НАДІЯ НА МАЙБУТНЄ

Сам бо Господь із наказом, при голосі Архангола та при Божій сурмі зійде з неба, і перше воскреснуть умерлі в Христі, потім ми, що живемо й зостались, будемо схоплені разом із ними на хмарах на зустріч Господню на повітрі, і так завсіди будемо з Господом. Отож, потішайте один одного цими словами! 1 Послання до солунян, 4:16-18

В одній з найвпливовіших газет Америки серед книжкових оглядів якось вийшла стаття під назвою «Література приреченості». У ній автор перерахував усі книги та фільми, присвячені кінцю світу й Армагеддону. В списку розваг ця тема стала однією з найпопулярніших у світі. Люди цікавляться, чи є в світу майбутнє. З якою напругою світ очікував настання 2000 року! Деякі світові лідери, бачачи таку напруженість на всіх континентах і війни, сумнівалися в тому, що люди переживуть міленіум. Але й сьогодні загальний стан справ у світі не вселяє оптимізму.

Люди запитують: «Коли повернеться Ісус?» Але Ісус сказав, що не наша це справа – знати час Його повернення, Він також сказав про деякі ознаки, що випереджатимуть Його прихід. Про них ми ще поговоримо. Писання говорить про Другий прихід Ісуса більше трьохсот разів. Це означає, що Дух Святий, що надихав письменників Біблії, приділяє особливу увагу поверненню Ісуса.

К. С. Льюїс, відомий професор Кембриджа та Оксфорда, якось сказав, що людина не вірить у Друге пришестя Христа з трьох причин. По-перше, Месія Ісус прийшов не тоді, коли Його чекали. Люди дивуються: «Все йде своєю чергою, а Він не приходить. Чому Він не приходить?» По-друге, згідно теорії еволюції, ми й без Бога йдемо до прогресу. Нам не потрібен Христос, ми й самі впораємося! І по-третє, повернення Христа – це загроза матеріалізму як способу життя, воно покладе край гонитві за насолодами – всьому тому, що ми цінуємо найбільше в світі. Незважаючи на те що Льюїс помер півстоліття тому, його слова все ще актуальні.

За кілька днів до інавгурації президента Джона Кеннеді ми з сенатором Джорджем Смазерсом були запрошені до його резиденції в Палм-Біч (Флоріда). По дорозі з поля для гольфу Джон Кеннеді повернувся до мене й запитав: «Ви вірите, що Ісус Христос повернеться?» Я був дуже здивований. По-перше, я й не думав, що містеру Кеннеді цікава моя думка з такого питання, я навіть не був упевнений, що майбутній президент знає про Друге пришестя Христа. До цього ми зустрічалися кілька разів, і він ніколи не говорив про релігію. На його запитання я відповів: «Так, я вірю в Друге пришестя Ісуса». «Добре, – сказав він. – Розкажіть мені про це».

І впродовж деякого часу я розповідав Джону Кеннеді про Друге пришестя Христа. Я потім часто думав, чому він поставив це запитання. І частково отримав відповідь через тисячу днів – у той день, коли він був убитий. Кардинал Кушинг на його похороні читав вірші про Друге пришестя, наведені мною на початку цього розділу, і мільйони людей по всьому світу чули їх.

Сімнадцятий вірш четвертої глави Першого послання до солунян стверджує, що живі в той день разом із померлими захоплені будуть на зустріч із Господом на небі. Значення грецького слова, перекладеного як «захоплені», можна перекласти й як «вихоплені». Наближається день, коли Ісус «вихопить» нас. Його послідовники, живі й мертві, по всьому світу приєднаються до Нього. У цьому – надія християнина!

Обітниці Старого Заповіту

Чому Христос повернеться? На це є п’ять причин. Перша: тому що є така обітниця в Старому Заповіті, і вона повинна виповнитися. Безліч пророцтв уже виповнилися під час Першого приходу Христа. Але є й такі, яким іще судилося здійснитися. Наприклад, у Писанні читаємо: «Бо Дитя народилося нам, даний нам Син, і влада на раменах Його, і кликнуть ім’я Йому: Дивний Порадник, Бог сильний, Отець вічности, Князь миру. Без кінця буде множитися панування та мир на троні Давида й у царстві його, щоб поставити міцно його й щоб підперти його правосуддям та правдою відтепер й аж навіки, ревність Господа Саваота це зробить!» (Іс. 9:5,6). Хтось сказав: «Коли правління ляже на плечі Його, миру і спокою нашому не буде кінця».

Це пророцтво ще не виповнилося до кінця. Немовля народилося. Син даний нам. Але панування ще не на Його плечах. Він не приніс мир і справедливість народам під час Свого Першого пришестя. Але під час Свого Другого пришестя Він принесе й те й інше – про це говорить Писання. У Книзі пророка Михея сказано: «І Він буде судити численні племена, і розсуджувати буде народи міцні аж у далечині. І вони перекують мечі свої на лемеші, а списи свої – на серпи. Не підійме меча народ на народ, і більше не будуть навчатись війни!» (Мих. 4:3). Подумайте про війни, які точаться в даний момент. Гонка озброєнь, як і раніше, триває. Але одного разу люди перекують списи на серпи, і народ уже не підніме меча на інший народ. Чи це можливо? Так, коли Князь миру повернеться й буде правити світом.

Попередній запис

Любов до братів по вірі

Наступний запис

Його обітниці