ПЕРЕБУВАННЯ В ХРИСТІ_3

Ось декілька кроків, які допоможуть вам.

Змініть у думках своє ставлення стосовно цієї людини. Перестаньте судити, осуджувати і говорити погані речі про неї. Зробіть це актом своєї волі, не зважаючи на свої відчуття і емоції, повністю підкоріться Божій волі, вираженій у Його Слові. Господь Ісус допоможе вам Своєю ласкою, Він сам переконає вас захотіти і зробити це (пор. Фил. 2:13).

Розпочніть молитися за цю людину. Перестаньте бажати їй шкоди і, якщо є можливість, будьте добрими до неї, скористайтесь нею (пор. Мр. 5:41).

Не чиніть помсти, однак віддайте цю особу правосуддю Бога. Дозвольте Тому, хто бачить і знає все, здійснити правосуддя (пор. Рим. 12:19-21).

Благословіть цю людину, ніколи не проклинайте і не бажайте їй зла, тому що, як улюблена Божа дитина, ви покликані Ним благословляти та бути милосердними.

Моліться повільно по декілька разів “Отче наш”, просячи Бога простити ваші провини й гріхи так, як ви прощаєте цій людині (пор. Мр. 5:9-15).

Не забувайте, що прощення – це акт вашої волі, який не засновується на ваших відчуттях чи емоціях. Вами керує покора Богові та Його Слову. Ви не покладайтесь на власну силу, але на силу Божу, яка діє через вашу слабкість (пор. 2Кор. 1:9-10).

Читайте і розважайте над Словом Божим в уривках про прощення (наприклад, Мр. 11:22-26, Мт. 18:23-35, Сир. 28:1-9).

Не забувайте охороняти ваші думки і пристосовувати їх до Божих стандартів, щоб уникнути переважання над вами власних понять, відчуттів і емоцій, які стосуються цієї справи (пор. 2 Кор. 10:5).

Попросіть Ісуса зцілити вашу пам’ять та емоції.

Якщо маєте можливість, попросіть когось з молитовної групи або спільноти віри помолитися за ваше внутрішнє зцілення.

Покладайтеся на Господа та Його Слово понад усе, бо написано: “А Богові подяка, що Він постійно чинить нас переможцями в Христі” (2Кор. 2:14).

Ви – не раб гріха, тому що Христос уже звільнив вас від цього рабства; ви – слуга Бога, і, якщо Бог за вас, хто може бути проти вас (пор. Рим. 8:31)?

Існує певне порівняння зі Словом Божим, яке мені дуже подобається. Коли ми купуємо щось на кшталт автомобіля або побутового приладу, до нього завжди додається інструкція про те, як ним користуватися і як правильно працювати, щоб він довго служив за призначенням, правда? Гаразд, Господь Бог наш Творець. Він – наш Виробник. Він хоче, щоб ми “працювали” дуже добре. Якщо ми діємо згідно з Його законами, які містяться в Його “інструкції”, у Біблії, то будемо мати щасливе життя, повне благословення.

Ісус не помер за нас, щоб ми мали убоге і сумне життя тут, на землі; ми, можливо, маємо труднощі, горе, страждання… але ми також маємо повноту життя, яку Він обіцяв нам: “Я прийшов, щоб ви мали життя, і подостатком щоб мали” (Ів. 10:10).

Благословення Боже для Його дітей зумовлене практикуванням Його Слова. Ми не повинні ставати самовдоволеними через те, що відвідуємо молитовну групу час від часу і чуємо Слово Господнє, або тому, що ходимо на Літургію раз на тиждень і чуємо проповідь священика. Цього недостатньо. Ми діти Божі, тому маємо жити згідно із законом Божим таким чином, щоб Його благословення спливало на наше життя.

Багато разів ми пов’язуємо своє щастя з певними життєвими ситуаціями, але це виключно світське розуміння. Наприклад, можливо, ви міркуєте ось так: “Добре, тоді, коли матиму хорошу роботу, то буду щасливий. Якщо я можу купити власний будинок – буду дуже щасливий”. Ми знаємо людей, які мають усе, що бажають, однак вони не щасливі. Хіба не так? Також ми знаємо людей, які мають дуже мало, майже нічого, але є надзвичайно щасливими.

