ПЕРЕДМОВА

Книга «Мир з Богом» була написана мною тридцять років тому. З моменту її появи людство, шматоване пристрастями й чварами, здається, остаточно втратило надію на спокій. Уперше за всю історію молоде покоління відчуває страх за своє майбутнє перед загрозою ядерної катастрофи. Цим, ймовірно, пояснюється, чому молоді люди, сповнені сил, талановиті, прагнуть так чи інакше піти від невтішної реальності. «Вільних художників», що шукають перш за все звільнення від реальності, серед наших сучасників стало занадто багато. У той час, коли я пишу ці слова, збройні конфлікти відбуваються в багатьох регіонах земної кулі, автоматні черги чути на вулицях великих міст. Із часу першої публікації цієї книги від рук убивць загинули президент Сполучених Штатів Америки і генеральний прокурор, визначний борець за громадянські права, президент Єгипту і рок-кумир. Іще один президент США пережив замах. Терористи повсюдно захоплюють заручників, збито корейський літак із пасажирами на борту. Війнам немає кінця. Немає миру й у сім’ях, вони руйнуються: близько половини шлюбів закінчуються розлученням. У світі панують ворожість і недовіра, але їхнє джерело – відсутність миру в людських серцях.

Цю книгу прочитали мільйони. Її перекладено більш ніж тридцятьма мовами. Тисячі читачів написали нам, як ця книга змінила їх самих або їхніх близьких. Вона користується величезною популярністю в країнах Сходу. В одній з цих країн митник знайшов екземпляр «Миру з Богом» у багажі християнина-туриста. Турист сказав, що із задоволенням подарував би книгу митникові, якби не пообіцяв її другу.

«Ви не могли б почекати? – запитав митник. – Я хочу її прочитати».

Наш знайомий чекав півгодини, годину, дві години. Нарешті без жодних коментарів офіцер повернув книгу, і турист продовжив шлях. Я перечитав «Мир з Богом» і був уражений сучасністю звучання першої редакції, хоча деякі деталі потребували оновлення.

У наш кризовий час книга «Мир з Богом» указує людям єдиний шлях до миру та спокою. Після першої публікації, тридцять один рік тому, мільйони читачів в Америці, в інших країнах прислухалися до її ясних і простих порад, і перед ними постало абсолютно нове життя – життя, про яке говорив Ісус-галілеянин. Серед тих, хто відгукнувся на книгу, були й в’язні-смертники. Вона торкнулася серця й одного з моїх родичів.

Журналістку, яка писала про масові євангелізаційні збори в Брістолі (Англія), запитали, чи ходить вона до церкви. «Так, я християнка з 1954 року, – була відповідь. – Віруючою мені допоміг стати Біллі Грем». Коли їй було десять років, вона вчилася в школі-інтернаті. Якось на «блошиному ринку» серед старих книг вона помітила «Мир з Богом», купила її за шість пенсів – більше не було – і прочитала за ніч при світлі ліхтарика. Ця книга пробудила в ній віру – дівчинка присвятила життя Христу. До цього вона вже ходила до церкви, але там ніхто їй не пояснив суті Доброї звістки, не запропонував відгукнутися на заклик Христа.

Я молюся, щоб і нове видання книги потрапило до тих, хто заплутався в житті й шукає вихід. Я знаю, що сьогодні ще більше, ніж у той час, коли ця книга тільки-но вийшла в світ, люди шукають миру з Богом.

Я висловлюю глибоку вдячність тим, хто допомагав мені підготувати це видання. Особливо ж дякую моїй дружині Рут за багато годин, проведених над книгою; моїй старшій дочці Джі-Джі Чівіджян, секретареві Стефанії Уіллз. Нехай ця книга принесе благословення мільйонам людей нового покоління. Біллі Грем

Попередній запис

Закінчення. Матвій 28

Наступний запис

ОДВІЧНИЙ ПОШУК