КНИГА ЖИТТЯ

Після екзамену з десяти заповідей Божих дозволено було мені зазирнути до Книги мого життя. Починалася вона від зачаття. Я побачила іскру, яка при цьому з’явилася, і здивувалася, що з такої малої експлозії світла виникла душа, моя душа, що була захищена люблячими і ніжними долонями Бога Отця. 24 години на добу Він був зі мною, тримав мене за руку, турбувався про мене, оберігав. Ніколи не полишав мене саму і не спускав з мене очей. І все, що колись здавалося мені карою чи невдачею, насправді було виявом Його любові і турботи про мене, бо Він дивився не на мій зовнішній вигляд, не на моє гарно сформоване тіло – лише на мою душу і бачив, як поступово я сходила з Його дороги, відмовлялася від Його турботи та опіки.

Гортаючи сторінки своєї Книги життя, я знову переживала те, що відбувалося колись, бачила наслідки моїх вчинків і вибору моєї вільної волі. Наведу лише кілька прикладів, аби ви краще зрозуміли, що таке Книга життя. Я вже згадувала, що не була відкритою і щирою людиною. Часто лестила своїм знайомим і подругам, казала: “О, як ти гарно виглядаєш! А твоя сукня просто чудова і так тобі до лиця!”. Однак у Книзі життя видно і чути не лише те, що робиш і говориш, але й те, що ти при цьому думаєш. “Гірше виглядати, мабуть, не можна, – подумала я тоді про свою знайому. – а ще вважає себе королевою краси!”. Це дуже нагадувало показ фільму із субтитрами або іншомовним перекладом, при чому чути було обидві “звукові доріжки”: те, що я казала, і те, про що думала.

Так я побачила своє справжнє обличчя. Уся моя брехня була на ньому, наче макіяж. Тепер мені здавалося, що кожен може побачити те, що було приховано під ретельним нашаруванням макіяжу, бо сама бачила все, що приховувала тоді. Бачила, як брехала своїй мамі, коли вона забороняла мені зустрічатися з “поганими” друзями. “Та я ж не до них, я – до шкільної бібліотеки!” – казала, і мама вірила моїй брехні. О, як часто я крала сама в себе свій час, просиджуючи в барах за пляшкою пива чи переглядаючи з приятельками порнографічні фільми, а згодом моя мама побачила усе це в моїй Книзі життя!

Ще один приклад з мого підліткового віку. Мої батьки жили тоді дуже бідно, тож могли щодня давати мені до школи лише кілька бананів, щоб я з’їдала їх під час перерви, але я встигала впоратись з ними ще по дорозі до школи, а шкірки розкидала де завгодно. І ось Господь показав мені, до чого спричинилися недбало розкидані мною шкірки: кілька людей послизнулися на них і боляче забилися. А могли б і загинути на дорозі, під колесами випадкового автомобіля, і тоді я була би винна в їхній смерті. І це могло статися через мою легковажність, безвідповідальність і відсутність милосердя до ближнього.

А якось касирка супермаркету видала мені на 4500 песо більше, але я зауважила це вже по дорозі додому, в автомобілі. “Та дурна корова не дорахується 4500 песо, тож я мушу повертатися, щоб віддати їй гроші”, – подумала тоді. До речі, наш батько завжди вчив нас, дітей, бути гоноровими і ніколи не привласнювати собі чужих грошей, навіть якщо це лише копійки… І ось на зворотній дорозі до супермаркету я чую оголошення по радіо, що скрізь затори, тож розумію, що доведеться витратити не одну годину свого дорогоцінного часу лише через те, що якась дурна корова не могла добре порахувати гроші. “Ніхто їй не винен!” – вирішую і повертаю машину додому, але протягом кількох днів ніяк не можу позбутися докорів сумління, тож наступної неділі іду до сповіді і з жалем розповідаю священикові, що сталося. “Отче, – кажу, – я згрішила, бо привласнила 4500 песо, не повернула їх касирці в супермаркеті”.

Не пам’ятаю, що відповів священик, але коли побачила цей епізод у Книзі свого життя, зрозуміла, що диявол не зміг звинуватити мене в злодійстві, бо я визнала свій гріх під час сповіді. А ось що сказав з цього приводу Господь: “Ти не повернула тій жінці 4500 песо, бо для тебе це були дрібні кишенькові гроші, а вона змушена була залишати своїх дітей без догляду на півдня, аби заробити хоч щось на утримання своєї родини”. Господь показав мені, як через мою легковажність уся родина тієї жінки недоїдала кілька днів, щоб зібрати і повернути в касу мій борг – 4500 песо. І так Він робить з кожним, показуючи нам у потойбіччі не лише наші вчинки, але й наслідки цих вчинків; тих, кого ми скривдили, хто постраждав чи поніс втрату через нас.

Попередній запис

“Не пожадай нічого, що є власністю ближнього твого”

Наступний запис

Останнє питання