Наповнені Духом, Його плодами і харизмами

Мета теми: показати, що нове життя відображається з допомогою Його плодів і харизм, які потрібно шукати і практикувати.

Добре дерево, коли росте, дає добрі плоди. Якщо ні, то його зрізають і спалюють. Але якщо воно дає плід, то за ним доглядають, обрізають і підживлюють, щоб дало ще більше плодів.

Коли Дух приходить до нас, то, звичайно, з’являються:

  • плоди Духа, які є знаком Його присутності і служать для нашого спасіння, тому що вони уподібнюють нас до Ісуса Христа;
  • харизми Духа, які супроводжують євангелізацію, показуючи, що Ісус живий посеред нас.

А. Плоди Духа

Як яблучне дерево родить яблука і фігове дерево родить фіги, ми, отримавши Святого Духа, повинні демонструвати плоди Духа. Якщо Святий Дух справді є в наших серцях, то повинні з’являтися плоди святості.

Бог, як сіяч, уже посадив Своє добре насіння (Святого Духа) у землю, яку Він Сам приготував (у нас), полив живою водою і підживив найціннішою Кров’ю Свого Сина. Тепер Він, зі Свого боку, очікує, що воно дасть багато плодів, і то постійних плодів. Але плоди, яких Він хоче, мають бути плодами з насіння, яке посадив Він, не з іншого. Святий Павло ясно каже нам, якими є плоди Духа: «А плід духа: любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, лагідність, здержливість» (Гал. 5:22-23).

Нині важливо для нашого життя не так отримати Святого Духа, як постійно жити в Дусі.

З другого боку, плодами куколю, посадженого ворогом, є: «Перелюб, нечистість, розпуста, ідолослуження, чари, ворожнечі, сварка, заздрість, гнів, суперечки, незгоди, єресі, завидки, п’янство, гулянки й подібне до цього» (Гал. 5:19-21).

Цікаво, що ці види плодів мають протилежні якості. Коли більше виростають одні, то зникають інші (Гал. 5:17).

Дерево пізнається за своїми плодами. Якщо ми повні Духа, то живемо згідно з Духом, а не згідно із схильностями тіла і законами світу.

Якщо ми живемо в Дусі, нормальним є те, що в нас з’являються плоди, яких Бог уже вісімнадцять століть вимагає у Свого народу через пророка Михея (Мих. 6:8): «Було тобі виявлено, о людино, що добре, і чого пожадає від тебе Господь»

Чинити правосуддя: жити справедливістю у всіх наших людських стосунках. Сила Святого Духа повинна завоювати соціальне і спільнотове поле нашого життя. Насаджувати в цей світ Божу справедливість, у середовище і структуру, в якій ми перебуваємо, – це завдання сповнених Духом чоловіків і жінок. Потрібно робити це для того, щоб жити в новому небі і на новій землі.

Милосердя любити: з допомогою цього плоду можна визначити учнів Христа: «По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою» (Ів. 13:35).

Милосердя любити – означає не судити, ані не засуджувати нікого, себе самого в тому числі.

З твоїм Богом ходити сумирно: присутність Святого Духа в нашому житті робить нас дедалі свідомішими нашої слабкості і того, що без Нього ніщо не є можливим. Ми лише слуги. В жодному разі не кращі чи вищі за інших.

Також святий Павло вдається до практичної сторони. Він показує нам три формули, з допомогою яких можна жити життям Духа:

  1. Не погасити Духа: «Духа не вгашайте!» (1Сол. 5:19).
  2. Не засмучувати Духа: «І не засмучуйте Духа Святого Божого, Яким ви запечатані на день викупу» (Еф. 4:30).
  3. Бути наповненим Духом: «І не впивайтесь вином, в якому розпуста, але краще наповнюйтесь Духом» (Еф. 5:18).

Б. Харизми Духа

Навіть більше, Дух приходить у супроводі багатьох Своїх харизм, які призначені будувати християнську спільноту. Ці харизми є безкоштовними Божими дарами, які Він уділяє тим,

кому захоче, на добро усіх. Через це вони набагато важливіші, аніж ми можемо собі уявити. Через них ми маємо нагоду бути каналами любові і сили Духа для того, щоб благословляти наших найбільш потребуючих братів.

Існує безліч харизм. Але Бог захотів також подарувати особливі харизми, з метою євангелізації, виявляючи з їх допомогою могутню присутність Бога серед нас.

Той, у кого викликають недовіру харизми мов, пророцтв чи зцілення, сумнівається не у владі Божій, а в Його любові. Ці харизми є для наших часів, а не тільки для початків життя Церкви, тому що Церква продовжує поширюватися у світі. Мабуть, вони ніколи ще не були такими необхідними, як сьогодні. І хто ми такі, щоб казати Богові, що ця чи та харизма не відповідні?

Бог хоче сформувати Свій народ через харизми, які формують спільноту. Той, хто утримується від дарів Духа, закривається на Духа дарів і відмовляється бути Божим знаряддям для благословення спільноти.

Через харизми ми досвідчуємо як любов, так і силу Божу. Завдяки їм ми засвідчуємо, що те, що неможливе для людей, можливе для Бога. Вони наділяють нас здатністю робити те, чого раніше своїми силами ми не могли.

З допомогою харизм ми перетворюємося на співпрацівників у побудові Ісусової Церкви. Тому недопустимим є недооцінювати чи зменшувати їх число до декількох. Той, хто заперечує якусь із харизм, насправді сумнівається в Божій любові.

Висновок

Коли Святий Дух наповняє серце віруючого, той переповнюється як плодами, так і харизмами Духа.

  • Плоди Духа є творіннями Його освячуючої дії.
  • Харизми супроводжують проповідь Євангелія.

ЯКЩО МИ СПОВНЕНІ ДУХА, У НАС ВИЯВЛЯЮТЬСЯ ЯК ПЛОДИ, ТАК І ХАРИЗМИ ДУХА

Попередній запис

Дар Духа_Частина 3

Наступний запис

Зростання і переміна в Христі