Зцілювальна сила Євхаристії

У Євангелії від Луки 8:43-48 читаємо про маленьку жінку в натовпі, яка дивиться на Ісуса з великою надією. Упродовж років вона відчайдушно шукала зцілення. Ніхто не міг її зцілити. Вона почула про Ісуса, повірила і сказала собі: «Якщо б я тільки змогла торкнутися Ісуса, я знаю, що була би зцілена».

Маленька жінка протиснулася через натовп, простягла руку і доторкнулася до Нього. Згідно з Писанням, багато людей юрмилося і купчилося біля Ісуса, бо всі вони хотіли побачити Його, торкнутися Його. Але ця маленька жінка мала на гадці лише одне: вона вірила, що коли доторкнеться до Нього, то одужає.

Вона доторкнулася, і в одній із євангельських розповідей сказала, що Ісус швидко обернувся і запитав: «Хто доторкнувся до Мене?»

Апостоли запитали: «Що Ти маєш на увазі, питаючи, хто доторкнувся до Тебе? Всі тиснуться!» Але Ісус знав, що там є хтось, хто не просто торкався Його фізично. Там є хтось, хто має почуття сподівання, потребу, те, що слід мати нам усім, коли приходимо до Ісуса, – очікувальну віру. Ісус подивився на жінку, коли вона вийшла наперед, і сказав їй: «По вірі твоїй ти зцілена».

Багато людей, читаючи цей уривок з Писання, каже щось на кшталт: «Якщо б я міг тільки доторкнутися до Ісуса! Як це було б чудово зустрітися з Ісусом!» Інші кажуть: «Жити б тоді, коли жив Ісус! Могти зростати в Ньому! Я б справді доторкнувся до Нього у вірі, як зробила та маленька жінка!»

Ми, католики, часто забуваємо, що можемо зробити набагато більше, ніж просто доторкнутися до Ісуса. Як католики, ми віримо, що ми насправді приймаємо Ісуса. Ми простягаємо руку і одержуємо Тіло і Кров Ісуса.

Господь приходить через владу висвяченого священика і бере у Своє володіння хліб та вино. Потім, на запрошення Господа «беріть і їжте», ми приймаємо Євхаристію, а Господь бере у Своє володіння нас.

Ми часто вживаємо слово «володіти» стосовно диявола, але, як християни, ми повинні бачити себе як дітей, якими з великою любов’ю володіє Господь.

Коли я озираюся на своє минуле життя в Ірландії, то думаю, що мені, очевидно, слід було більше цінувати Євхаристію. Ірландський народ за століття дорого заплатив за свою католицьку віру. В Ірландії є багато нагадувань про те, як страждали наші прабатьки, щоб зберегти Євхаристію і передати її нам. Ірландія всіяна так званими «літургійними скелями». Під час жорстокого переслідування священикам заборонялося служити Меси. Було встановлено ціну за голову священика.

Щоб відправити Месу, їм доводилося іти в гори, таємно, іноді глухої ночі. Вони, було, вибирали плоский камінь, придатний для влаштування вівтаря, і на ньому служили Месу. Ось чому ці камені називають «літургійними скелями», і ось як люди могли мати Месу під час того жахливого гоніння.

Ті «літургійні скелі» збережені аж до сьогодні. Щороку на «літургійних скелях» відбувається святкування і правлять Месу.

Відповідно до наших етнічних і національних традицій існує багато оповідань про людей, які страждали в давні дні, щоб захистити і зберегти Євхаристію.

Хрещення Святим Духом

Навіть знаючи все це, я одержала нове розуміння Євхаристії тільки після мого особистого фізичного зцілення. Після того, як була охрещена Духом, я досвідчила духовне пробудження, що допомогло мені побачити ясніше великий дар, який Господь дав нам у Євхаристії та інших Таїнствах.

Багато людей, можливо, не знайомі з терміном «хрещений Духом». Цей термін узятий із Писання, зокрема з Діяння 2:1-11.

