Молимось про те, щоб наші дорослі діти відчували своє покликання

Наш син Чарлі старається заробити на життя, виготовляючи на замовлення вітражні вікна на фрілансі. Одна з його проблем – оцінити час для виготовлення однієї одиниці продукції, аби заробити на життя й утримувати сім’ю. Ще однією його проблемою є нудна робота – чистити і реставрувати старі церковні вікна. Якось, розповідаючи про ці виклики, особливо про вимоги реставрації, він сказав Джонові: «Навіщо мені продовжувати? Навіщо всі ці клопоти? Мабуть, мають рацію художники, які працюють над цим, коли називають реставрацію «відшкрябуванням старого бруду»!»

Джон відповів: «Що ж, Чарлі, нелегко, мабуть, цінувати свою роботу тоді, коли твої колеги її проклинають. Але ти маєш знати, що коли я дивлюся на твої вітражні вікна, то бачу відображення неймовірних дарів, якими обдарував тебе Бог! Я наче занурюю погляд у душі тих святих, яких ти зображаєш. І коли дивуюся грі світла й темряви, то поринаю в молитву».

Джон поділився своїм захопленням роботами сина, бо хотів, щоб Чарлі віднайшов у своїх дарах нову надію. Ми поділилися сумнівами Чарлі, бо вони відображають прагнення молодих людей про те, щоб зайнятися чимось значно більшим, ніж проста праця. Вони хочуть щось змінювати і залишати після себе у світі слід. Вони захоплюються людьми, що беруть радикальні зобов’язання, маючи при цьому сильну мотивацію. Наш син Стефан, наприклад, захоплюється вісімдесятирічним етноботаніком, який присвятив своє життя вивченню рослин і їх використанню в місцевих культурах.

В основі бажання значимої праці і сповненого метою життя є Боже подвійне запрошення служити працею іншим і слідувати за Ісусом через особливий «життєвий стан». Цінування цих двох закликів є доброю вихідною точкою для нас як батьків, що моляться. Можемо зробити це кількома способами:

  • Моліться, дякуючи за ті таланти своїх сина чи дочки, які вони розкрили у своєму житті.
  • Дослідіть багате значення слова «покликання», що стосується як кар’єри, так і того, що Церква називає «життєвим станом».
  • Запропонуйте дорослим дітям молитовну підтримку, коли вони живуть покликанням до неодруженого життя, до подружжя, до богопосвяченого життя чи священства.
  • Спостерігайте за доказом Божих запрошень у майбутньому у сферах праці й життєвого стану.

Заклик до значимого служіння

«Нащо будете важити срібло за те, що не хліб, і працю вашу за те, що не ситить?Нахиліть своє вухо, й до Мене прийдіть, послухайте, й житиме ваша душа!» (Іс. 55:2,3).

За часи останніх економічних труднощів багато з нас, як молодих, так і старих, замість просити про саме ту роботу, почали просити про хоч якусь роботу. І чи то ваша доросла дитина вступає в доросле життя, чи переживає кризу середнього віку, вона не перестає хвилюватися про те, як знайти, розпочати і не втратити роботи. Питання праці занизило самооцінку, обклало податками систему підтримки і порушило питання сенсу життя. Неофіційне дослідження переживань кількох сотень молоді, проведене Сьюзан В. Вогт, вказує на те, що питання роботи є найважливішим. Тож особливо на ранніх етапах дорослого життя наші діти потребують наших молитов і нашого бачення їх як таких, хто може запропонувати світу багато важливих дарів.

Ми в змозі розвинути нове бачення талантів сина чи доньки, коли думками повернемося до дня їхньої Конфірмації (Миропомазання). Через це Таїнство ваші син чи донька були помазані на виконання важливого в житті завдання, місії, яка часто виявляє себе у світі праці. Цим помазанням ваша донька або ваш син були послані «бути тими, ким Бог хоче, щоб вони були», і таким чином «запалили світ», як англіканський єпископ Лондона, що очолив церемонію вінчання принца Вільяма і Кейт Мідлтон, нагадав мільйонам молодих людей, які її дивилися.

Бог кличе наших доньок і синів! Ми ж прославляємо Бога, розпізнаючи їхні дари, як у молитві, так і в подальших розмовах із нашими дорослими дітьми. Молитовні стратегії можуть включати записування переліку талантів дитини у ваш нотатник чи молитву з його чи її резюме в руках, жертвуючи Богу при цьому кожне досягнення, а також вміння, що за ним стоїть. До прикладу можемо запропонувати недавні молитви за нашу доньку Роуз:

«Дякуємо за її дар до шиття, до виготовлення масок, ляльок, до придумування і конструювання костюмів і керування костюмерами. Дякуємо за її руки, її серце, її цінування краси та її роль у пророчій суті театру. Поклич її до тієї праці, яку Ти маєш для неї на думці, де вона зможе сповнити своє покликання ділитися Твоєю красою і Твоїм посланням зі світом. Амінь».

Що переконанішими стаємо стосовно обдарованості нашої дорослої дитини, то більше можемо запропонувати підтримки, коли дитина переживає складний період, як-от: довготривалий пошук роботи, зміна зайнятості чи труднощі щодо умов праці. Наше молитовне заохочення приведе до таких тверджень: «Я впевнений, що ти можеш багато запропонувати, наприклад, свою здатність до ______» чи «Я вдячний за досвід, який ти здобув у ______», або «Я знаю, що Бог для тебе має важливу роботу».

Попередній запис

Відповідь в ім’я любові

Наступний запис

Підтвердження життєвих ВЕЛИКИХ рішень