Молимось про вічне щастя наших дорослих дітей

Про щастя ми багато дізналися від нашого маленького онука Едварда. Якось на Різдво, коли він розгортав подарунки, його зацікавило шарудіння обгортки подарунка, який Тереза піднімала з підлоги. Вона помітила його цікавість і почала шарудіти ще більше. Затим із вогником в очах вона високо підкинула папір і вигукнула: «Юху!» Едвард був у цілковитому захопленні. Після ще одного Терезиного «юху!» і «о так!» Едвард також почав підкидати папір. А його мати Анна швидко побігла по камеру. Після того жодне Різдво чи день народження не обходилися без набитої папером сумки під назвою «Юху!»

Як сильно ми хочемо приносити щастя тим, кого любимо! Пригадайте, як ви колись стояли перед різдвяною ялинкою і ваше серце переповнювалося любов’ю, яку випромінювали яскраво запаковані подарунки. Згадайте святкування Різдва, днів народження і річниць, коли ви шукали ідеальний подарунок, який зробить дорогих вам людей по-справжньому щасливими. І все ж ви хотіли дати своїй сім’ї більше, ніж ті подарунки. Це бажання є слабким відображенням того, як Бог хоче бути щедрим до ваших дітей і до всіх Своїх дітей, даруючи їм щастя понад міру.

У всіх цих подіях є два важливі питання. Як часто ви спостерігали за маленькими, дарованими Богом, спалахами духовної радості, що ховаються за звичайним людським виявом щастя? Як часто ви визнавали Бога головним джерелом найглибшої і найповнішої радості ваших сина чи дочки?

У цьому розділі ми розглянемо ті способи, якими Бог пропонує нашим дочкам і синам вічне щастя. Ми підкреслимо способи, якими різні покоління шукають у житті задоволення і щастя. Далі ми розглянемо способи молитви за щастя наших дорослих дітей і методи віднайдення радості в молитві до Господа. І врешті-решт подумаємо про способи, як поділитися нашим сімейним паломництвом у напрямі до вічного щастя в Небі.

Джерело всякого щастя

Зрештою цілковите і вічне щастя може запропонувати лише Бог. І тільки Бог може дати нам ласку насолоджуватися маленькими радостями на нашій дорозі. Тому варто дякувати Богові за радісні моменти в житті ваших сина чи дочки, подібно до того, як ми робимо компліменти гарному художникові чи вправному музикантові. Отож починайте свою молитву з визнання того, що Бог уже благословив ваших дітей і веде їх до Себе. Уявіть собі ту немислиму, вічну радість, яку хоче дати Бог. Коли молитиметесь за ваших доньок та синів, зробіть своєю вихідною точкою і метою вічне щастя в Божій присутності.

Прикладом того, як Бог може втручатися в гонитву за щастям, є Стів. Вони з дружиною понад усе цінували дружбу, і одного дня Бог втрутився в їхню дружбу.

«Через певні труднощі я вирішив покинути Церкву, і не сам, а разом зі своєю дружиною Керолайн і п’ятьма дітьми. Але ми не знали, що наші друзі, які також були місцевими парафіянами, не переставали молитися за наше повернення. Саме під час відвідин нашої дорогої подруги Джуді, доброї католички, в якої виявили останню стадію раку, ми почули Святого Духа, Який закликав нас повернутися додому, до всіх наших друзів у Церкві. Коли в той день ми поверталися додому, Керолайн без задньої думки спитала: «Якби ми опинилися в такій ситуації, то що ми робили б?» Після короткої мовчанки ми в унісон відповіли: «Повернулися б до Католицької Церкви». Тож ми повернулися до церкви, в яку ходили раніше. Згодом, коли Керолайн поділилася цією чудовою новиною з чоловіком Джуді, він заплакав від радості, позаяк під час своєї хвороби Джуді тихо молилася за наше повернення. У Бога все під контролем. І ми покликані жити в радісному очікуванні тих «ага!»-моментів, які Він дає».

Стів і Керолайн зіткнулися з неймовірною Божою любов’ю так само, як і святий Максиміліан Кольбе, про що він і написав у цій молитві: «Хто міг собі тільки подумати, що Ти, о безмежний, вічний Боже, любиш мене протягом століть, а якщо точніше, то від початку століть? Фактично Ти любиш мене, відколи існуєш як Бог… І саме тому, що Ти любиш мене, о добрий Боже, Ти покликав мене з небуття до буття!»

Кроки до Божого щастя

Часто моліться до нашого неймовірного Бога за щастя дочки або сина. Подумайте про те, щоб скористатися такими кроками:

  1. Дякуйте Богові за те, що створив ваших сина чи дочку для вічної радості.
  2. Подякуйте Богові за особливі моменти щастя. Напишіть список щасливих моментів, про які ви часто згадуєте. Наприклад, наш син Чарлі любив бігти сміючись через усю кімнату і застрибувати Джонові на руки. Наша дочка Анна була така щаслива, коли зробила перші кроки, що сміялася і плакала водночас. Коли наша дочка Роуз була маленькою, вона любила ганятися за чайками. Пригадування цих моментів створює впевненість у Божій здатності допомагати нашим дорослим дітям знаходити правдиве і тривале щастя.
  3. Попросіть Ісуса пробачити вам ті випадки, коли ви ставали на перешкоді Богу в тому, щоб любити ваших дітей і приносити їм щастя.
  4. Скажіть Ісусові, що довіряєте Йому благословити ваших дорослих дітей радістю. І коли настане час труднощів, ваша довіра звільнить вас від тих конкретних молитов, в яких ви проситимете хоч трохи щастя. Молитва може бути такою: «О Ісусе, лише Ти знаєш, що принесе моїй дочці щастя і цілісність. Лише Ти спрямовуєш її на стежку до вічного щастя у Твоїй присутності, тож роби те, що, на Твою думку, буде найкращим. Я тільки прошу, щоб, коли я передаю її Твоєму Серцю, Ти посилав їй Свого Святого Духа».

Дотримуйтеся бачення, що кожен син чи дочка були створені для того, щоб входити, а потім заново входити в Божу вічну радість, навіть у ті часи, коли радість зникає через раптові погані новини. Саме для цього Ісус жив, помер і воскрес із мертвих. Саме для цього Ісус прийшов до нас із Доброю звісткою про велику радість. Він є нашою надією на щастя. Ісус дає нам внутрішню силу подолати все, що стає на заваді радості. Ісус чудово доводить любов Отця до кожного з нас. Він є Тим, Який посилає Свого Святого Духа, аби подарувати дітям нескінченну радість. Ось чому Святе Письмо і Церква закликають радіти в Господі, особливо в молитві.

Попередній запис

Покликання всіх одружених пар

Наступний запис

Пошук щастя і радості