“Не свідчи неправдиво на ближнього свого!”

О, у порушенні цієї заповіді я стала справжнім професіоналом! Вам дивно таке чути? Але ж на той час батьком мені уже став диявол. Зрештою, кожен з нас має когось за батька: чи то Бога, чи диявола, який змагається з Богом за батьківство людини.

Та й що тут дивного? Якщо Бог є любов’ю, а я сповнена ненависті, то хто є моїм батьком?.. Неважко відповісти на це питання; легко все зрозуміти. Якщо Бог говорить мені нічого не розділяти і всім пробачати, навіть любити ворогів своїх, а я думаю тільки про те, як їм помститися, керуючись старозавітним “око за око і зуб за зуб!”, то хто є моїм батьком? Більше того: якщо Господь є Правдою, а диявол – князем брехні, то кому я слугувала, кого сама обрала собі за батька?.. А нині кажу вам, що немає поділу на гріхи. Немає поділу на брехню виправдану і не виправдану. Кожна брехня є брехнею, навіть якщо ми вдаємося до брехні з жалості, чемності чи милосердя. До речі, є багато різновидів брехні, які люди вигадали за натхненням злих духів, але кожна брехня при цьому залишається брехнею, батьком якої справіку був диявол.

Нині стверджую, що брехня, яку я сіяла довкола себе, була справді страшна, потворна, бо в своїй брехні я заходила так далеко, що врешті-решт починала вважати її правдою. Найбільшою брехнею у світі є те, що чимало людей вважають себе майже святими. Кажуть: “Нікого не вбив. Не крав. Тож, якщо Бог справді існує, то куди може потрапити така добра людина, як я? Тільки до Неба!”

Я теж так думала, хоч і пліткувала, і насміхалася з інших. Вигадувала людям різні дошкульні прізвиська, і робила це часто легковажно, задля забави. Лише в потойбіччі дізналася, скількох образила, зранила, очорнила, виставила на посміховисько. І все це вчинила ближнім своїм. Ви навіть не уявляєте, як одне необережне слово може зруйнувати життя людини, прищепити їй комплекс неповноцінності і стати причиною багатьох страждань. Скажімо, якось позаочі я назвала одну свою знайому “льохою”, бо була вона дуже огрядна, але це прізвисько причепилося до неї надовго і люди почали уникати її – соромились, нікуди не запрошували. Одне-єдине слово викликало багато негативних вчинків і завдало багато болю тій, про яку було мовлене. Певною мірою навіть отруїло їй життя.

Попередній запис

“Не кради!”

Наступний запис

“Не пожадай нічого, що є власністю ближнього твого”