Покладіться на Духа Святого

Третє – завжди покладайтеся на Духа Святого. Пам’ятайте, що Христос перебуває в вас Духом Святим, Який є Третя Особа Трійці. Ваше тіло тепер – Його обитель. Не ставтеся до Духа як до слуги. Просіть Його увійти у ваше життя й улаштувати все. Просіть Його керувати вами. Скажіть Йому про свою слабкість, безпорадність, емоційну нестабільність, дозвольте Йому керувати прийняттям рішень і здійснювати вибір. Ми знаємо з Писання, що Святий Дух допомагає віруючим молитися (див. Рим 8). І в цьому – запорука полегшення й розради для найслабкіших і немічних із нас.

Коли вам здасться, що ви не в силах продовжувати християнське життя, Він підтримає вас. Але Йому буде важко допомогти вам, якщо ви опираєтесь, боретеся з Ним, переслідуєте свої цілі. Заспокойтеся в Господі. Нехай вас ніщо не турбує. В усьому покладайтеся на Нього. Не бійтеся й не турбуйтеся про ті рішення, які вам доведеться прийняти, – Він допоможе вам. Не журіться про завтрашній день, адже завтра залежить від Нього, Він – Господь майбутнього. Не турбуйтеся про щоденне, Господь забезпечить вас усім найнеобхіднішим. Істинний християнин той, хто, незважаючи на всі занепокоєння, внутрішні конфлікти й проблеми, впевнений у Богові, у Його всемогутності та всевіданні, така людина врешті-решт переможе. Довіряючи Духові Святому, ви зможете перемогти всі фізичні й душевні недуги, подолати внутрішні конфлікти. За будь-яких обставин повторюйте слідом за Коррі тен Бум[1]: «Ісус – переможець!»

Регулярно відвідуйте церкву

Четверте – регулярно ходіть до церкви. Церква – це громада. Слідувати за Христом означає любити інших, бути праведним, служити іншим, і всього цього можна досягти тільки через спілкування з іншими людьми. І таке спілкування можна знайти в церкві.

Існує Церква видима й невидима. Невидима церква складається з істинних віруючих, які жили на землі раніше і живуть сьогодні. Видима церква складається з православних, католиків і протестантів, до останніх належать представники різних протестантських напрямків. У Біблії сказано: «Не кидаймо збору свого…» (Євр. 10:25). Християни мають потребу в спілкуванні з іншими християнами.

Видима церква – дім Христа на землі. Ми збираємося в цьому домі, щоб разом поклонитися Богові й прославити Його, щоб краще пізнати Його Слово та поспілкуватися з іншими віруючими. Біблія називає церкву «народом святим», «народом Божим», «Божим домобудівництвом», «житлом Божим», «Тілом Христовим». Ці образні вислови та символи передають духовний сенс функції церкви.

Її відвідини нічим не можна замінити. Істинного шанувальника Христа не зупинять ні спека, ні холод, ні дощ, ні сніг. Він не буде шукати виправдань своїй відсутності в церкві. Дехто каже, що може поклонятися Богу в неділю вдома, молячись у тиші. Але в цьому випадку людина не має можливості привести в стан поклоніння і свою душу, і розум, і тіло, хоча Бог гідний такого поклоніння, у такому поклонінні повинні брати участь істинно віруючі.

У деяких країнах церковні зібрання заборонені. Роками люди змушені збиратися малими групами в приватних будинках і квартирах, одна-дві сім’ї – тільки найбільш довірені та близькі люди. Коли в Китаї уряд дозволив відкрити старі церкви, люди пішли в них натовпами. Це лише доводить те, що віруючі люди мають потребу в спілкуванні. Нам потрібно збиратися для спільного прославлення Бога, відвідування церкви нічим не заміниш.

Звичайно, чудово, що є й інші способи збирати людей для поклоніння Богові. У лікарнях, в’язницях, будинках для літніх

людей вірні можуть зібратися, щоб послухати проповідь по телевізору або по радіо.

З іншого боку, ті, хто вважає, що можна вдома послухати радіо- або телевізійну проповідь і цього буде достатньо, помиляються. До церкви ми ходимо не просто послухати проповідь. До церкви ми ходимо, щоб поклонятися Богові й брати участь у служінні Йому спільно з іншими віруючими. Неможливо не бути постійним прихожанином церкви й жити успішним і радісним християнським життям. У церкві ми знаходимо своє служіння. Бог спасає нас, щоб ми могли Йому служити. Справжній християнин – той, хто служить Богові.


[1] Ув’язнена фашистського концтабору.

Попередній запис

ПРАВИЛА ХРИСТИЯНСЬКОГО ЖИТТЯ

Наступний запис

Свідчіть про Бога