові зійти. Ненависть, образа чи злоба, які ми тримаємо на нашого ближнього, є бар’єром. Тому необхідно і доречно простити і просити пробачення.

  1. Не визначати наперед форми, як ти отримаєш Святого Духа.

На завершення цієї підготовки слід сказати, що ти не повинен планувати, яким буде твій досвід Святого Духа. Не тобі вирішувати, як це станеться. Бог споконвіку з мудрістю і любов’ю запланував спосіб, як Він цього дня досягне тебе Своїм Духом. Ти не повинен ні ставити Богу умови, ані обмежувати Його, кажучи: «Я хочу досвідчити Святого Духа так, як досвідчив мій брат, мій друг чи ось ця або ось та особа». Ні. Це не залежить від тебе. Це залежить від Бога, Який знає тебе і вже запланував, яким чином тебе поблагословить. Не став також перед Ним жодних перешкод. Дозволь Йому об’явитися так, як Він хоче. Ти не маєш також давати волю своїм емоціям, але і не треба стримувати своїх почуттів, бо сьогодні в твоєму житті станеться щось важливе і величезне.

Не хвилюйся за обгортку подарунка. Найважливішим є дар Духа, Який заполонить тебе. Важливим є не те, що ти відчуєш чи не відчуєш. Основним є те, що сьогодні на тебе наново зійде Божий Дух, Який змінить твоє життя. Ознакою того, що ти отримаєш Святого Духа, є не те, що ти добре почуватимешся чи плакатимеш, а зміна життя, яку ти почнеш досвідчувати.

Дехто може отримати дар Духа м’яко, як бриз. Дехто сильніше, як поривчастий вітер. Не запитуй, чому? Просто дозволь Господу зробити це так, як Він хоче.

ЯКЩО ПРОСИШ, ОТРИМАЄШ ДАР ДУХА

Попередній запис

Дар Духа_Частина 2

Наступний запис

Наповнені Духом, Його плодами і харизмами