Опитування в парохії Північної Італії

Я вирішив надати слово молоді, оскільки вона охоче бере участь у різноманітних опитуваннях, спонтанно висловлює свою думку. Молодь знає, що лелеки дітей не приносять і часто стверджує, що не вірить у забобони, хоча…

Щоб розвинути тему, перш ніж звернутися до словників та енциклопедій, я зібрав численні свідчення молоді, яка, виявилося, зацікавлена в тому, щоб висловити особисту думку щодо забобонів. Та обставина, що більша частина молодих осіб входить до парохіяльного середовища, пояснює релігійний відтінок відповідей:

– Вірити в забобони, на мою думку, означає показати свою слабкість. Шукати магічне в повсякденному житті – це спосіб надати сенсу тому, що не вдалося. Забобонна особа віддаляється від Бога, оскільки занедбує християнські обов’язки щодо ближнього та вдається до забобонів щодо Бога. Дж., 19 років.

– Забобони і магія – це все маячня! Я впевнений, що вони притягують лише через похмуру самотність, що так часто охоплює нас. Також вважаю, що це зумовлене кризою цінностей та почуттів, яким підвладні молоді особи. Погляньте на мене! Знаєте, скільки невпевненості в мені?! Але достатньо одного серця, осяяного Богом, щоб наповнити мене відчуттям безпеки. X.

– Я вважаю, що особа, яка вірить у Бога, не може бути забобонною. К.

– На мою думку, забобони народжуються в осіб, які почуваються слабкими, оскільки магія створює в мага чи відьми відчуття величі і переконання, що вони можуть робити недоступні для звичайних людей речі. Д.

– Ми вважаємо, що віра в окультні речі є образою віри і не розуміємо тих, хто з марною надією змінити своє майбутнє звертається до шарлатанів, які представляються ворожками чи магами, одурюючи звичайних людей, єдина провина яких полягає в тому, що вони, як необачні риби, ковтають наживку, яку їм закидають ці брехуни. Цих осіб, які використовують нерозсудливість інших, щоб заробити легкі гроші (фактично вкрасти), необхідно зупинити. А ті християни, які не вірять у забобони, повинні допомогти забобонним, щоб вони не піддавалися на обман цих нібито магів. К, 20 років.

– Ми, шістнадцятирічні дівчата, вважаємо, що забобони і магія занадто популяризовані, оскільки часто можна зустріти людей, які задля наживи звертаються до всіх можливих засобів. Якщо говорити про справжню магію, то ми не впевнені, чи вона існує насправді. Певний прояв забобонів можна виявити в кожній особі, але необхідно вважати, щоб не надавати їм надмірного значення.

– Забобони – це дуже поширене в сучасному суспільстві явище. Їхні причини необхідно шукати в наївності людей, яких ловлять найрозбурханіші хвилі, заганяючи в пастку ошуканости. На нашу думку, необхідно заборонити будь-яку рекламу чи телепередачу, що пропонує людям звернутися до магії. Цей феномен занадто недооцінюють і часто ставляться до нього зверхньо та навіть зі симпатією, але певні нещодавні події чітко дають зрозуміти, як ці шарлатани (маги, хіроманти, ворожки тощо) використовують людей у своїх цілях. Д. і П.

Попередній запис

«Це неправда... але я в це вірю!»

Наступний запис

Опитування в державній школі Північної Італії