ПЕРЕБУВАННЯ В ХРИСТІ

Я – правдива Виноградина, а Отець Мій Виноградар. Усяку галузку в Мене, що плоду не приносить, Він відтинає, але всяку, що плід родить, обчищає її, щоб рясніше родила. Через Слово, що Я вам говорив, ви вже чисті. Перебувайте в Мені, а Я в вас! Як та вітка не може вродити плоду сама з себе, коли не позостанеться на виноградині, так і ви, як в Мені перебувати не будете. Я – Виноградина, ви – галуззя! Хто в Мені перебуває, а Я в ньому, той рясно зароджує, бо без Мене нічого чинити не можете ви. Коли хто перебувати не буде в Мені, той буде відкинений геть, як галузка, і всохне. І громадять їх, і кладуть на огонь, і згорять. Коли ж у Мені перебувати ви будете, а слова Мої позостануться в вас, то просіть, чого хочете, і станеться вам! Отець Мій прославиться в тому, якщо рясно зародите й будете учні Мої” (Ів. 15:1-8).

Ісус прощається з апостолами. Через короткий час Він зустрінеться віч-на-віч зі Своїми страстями і смертю на хресті. Він дає Свої останні вказівки, і, оскільки Слово Боже живе і діяльне, це саме слово Господь Ісус дає кожному з нас сьогодні. Він наводить порівняння, кажучи:

Я – правдива Виноградина, а Отець Мій Виноградар ”.

Образ виноградної лози був поширений у єврейському народі, який, окрім вівчарства, вирощував виноград. Тому, коли Ісус представляв образ виноградника або виноградної лози, люди дуже добре його розуміли. Він говорив: “Усяку галузку в Мене, що плоду не приносить, Він відтинає, але всяку, що плід родить, обчищає її, щоб рясніше родила”.

Якщо Ісус – виноградна лоза, то ми, які йдемо за Ним і любимо Його, які є християнами і приймаємо Його в наше серце в день нашого Хрещення, – гілки. Отже, Ісус – виноградна лоза, а ми – гілки. Сік – Святий Дух, який приходить від Ісуса до кожного з нас. Плід – наше життя, перетворене й освячене: це Ісус Христос живе всередині кожного з нас.

Ісус говорить дуже зрозуміло: гілка або людина, яка не дає плоду, буде відтята і відкинена далеко від виноградної лози, як суха гілка. Виноградар проходить через виноградник, щоб побачити, які гілки сухі; і ті, що не мають ніякої можливості дати плоду, Він відтинає.

Ніхто не хоче бути відтятим від Ісуса Христа. Ісус говорить про життя благодаті. Сік – життя Боже в нас. Це – життя ласки, яка здійснює перетворення в нас; проте ця ласка походить не від нас, а від Ісуса, тому що ми введені (прищеплені) до Ісуса. І Він «обрізатиме» кожного, хто дає плід, щоб він приносив ще більші плоди. Ось, де ми починаємо лякатись… Бог має намір «обрізати» мене, як гілку! Мій Боже, що це таке? Якщо ми поїдемо до Ітаці, яке знаходиться в області Індаятуба, то вздовж дороги побачимо багато полів з виноградниками. Під час обрізання вони виглядають потворними, все обрізане аж до стебла… Тоді ми думаємо: “Добре, Бог має намір послати якісь неприємності в моє життя для того, щоб обрізати мене. Бог хоче послати хворобу. Тепер, коли я перебуваю в Ісусі, у моєму житті трапиться щось погане”. Це хибний погляд на нашого Бога. Він не посилає неприємності, покарання, хворобу або смерть. Якщо ви маєте неправильний образ Бога, відкрийте своє серце і розум, щоб змінити його вже сьогодні.

Ісус об’явив, що Бог – Отець. Якщо ви є батьком або матір’ю, то чи бажали б неприємності, хвороби або смерті для своєї дитини? Звичайно, що ні, тому що це – ваш син, ваша дочка. Ви любите їх, бо ви їх народили. Але, навіть якби Він міг бажати шкоди Своїм дітям, Бог не зможе робити цього, тому що, будучи справжнім Батьком, Він є любов’ю. Природа Бога – любов. Бог любить нас, і Він може тільки любити нас. Чи ви вірите в це? Але чи насправді ви вірите в це? Тоді голосно скажіть: “Бог любить мене! Бог любить мене! Бог – мій Тато!” І ви, можливо, запитаєте мене: “А чому тоді так багато поганого стається в моєму житті?”