Насправді, не варто бути в достатку, коли всередині нас з нашим сокровенним “я” не все в порядку. З другого боку, все може бути дуже важким і обтяжливим довкола нас, але всередині, у нашому серці, ллється Господнє джерело води живої. І коли ласка Божа тече всередині нас, нам все здається легким. Ми можемо стикатися з будь-якою ситуацією у своєму житті: хвороба, горе, смерть, розлучення, приниження… Ми можемо витримати все, якщо ласка Божа перебуває в нас. Найкращий спосіб отримати божественну ласку – жити Його Словом. Воно має більш ніж три тисячі обіцянок, усе для нас. Це – величезний скарб, і це все для нас, дітей Божих, через віру в Ісуса Христа. Проблема полягає в тому, що більшість не знає, як здобути цей скарб.

Що нам слід зробити в такому разі?

Прийміть, наприклад, обіцянку Господа про оздоровлення в Іс. 53:5. Читайте поволі: “А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир, Його ж ранами нас уздоровлено!”.

Перечитайте текст ще один або два рази, щоб роздумувати над ним і прославляти Господа за божественний дар вашого оздоровлення. Згодом повторіть обіцянку Божу, поки повністю не переконаєтесь розумом та духом, що через рани Ісуса Христа ви вилікувані. Коли віра починає діяти у вашому внутрішньому “я” завдяки Слову Божому, і ви вірите без тіні сумніву у владу Ісусових ран вилікувати вашу неміч, то ви будете оздоровлені. Слово діятиме, і воно вас вилікує, тому що ви прийняли обіцянку Божу через віру. Божественне зцілення проявиться у вас.

Слова, що їх Я говорив вам, то дух і життя” (Ів. 6:63), – сказав Ісус.

Ми повинні читати, розважати, розуміти, практикувати Слово Боже і жити ним. Воно – джерело божественного життя і сили. Воно веде нас щодня у всіх обставинах.

Переконайтесь у цьому. Слово Боже вчитиме вас і виховуватиме ваших дітей. Воно навчатиме, як бути дружиною або чоловіком, як поводитися в соціальних відносинах, професійному світі, як вести себе в Церкві Божій і як ладнати в щоденному житті з іншими та з Богом. Воно навчить вас молитися і відкриватися повністю на Святого Духа, Який навчить вас всього і приведе вас до правди.

Усе знаходиться в Слові Божому, проте, якщо ви або я будемо лінивими в читанні і розважанні над ним, ми не ввійдемо в повноту життя, яку Бог обіцяв нам. Ми не будемо вкарбовані в Христі Ісусі. І, коли настануть життєві бурі та шторми, ми знесилимося, тому що наше життя не збудоване на живій скелі, основі Слова.

Ісус сказав, що той, хто не перебуває в Ньому, буде відрізаний, відкинений і спалений. Але Він також сказав: “Коли ж у Мені перебувати ви будете, а слова Мої позостануться в вас, то просіть, чого хочете, і станеться вам!” (Ів. 15:7).

Коли Він проголосив цю обіцянку Своїм апостолам, Біблії ще не існувало в такому вигляді, в якому вона існує сьогодні. Нового Заповіту ще не було написано. Старий Заповіт був рукописом на пергаменті, який не був доступний більшій частині людей. Ісус говорив, що Слово, проповідуване Ним протягом трьох років перебування з апостолами, повинно залишитися в серці, розумі, устах та в житті апостолів. Це була постійність, про яку Він просив.

Ця обіцянка є також для нас, які вірять в Ісуса і є Його учнями. Немає ніяких обмежень для сили Бога в нашому житті. У теперішній час Слово дуже близьке до нас. Воно є в межах нашої досяжності, і навіть ті, які не можуть читати, можуть використовувати численні аудіо й відеоматеріали, в яких проголошується Слово Боже. Є дуже багато всього, що можна використовувати, щоб зростати в Слові Божому, яке містить таку обіцянку: якщо ми залишаємося зі Словом Божим, читаючи, роздумуючи та практикуючи його, то воно нас живитиме, вестиме і перемінюватиме. Ми будемо вкарбовані в Христа. Ми зможемо попросити те, що потребуємо, і Він здійснить це. У цьому прославляється вічний Отець. Перебуваючи в Слові Господнім, ми стаємо учнями Ісуса, маючи Його мислення, закарбоване в нас. Святий Дух діє, і ми починаємо жити згідно з Його Словом. Нехай слава Господня сяє в нашому житті. Амінь.

Попередній запис

ПЕРЕБУВАННЯ В ХРИСТІ_2

Наступний запис

СВІДЧЕННЯ_5