ОБОВ’ЯЗКИ ПОДРУЖНЬОГО ЖИТТЯ

  • Якими є обов’язки подружнього стану?
  • До чого зобов’язується людина, яка вибирає цей стан?
  • Яку відповідальність вона на себе бере?

Коли говоримо про розпізнавання покликання до певного стану в житті, дуже важливим є з’ясувати вимоги та обов’язки кожного стану. Перед тим як вибрати, необхідно знати вимоги того, що обираю. Щоби зробити дійсно добре розпізнання та не помилитися у виборі покликання, потрібно добре зрозуміти всі зобов’язання, які ми приймаємо, вибираючи той чи інший стан. Отож, найперше спробуємо розглянути обов’язки, які зобов’язують людину що обирає стан подружній.

Найперше і найосновніше що потрібно знати про подружній стан так це те, що подружнє життя – це життя в парі. Людина від самого початку задумана і сотворена Богом як пара, як чоловік та жінка. Саме тому істотною рисою подружжя є його дуалістичність, як поєднання двох різних аспектів жіночого та чоловічого.

Проте сутністю подружжя не є множинність, але однина та єдність, тобто двоє окремих осіб утворюють одну спільну для обох реальність, як сказав апостол: «Обидва ви будете тілом одним» (1Кор. 6:16). Так що людина не може вже розлучити те, що поєднав Бог, як сказав сам Ісус Христос: «Тож, що Бог спарував, людина нехай не розлучує» (Мр. 10:9).

Мандрівка життя удвох зазвичай є приємною та захопливою, але одночасно має також свої труднощі та вимоги. Життя в щоденній зустрічі двох окремих особистостей та двох різних історій які прагнуть поєднатись та гармонізуватись, не є простим. Важливо зрозуміти, що будування єдності та одностайності подружньої пари не є чимось механічним чи автоматичним. Осягнення гармонії в подружньому житті – це тривалий процес, який вимагає великих зусиль та щоденної праці в подоланні власного егоїзму та гордості, а також прийняті іншого з його вадами та недоліками.

Подружжя – це не лише одне з семи Святих Таїнств, подружжя це також покликання. Вибір подружжя – це відповідь людини на особливий заклик Бога жити подружньою любов’ю. І тому рішення одружитися це дуже серйозне та відповідальне рішення, адже його наслідки триватимуть протягом цілого життя людини. Рішення одружитися та створити сім’ю не може обмежитися тільки бажаннями та почуттями особи, але має бути дійсно рішенням серйозного та відповідального розпізнання покликання.

Подружнє життя надзвичайно відповідальне та вимогливе. Від моменту укладення шлюбу виникають обов’язки, які двоє осіб зобов’язуються виконувати протягом цілого життя. Таких обов’язків є багато: любов, вірність, взаємна допомога та підтримка, подружня чистота, відповідальність за прийняття нового життя, а також народження та виховання дітей. Одначе перш за все подруги зобов’язуються дотримуватись обітниць шлюбної присяги, які взаємно присягають одне одному в Таїнстві шлюбу.

Попередній запис

Розпізнавання знаків та прохання поради

Наступний запис

Обітниці шлюбної присяги