Усе це входить у світ через первородний гріх, що порушує всі плани, які Бог мав для людини на землі. Уже тільки тому, що ми живемо, ми підлягаємо обставинам слабкості і болю, ми мусимо боротися, щоб жити, переживаємо втрати в наших сім’ях, ми вмираємо…

Через гріх ми були повністю відокремлені від Бога. Ми більше не мали будь-якого права на щастя, на життя в спільноті з Богом, на прощення та божественну силу. Але Бог є любов. Він любить нас, і для цього Він послав Ісуса Христа, щоб спасти нас. Від кожного з нас залежить, чи прийняти спасіння в Ісусі та повноту Його ласки.

А що Бог робить тепер? Він використовує всі обставини таким чином, щоб ми могли давати більше плодів у Господі Ісусі Христі. Наприклад, ви працюєте в компанії і схвильовано чекаєте на просування по службі, але все закінчується тим, що посаду дістає ваш колега. Якщо ви слабкий християнин, без багатого духовного життя і стійкості в Господі, або, можливо, ви не до кінця віруючий, то збунтуєтесь проти начальника. Тоді ви будете переповнені ревністю, гнівом і заздрістю стосовно вашого товариша, який отримав підвищення замість вас. Ваше серце закипить від обурення, зранених почуттів і злості, все стане ще гірше. Ви будете жалітись іншим колегам по роботі і йтимете додому озлобленим. Але якщо ви – міцний християнин у Христі Ісусі та Його Слові, ви довірите себе в руки Божі і скажете:

Господи, я довіряю Тобі це розчарування мого життя. Я прославляю Тебе за це і продовжую бути вірним Тобі. Я прославляю Твоє святе ім’я, тому що знаю: Ти плануєш для мене щось добре. Я чекаю своєї черги. Нехай Господь буде прославлений назавжди. Нехай Він буде благословенний назавжди.

Таким чином, Бог використовує цю обставину. Він не послав її, але за допомогою цієї обставини ваше серце може очиститися. Ви стаєте скромнішим, більше ввіряєте себе в руки Божі, покладаєтесь на Боже провидіння, вправляєтесь у чеснотах терпеливості, довіри, зростаючи в ласці та близькості до нашого Господа Ісуса Христа.

Скажімо, ви занедужали. Якщо ви не міцні в Ісусі, якщо ви – суха гілка, можливо, запитуєте себе: “Чому так є, що Бог послав мені все це? Чому з багатьох людей Він обрав саме мене? Що я зробив? Чому Бог так карає мене?” Вам дуже боляче, і ви обурені на самого Бога. Ви закриваєтесь на Його ласку і мало-помалу будете віддалятися від Господніх речей, від молитовної групи і Церкви. Ви шукатимете ліки від немочі поза ліками, які рекомендує Бог. Хтось прийде і скаже: “Такий-то і такий-то благословляє та виліковує. Цей спіритичний центр хороший, там дають “благословення”, і люди виліковуються”. Ви та інші люди втомлюєтесь, шукаючи тут і там, все більше і більше тонучи, залишаючи світло Господа Ісуса Христа, занурюючись у темряву.

Але якщо ви – той, хто твердо й міцно укріпився в Ісусі Христі, що б ви зробили?

Господи Ісусе Христе, я прославляю Тебе, я благословляю Тебе. Я довіряюсь Тобі і проголошую, що тільки Ти – мій Господь і Спаситель. Я віддаю Тобі всі свої страждання. Я єднаю всі свої болі з Твоїми болями, що їх Ти зазнав у терпіннях і смерті на хресті задля спасіння грішників. Через віру в Тебе я приймаю божественне зцілення свого життя і проголошую Твоє Слово: “Його ж ранами нас уздоровлено” (Іс. 53:5). Я прославляю Тебе, тому що знаю, що Ти вірно здійсниш це в моєму житті. В ім’я Твоє, Ісусе. Амінь.

Ви будете молитися і просити про божественне керівництво, щоб воно допомогло знайти лікаря. Ви братимете участь у Святих Тайнах, бо знаєте, що Тайна Покаяння та Єлеопомазання хворого – шляхи для оздоровлення, які Бог довірив Своїй Церкві. Ви знайдете тих, хто буде молитися за ваших братів і сестер, тому що сила Бога зціляти Своїх людей присутня в молитвах віруючих. “Кластимуть руки на хворих, і добре їм буде!” (Мр. 16:18). І Господь буде діяти всередині вас, у вашому дусі. Він вилікує, скріпить вас і сприятиме вашому зростанню у вірі. Він “обрізав” ваше здоров’я, щоб зробити вас “велетнем” віри. І ця віра допоможе багатьом людям, не тільки тим, хто живе з вами, але й тим, хто живе навколо вас: вашим сусідам, друзям, родичам.

Попередній запис

СВІДЧЕННЯ_4

Наступний запис

ПЕРЕБУВАННЯ В ХРИСТІ_2