ОСНОВНІ АТРИБУТИ ВІДПОВІДІ НА ПОКЛИКАННЯ

  • Що маю відповідати Богові?
  • Що Йому сказати?
  • Як це сказати?

Щоби краще зрозуміти, як людина має відповідати Богові на Його заклик та приймати власне покликання, буде корисно розглянути, якою повинна бути відповідь на покликання. Які ж атрибути, прикмети та якості визначають позитивну відповідь Богові на Його заклик? Або, іншими словами: як можна визначити та висловити наше «Так» Богові?

Першою та найважливішою рисою кожного покликання є його неоціненність та безкоштовність. Як ми вже сказали, покликання не можна здобути чи заробити. Бог дарує покликання не заслужено. Як сказав Ісус Христос до Своїх учнів: «Дармо дістали…» (Мт. 10:8). Це зі сторони Бога. Але що з боку людини? Якою повинна бути реакція та відповідь людини на цей великий дар покликання?

Церква визначає три основні риси, три атрибути, якими повинна відзначатися кожна позитивна відповідь на покликання. Найперше – це готовність, потім щирість, і нарешті, героїзм. Саме цими трьома найважливішими чеснотами повинна володіти кожна людина, відповідаючи на заклик Божий, тому що Богові слід відповідати з готовністю, зі щирістю та з героїзмом.

Попередній запис

Вибір позитивний – як прийняття Божої волі

Наступний запис

Відповідати з готовністю