Передмова

Над кивотом кожної каплички Сестер Милосердя, ордену, заснованого Матір’ю Терезою, написані два прості слова, які засвідчують те, чим вони є: «Я прагну». Що вони означають? Чого вони прагнуть?

Це слова, записані в 19-му розділі Євангелії від Івана, сказані Ісусом, коли Він висів на хресті за мить до Його смерті. Іван говорить, що Ісус промовив їх, «щоб збулося Писання». Мати Тереза побачила в цих двох простих словах глибину бажання Ісуса. Чого прагнув Ісус? Прагнув здійснення волі Свого Отця: спасіння душ. Ісус прагне сердець чоловіків та жінок.

Зворушена до глибини душі, Мати Тереза відгукнулася на ці слова. Вона запалала любов’ю до Ісуса, відчула, що зобов’язана загасити Його спрагу за душами. Вона надихнула маленьку, але й досі зростаючу армію чоловіків та жінок особисто відгукнутися на Ісусове слово, віддати Йому в дар усе своє життя. Зворушені великим прагненням втамувати спрагу Ісуса, вони рушили по всій землі відшукувати для Христа загублені душі серед найбідніших, серед забутих та покинутих, їхня спрага Ісуса визначає, ким вони є; вона керує їхньою щоденною діяльністю. Навіть найпростіші світські завдання стають нагодою виразити свою спрагу за Ісусом. Вони усвідомлюють, ким є і чого хочуть.

Попередній запис

Коли трапляються конфлікти

Наступний запис

Суть християнського життя