Ми одержуємо дар Духа під час Таїнства Хрещення та Миропомазання. Ми отримуємо Святого Духа впродовж нашого життя – приймаючи Євхаристію, і через усі Таїнства. Це як отримати подарунок у день народження. Скажімо, коли б я отримала подарунок у день народження і, цілковито захоплена красивими обгортками, ніколи не відкрила б подарунка, тож ніколи не змогла б скористатися його вмістом. Але цінний вміст, а не зовнішній вигляд, обгортка.

Так само із вивільненням Святого Духа. Святий Дух даний нам Самим Ісусом, Який сказав: «Я пошлю Свого Духа, і Він навчить вас усього та допоможе вам усе зрозуміти». Хрещення Духом – це відкритися на дари, які ми одержуємо в Таїнстві Хрещення, і стати відкритими на силу Духа, щоб зрозуміти Таїнства і силу Таїнств. Хрещення Духом дає можливість зрозуміти всі ті дари, дані нам, щоб ми мали змогу зростати у святості. Через Хрещення Духом самі Таїнства набувають більшого значення.

Таїнства дані нам не для того, щоб ми просто говорили про них чи хвалилися ними. Таїнства повинні бути діяльними в нашому житті. Ми повинні жити силою Таїнства. Наприклад, якщо я приймаю Ісуса в Євхаристії, то повинна відображати Господа, Якого прийняла, у своєму щоденному житті.

Якщо я зустрічаю Ісуса в Таїнстві Примирення, я повинна відображати життя покаяння і пробачення.

Якщо я отримую Святого Духа в Таїнстві Миропомазання, яке дає мені силу бути стійкою християнкою, я, звичайно, повинна прикликати Святого Духа в періоди духовного протистояння.

Якщо чоловік і жінка одержують Святого Духа через Таїнство Подружжя, це означає, що вони отримали Таїнство, яке постійно тече, як ріка. Одружені люди можуть зупинитися в будь-який час потреби, щоб наповнитися силою від Духа у своєму Таїнстві, так само як спрагла людина зупиняється біля живого потоку, щоб утамувати спрагу. Одружені християни повинні усвідомлювати своє Таїнство як постійне джерело сили, що допомагає їм залишатися вірними своїм обітницям і своїй місії у світі.

Таїнство Священства дає можливість священикові являти присутність Христа через своє служіння і приносити Христа людям через Таїнства. Також силою Святого Духа це Таїнство дає можливість священикові жити в повноті священичого покликання кожного дня у своєму житті. Священство – це Таїнство, яке допомагає священикові чи дияконові відновлювати щодня свою посвяту священичому служінню.

Таїнство Єлеопомазання значно більше, ніж ритуал, виконуючи який, ви йдете до священика, а він помазує вас оливою. Через Духа – це зустріч з Ісусом, Цілителем. Сила цього Таїнства зціляє і духовно, і фізично. Через нього Ісус також прощає всі гріхи.

Хрещення Духом – саме по собі не Таїнство, але, радше, явлена благодать – дає нам можливість зрозуміти і досвідчити всі дари Духа. Усі ці дари, включаючи ті, про які говорить св. Павло в Першому посланні до коринтян, 12, починають діяти в нашому житті, коли в них є потреба.

Коли я була хрещена Святим Духом у день мого зцілення, Євхаристія набула для мене нового значення. До того дня я більше зосереджувалася на тому, як прийму Ісуса і що буду робити.

Минуло ще декілька років, поки я усвідомила, що важливий аспект Євхаристії полягає не в тому, що я роблю, а в тому, що робить Ісус і що я дозволяю Йому робити в мені. Я повинна дозволити люблячому Ісусові зцілити і переобразити мене через Його Тіло і Кров. Це не лише мої зусилля, але це Його дія, яка перемінює мене.

Попередній запис

Поступове зцілення

Наступний запис

Що Ісус може зробити на Месі