Покликання всіх одружених пар

Найпоширенішим для наших доньок і синів є покликання до подружнього життя. Однак у сьогоднішньому світі розуміння подружжя як покликання є протистоянням культурі. Спершу розглянемо приклад подружжя зі Святого Письма, яке св. Павло зустрів у Коринті, Акилу і Прискиллу, що виготовляли намети (Дії 18:2-3). Вони відчинили йому свій дім і дали можливість спільноті збиратися в Ефесі (1Кор. 16:19). Вони також супроводжували Павла, коли той повертався з Антіохії (Дії 18:18). Коли читаємо про них, то розуміємо, що культура, в якій вони жили, не дуже відрізнялася від нашої. Тож будьте мужніми навіть тоді, коли в небезпеці опиняється шлюб, тривалістю в життя, або коли співжиття стає буденним. Моліться за своїх синів і доньок, особливо тоді, коли вони втрачають ілюзії щодо подружнього життя. Майте мужність і тоді, коли для ваших дітей і тих, кого ви любите, мета і природа подружжя як співіснування чоловіка і жінки стають сумнівними. З нами Бог.

Більше того, Бог є Творцем нашої статевості. Бог опікується нашими дорослими дітьми й тоді, коли їхні статеві стосунки безладні. Божою милосердною відповіддю є дар сакраментального шлюбу, постійної духовної, емоційної дружби між статями. Отець хоче благословити пари освіжальним потоком вічної любові в серці подружнього життя. Ісус робить вірність можливою. Таке бачення для католицьких батьків є опорною точкою в молитві. Саме цього Бог хоче для наших дітей. Про такий дар ми маємо просити в Бога навіть тоді, коли бачимо, як наші дорослі діти намагаються загоїти рани від розлучення чи ведуть боротьбу з численними серйозними ризиками, пов’язаними зі співжиттям без шлюбу.

Пропонуємо деякі кроки, які батьки можуть зробити в контексті справжніх стосунків між статями в житті своїх дорослих доньок і синів.

 • Коли син чи дочка вступає з кимось у серйозні стосунки, додайте цю людину до списку тих, за кого ви щодня молитеся. Вашу молитву можна також укріпити відповідями вашої дорослої дитини на такі запитання: що тобі в ній чи ньому подобається? Якщо в тебе була б така можливість попросити в Бога дати цій людині що завгодно, то що це було б? Такі питання і відповіді можуть стати вам у пригоді під час молитви.
 • Присвятіть Богові ці стосунки, так само як і цих двох людей. Навіть якщо ви, можливо, і не розумієте того способу, який вони обрали для життя, навіть якщо, може, не поділяєте їхнього погляду на шлюб і сім’ю, моліться про їхні стосунки. Пробачте їм, якщо є така потреба.
 • Розважте про Божу присутність у своєму подружжі (або про Його зцілювальну присутність під час розлучення). Присвятіть Богові власний шлюб. Молоді люди звертають більше уваги на приклади, а не на лекції.
 • Розгляньте ранні шлюби, які є у вашій родині. Зверніть увагу на вияви Божої любові в цих парах. Будьте певними, що в усіх цих подружжях присутній Бог. Бог є в них на кухні, у спальні і в їхньому щоденному світі праці.
 • Напишіть коротку розповідь про кожне важливе подружжя у вашій родині. Додайте сімейну світлину, як це описано далі.

ПИТАННЯ ДЛЯ РОЗДУМІВ

 1. Як ви розумієте слово «покликаня»? Чи є у вас відчуття того, що Бог вас до чогось кличе? Яким чином ви відповідаєте на Божий заклик? Який ваш досвід використання даних Богом талантів протягом років?
 2. Які чинники вплинули на ваше рішення обрати життя в подружжі чи самотнє? Яку роль відіграли в цьому процесі ваші рідні та друзі? Як Бог вплинув на ваше рішення побудувати сім’ю чи мати дітей?
 3. Що свідчить про те, що ваші дочка чи син покликані використовувати свої таланти на служіння ближнім? Які моделі прийняття важливих рішень вимальовуються для вашого сина чи доньки? Що дає вам надію на те, що його чи її життєвий стан допоможе розвинути ці таланти?

