“Не кради!”

Коли пролунала сьома заповідь, я також була впевнена, що не переступала її. Але Господь вказав мені на продукти, які псувалися і пліснявіли в моєму домі, бо я не була доброю господинею і купувала їх без міри, тож ми не могли їх спожити. А скільки людей у цей час не мали й шматка хліба! “Ти не цінувала того, що Я тобі давав, – сказав Господь. – Я був голодний, а ти Мене не нагодувала. Мені було холодно, а ти, догоджаючи моді, чимало коштів марнувала на лахміття. Ти слугувала своєму тілу, на нього працювала, зробила з нього божка!”.

Господь допоміг мені зрозуміти, що такі, як я, винні в зубожінні власного народу. Потім показав, як щоразу, коли я погано про когось говорила, крала те, що повернути, на відміну від грошей, неможливо: добре ім’я людини, її репутацію, авторитет.

Обкрадала своїх дітей тим, що не вділяла їхньому вихованню достатньо часу. Вони не мали матері, яка би завжди про них турбувалася, була взірцем безкорисливої і жертовної любові. Матір’ю для моїх дітей стали відео, комп’ютер і телевізор. Я ніколи не запитувала себе – так, як це робила свого часу моя матір, – чи достатньо я турбуюся про них, дбаю про їхнє виховання; чи вони не обділені моєю любов’ю. Навіть мій батько, з усіма його негативними нахилами, виявляв нам, своїм дітям, батьківську любов; намагався показати, що ми для нього в житті важимо багато. А я?.. Що я дала своїм дітям?.. Може вони і не помітять, що мене нема? – подумала там, у потойбіччі, а що в Книзі життя видно усе так, як у кінофільмі, відразу побачила своїх дітей і почула про що вони розмовляють. Трирічний хлопчик і трохи старша дівчинка турбувалися, чому мене так довго нема, а потім котресь з них мовило: “Наша мама така непривітна, вона на все нарікає, все їй не так…” Як гірко було мені чути з вуст моїх малолітніх дітей ці справедливі слова! Та я й справді обікрала їх, не дала їм відчуття родинного вогнища, не привела їх до Бога, не навчила любити ближнього свого… Усе дуже просто: хто не любить ближнього, немає нічого спільного з Богом; хто не виявляє співчуття і милосердя до ближнього, перебуває далеко від Бога, тож не може нікого до Нього наблизити, навчити віри. Адже Бог є любов…

Попередній запис

“Не чужолож!”, “Не пожадай жінки ближнього твого”

Наступний запис

“Не свідчи неправдиво на ближнього свого!”