ПЕРЕБУВАННЯ В ХРИСТІ_2

Можуть настати часи, коли ви будете проживати у фазі інтенсивного спілкування з Богом. Ви завжди відчуватимете присутність Ісуса в особистій молитві: Ісус є тут. Усе, що вам доведеться зробити, – розгорнути Слово Боже, і здаватиметься, що воно “промовляє” до вашого серця, що Ісус звертається до вас через це Слово. Ви негайно отримаєте відповідь на молитву. Ви переживатимете хвилини великої втіхи від Святого Духа, відчуваючи і досвідчуючи Божу любов. Потім, раптом, без будь-якої очевидної причини, вам здаватиметься, немов ви перебуваєте в пустелі: все стане сухим і безводним у вашому духовному житті. Ви молитиметеся і більше не будете відчувати присутності Ісуса. Ви читатимете Слово Боже, і вам буде здаватися, що ніщо не входить у ваше серце. Стане важко молитися. Ви будете легко відволікатись, вам доведеться боротися, щоб продовжувати молитву.

Якщо ви не закорінені в Ісусі Христі, нашому Господі, та в Його Слові, якщо духовна сухість вас швидко втомлює, то ви перестаєте молитися, знаходите інші речі для зняття напруги: журнал, книгу, фільм, друзів, телебачення… Ваше духовне життя все більше і більше продовжує слабнути. Але, якщо ви твердо чіпляєтесь за Ісуса Христа, ви зможете сказати: “Ні, я не керуюся своїми емоціями. Мною не керує лише втіха, дана Святим Духом. Я керуюся вірою і через віру я прагну молитися, читати і розважати над Словом Божим. Я намагаюся жити ним. Немає ніякого значення те, як я почуваюсь. Наді мною не переважають мої відчуття; Дух Божий є тим, хто керує мною через віру в Ісуса Христа, через Його Слово”. Тоді ви виростете і дасте плід, а Бог зможе діяти значно більше через вас.

Пройшовши через цю пустелю духовної сухості, ви піддали вашу слабкість, ваші обмеження та дріб’язковість випробуванню. Окрім цього, ви наполегливо продовжували вірити Господу; ви відновили віру, твердо закорінюючись у Слові; і Богу це було до вподоби, Він скріпив вас у дусі, дозволивши вам рости в любові Господа. Така обрізка існує саме для цього. Отець безупинно очищає нас, використовуючи значні або незначні ситуації в нашому житті, даруючи або зменшуючи духовну втіху для того, щоб перемінити нас вірою в Бога та в Його Слово.

Ісус сказав: “Через Слово, що Я вам говорив, ви вже чисті” (Ів. 15:3).

Апостоли були з Ісусом протягом трьох років. Вони чули Його вдень і вночі. Його Слово увійшло в їхній розум і серце. Вони наслідували Ісуса Христа. Вони думали майже як Він. Потім Господь сказав їм: “Ви вже очищені Словом, яке Я оголосив вам”.

Слово Боже очищає нас. І, безумовно, для християнина Слово Боже є основою. Ми не можемо жити без нього, інакше будемо схожі до чоловіка, який збудував будинок на піску, а вітер його зруйнував. Основа нашого життя – Слово Боже. Воно – те, що будує нас на живій скелі, яка є Ісусом Христом.

Я розмовляла з багатьма людьми, які говорять, що вони вірять в Ісуса, охрещені, ходять до церкви щонеділі і збудовані на вірі в Ісуса Христа, але їх життя руйнується. Вони не витримують штормів і проблем, які протистоять їм кожного дня. Я запитую їх:

“Як Слово Боже діє у вашому житті?”

“Та іноді я відкриваю Слово Боже, читаю Псалом, уривок з Євангелія…”

Це не означає, що ви будуєте своє життя на Слові Божому. Послухайте: “Отож, кожен, хто слухає цих Моїх слів і виконує їх, подібний до чоловіка розумного, що свій дім збудував на камені. І линула злива, і розлилися річки, і буря знялася, і на дім отой кинулась, та не впав, бо на камені був він заснований” (Мт. 7:24-25).