МОЛИТОВНІ НАВИЧКИ

Світлини як частки духовної історії

Крок 1. Подумайте про (сакраментальні) подружжя ваших батьків, бабусь і дідусів, тіток і дядьків. Запишіть два-три приклади подружніх пар та по три позитивні якості кожної. Як Бог виявив Свою присутність у кожній із пар у списку? Який досвід їхнього життя корисний для ваших сімей? Дотримуйтеся поданих далі вказівок, щоб роздумати над світлиною однієї пари. (Якщо у вас нема такої світлини, використайте фотографію когось одного з батьків чи батьків ваших батьків). Зразок запропоновано далі.

Крок 2. Відтак подякуйте Богові за те, що ви виявили. Спитайте себе: «З ким я хочу поділитися цим зображенням та історією, яку вона приховує? Які ще світлини можуть допомогти мені розповісти про Божу присутність у моїй сім’ї?» Виберіть п’ять-десять фотографій і до двох-трьох із них напишіть невеличкі історії, але не перестарайтеся, одухотворюючи кожну світлину. Спробуйте завести щоденник або блог про ваш досвід, коли роздумуєте над сімейними світлинами. Також ви можете створити фотокнигу (з текстом) або опублікувати і позначити давні фотокартки на фейсбуці.

Вступна молитва

«Отче Небесний, сформуй нас і переміни на подобу Твого Сина. Дай нам очі, щоб бачити доброту на обличчях одні одних. Торкни наші серця Твоєю любов’ю, щоб ми, своєю чергою, могли любити одні одних. Ісусе, ще більше вияви Своє життя поміж нас, особливо коли ми боремось разом. А тоді відправ нас у крихкий світ порушених обіцянок, щоб свідчити євангельську радість. Просимо про це через Христа нашого Господа. Амінь».

Віднайдіть у сімейних світлинах голос Божий

Почніть із фактів. Хто зображений на цій світлині? Що то була за подія? Де і коли? Що трапилося до чи після того, як було зроблене фото? Спробуйте зобразити це схематично, щоб заглибитися в значення вашої фотографії. Що вам спадає на думку? Намалюйте коло навколо цього слова і придумуйте більше слів, аж поки якесь одне чи два слова не видадуться вам добрим початком для невеличкої розповіді про Богом дані риси характеру дорогих вам людей. Тоді дайте відповіді на запитання, подані далі.

Зразок: Гаррі і Клер Феннер

 1. Як вони зустрілися і вирішили одружитися?

Минав 1939 рік. Клер почала працювати телефоністкою в меблевій компанії міста Нортриджа. Їй подобалося вітати відвідувачів, але якось вона була збентежена зустріччю з молодим моряком, що навідався в офіс і спитав, чому вони не наймають гарненьких блондинок. Його почуття гумору, звісно ж, роздратувало її. Однак моряк був наполегливим. Тож Клер запросила його на кілька вечірок, аби було кому заводити патефон. Ми не знаємо, коли саме вона змінила свою думку щодо нього, однак початок їхньої любові помітив її маленький брат Норман. Якось увечері вони із кузеном шпигували за ними з кущів. Діти так захопилися спостереженням, що не спам’яталися, як попадали в озеро.

 1. Яке місце в їхньому подружжі посів Бог?

Коли 1941 року Гаррі призвали до армії, спершу він патрулював узбережжя поблизу Род-Айленда, а згодом його перекинули на службу в південну частину Тихого океану. Гаррі га Клер хотіли одружитися до його від’їзду, але багато хто з родичів застерігав Клер, що в цьому разі вона може стати «вагітною вдовою». Тож Гаррі і Клер помолилися, наприкінці якої Бог переконав їх, що їхня любов переживе війну. Вони одружилися в лютому 1943 року і постановили молитися за безпеку Гаррі. Відтак він поїхав на південь Тихого океану служити вже як одружений солдат.

 1. Якими були їхні унікальні дари, що вказують на Божу любов?

Віра спонукала Гаррі і Клер співати в парафіяльному хорі, а також без нарікань приймати в себе членів родини, наприклад, тітку Лілі чи батьків Клер, – на кілька місяців і навіть на кілька років.

Попередній запис

Підтвердження життєвих ВЕЛИКИХ рішень

Наступний запис

Молимось про вічне щастя наших дорослих дітей