Любімо один одного

По-шосте: нехай любов буде головним спонукальним мотивом вашого життя. Ісус Христос сказав тим, хто пішов за Ним: «По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою». І в іншому біблійному уривку звучить в апостола Івана та сама думка: «Улюблені, любім один одного, бо від Бога любов, і кожен, хто любить, родився від Бога та відає Бога! Хто не любить, той Бога не пізнав, бо Бог є любов! Любов Божа до нас з’явилася тим, що Бог Сина Свого Однородженого послав у світ, щоб ми через Нього жили. Не в тому любов, що ми полюбили Бога, а що Він полюбив нас, і послав Свого Сина вблаганням за наші гріхи» (1Ів. 4:7-10). Любов не означає, що люблячий завжди схвалює вчинки й думки того, кого він любить. Що було б із нами, якби Бог послав Сина Свого лише після того, як наша поведінка повністю відповідала б Його заповідям?

З усіх дарів, якими Бог наділив Своїх дітей, найбільший – любов. З усіх плодів Духа Святого, перший – любов.

Біблія закликає послідовників Христових любити один одного так, як Бог полюбив їх, пославши Свого Сина померти за них на хресті. Біблія говорить, що в той час, коли ми приходимо до Христа, Він дарує нам незвичайну любов і що ця любов виливається в наше серце Духом Святим. Любов один до одного – найбільший доказ того, що ми – Христові. Чим швидше ви збагнете, що означає любити інших, тим швидше досягнете зрілості й щастя в Христі!

Будьте слухняні Богові

Сьоме: будьте слухняними Богові, будь-який ваш вибір у житті повинен прославляти Христа. Нехай Він у всьому буде вашим Господом і Вчителем.

Вчіться боротися зі спокусами

Восьме правило: навчіться протистояти спокусі. Як ми вже бачили, спокуса – це природно. Сама по собі спокуса не гріх. Гріх – піддатися цій спокусі. Бог ніколи не стане спокушати вас. Але Він допускає спокусу заради випробування. Спокуса – це справа рук диявола. Пам’ятайте це. Один із способів уникнути спокуси – відповісти дияволу віршем із Євангелія, і він утече від вас, бо не виносить Слова Божого.

Коли Ісус Христос був спокушуваний у пустелі, єдиним засобом Його захисту було Слово Боже. Тричі повторив Він: «…написано».

Якщо ви скажете дияволові: «Так сказав Господь», він відійде від вас. Дайте Ісусові Христу можливість через Духа Святого, що мешкає в вас, боротися за вас. Як сказала одна маленька дівчинка: «Щоразу, коли я чую, що диявол стукає в двері, я прошу Ісуса підійти до неї».

Спокусам піддається будь-яка людина, але є люди, які шукають їх. Їм начебто подобається піддаватися спокусі. Ви коли-небудь бачили, щоб миша заглядалася на віник, яким її женуть? Вона шукає тільки одного – шпаринку, куди можна було б прошмигнути. Щоб не задивлятися на те, що спокушає вас, спрямуйте свій погляд на Христа!

Одного разу я запитав бойового офіцера: що на полі бою йому більше стало б у нагоді – мужність чи виконання наказу? Він, не замислюючись, відповів: виконання наказу!

Богові потрібен ваш послух більше, ніж будь-що інше. Але щоб слухатися наказу, треба розуміти, що від вас вимагається. Для цього необхідно читати й вивчати Біблію. Біблія може стати для вас компасом і картою. Слухайтеся Бога.

Не втрачайте зв’язок із навколишнім світом

Дев’яте правило: не забувайте про те, що ви живете поки що на землі. Хтось зазначив, що деякі християни настільки захоплені думками про небеса, що втрачають будь-який зв’язок із земним життям.

Це правда, що Біблія вчить віддалятися від гріха, але ніде в ній не сказано, що ми повинні перетворитися в диваків не від світу цього. Нам потрібно навчитися сяяти в темряві. Ми повинні навчитися служити іншим, бути ввічливими, привітними, дотримуватися чистоти помислів і вчинків, бути врівноваженими. Відкидайте флірт, плітки, двозначності та сумнівні розваги. Ми повинні виглядати охайно, бути приємними в спілкуванні, бути в усьому провідниками хорошого тону. Будь-яких крайнощів слід уникати. Наше життя й зовнішній вигляд повинні допомагати нам проповідувати Євангеліє, а не відвертати людей від нього. Як одного разу висловився покійний доктор Барнхауз: «Оберни Євангеліє хоч у дороге хутро, хоч у сап’ян, хоч у шкіру, людина не буде його читати, поки не зрозуміє його суті; але тільки-но воно відкриється людині, то від Євангелія її вже не відірвеш, будь воно хоч в обкладинці з дерматину».

Ви не повинні залежати від обставин

Десяте: задовольняйтеся тим, що у вас є, тому що це від Господа. Він створив вас і помістив у певні обставини. Й у вас є можливість служити Йому й прославляти Його Ім’я там, де ви знаходитеся. Декому здається, що по інший бік паркану, у сусідів, трава значно зеленіша. Вони так поглинені думкою про інше життя, те, яке вони могли б прожити, що впадають у бездіяльність і упускають одну за одною можливості щось змінити у своєму реальному житті.

Наслідуйте апостола Павла: «…я ні про що не турбуюсь, і свого життя не вважаю для себе цінним…» (Дії, 20:24), пише він. Апостол Павло навчився жити й у бідності, й у достатку. В’язниця не змінила його, він жив по-християнськи. Нехай обставини вашого життя не пригнічують вас. Навчіться виходити з честю зі скрутного становища, знаючи, що Бог на вашому боці.

Ці поради можуть здатися комусь занадто вже простими, та якщо ви прислухаєтеся до них, ви побачите їхню дієвість. Я бачив тисячі християн, які слідували в своєму житті цим принципам, я й сам в їх числі. Якщо дотримувати їх суворо й неухильно, ви знайдете душевний мир, спокій і радість, ви відкриєте секрет щастя.

Попередній запис

Свідчіть про Бога

Наступний запис

ХРИСТИЯНИН І ЦЕРКВА