Кожен, хто слухає і виконує… Ми розважаємо над напрочуд багатим уривком Слова Божого. Читайте цей текст дуже повільно. Перечитуйте його вірш за віршем. Потім можете запитати: “Ісусе, що Ти намагаєшся сказати моєму серцю і життю через Своє Слово?”

І ви побачите, як Ісус Христос виявляє Себе у Своєму Слові.

Воно мусить впасти в серце, втілюючись усередині нас таким чином, що починає оживати, і ми намагаємося його практикувати. Ось яким чином ми починаємо розуміти кожну обіцянку, яку дає Бог у Своєму Слові для Своїх дітей. Ви не можете читати Біблію як якусь іншу книгу, але тільки як таку, яка є істинним Словом Божим, Словом, яке живе і діяльне.

Ми повинні читати, перечитувати, розважати, “пережовувати” і порівнювати Слово Боже. Воно має увійти до нашого розуму, до нашого серця, проголошуватись нашими устами, і нам треба ним жити. Воно повинно змінювати наш спосіб мислення, наші вчинки і спосіб говорити. Ось шлях, за допомогою якого Слово Боже змінює нас. Наприклад, ви читаєте Євангеліє від святого Матвія, розділ 5, вірш 44, в якому Ісус говорить вам дуже чітко: “Любіть ворогів своїх, благословляйте тих, хто вас проклинає”.

Розсудлива людина – та, яка практикує Слово Боже. Тому воно повинно потрапити до вашого серця таким чином, щоб ви почали діяти згідно із тим, що воно пропонує. Слово Боже робить вам виклик: “Я? Любити свого ворога? О, це неможливо. Як я можу це зробити? Ця людина знищила моє життя, зруйнувала мене. Як я можу любити цю людину?”

Господь Ісус вимагає нового ставлення від вас, вас, які люблять Ісуса, досвідчили Його любов і силу. Ви не хочете втратити це сопричастя з Богом через гріх, ненависть чи образу. Ви робите висновок, що любов Бога, присутність Ісуса у вашому серці та дія Святого Духа у вашому житті – важливіші й цінніші, ніж плекання злості чи образи. Ви не можете бути з Ісусом та гріхом водночас. Або одне, або інше. І тоді… ви обираєте Ісуса.

А що можна зробити з ненавистю? Вона нікуди не поділась, мучить ваш розум і серце. Ідіть просто до Ісуса, пам’ятаючи, що Він сам сказав: “Без Мене нічого чинити не можете ви” (Ів. 15:5).

Відкрийте Йому своє серце. Попросіть Його пробачити вас за такі затаєні відчуття. Скажіть Йому про свій неспокій і страждання. Просіть у Нього про ласку жити Його Словом у цій особливій ситуації гріха з допомогою Святого Духа. Потім спробуйте подивитися на ту особу, яка вас так зранювала, і дивіться на неї не крізь призму своїх відчуттів, суджень та осуду. Спробуйте побачити її так, як Ісус її бачить: загублений грішник, якого Ісус любить так сильно, як і вас, аж до смерті на хресті; за нього він помер точно так само, як він помер за вас. Ісус хоче врятувати його. Він прагне, щоб Його смерть і воскресіння проявилися в житті цієї людини. Ісус бажає спасти вас. Він не хоче, щоб цей гріх ненависті призвів вас до духовної смерті, віддаляючи від спасіння, яке Він пропонує вам. Тоді з любові до Ісуса ви вирішуєте діяти згідно зі Словом Божим.

Попередній запис

ПЕРЕБУВАННЯ В ХРИСТІ

Наступний запис

ПЕРЕБУВАННЯ В ХРИСТІ_3