ПРАВИЛА ХРИСТИЯНСЬКОГО ЖИТТЯ

І як бажаєте, щоб вам люди чинили, так само чиніть їм і ви. Лука, 6:31

У будь-якій справі – грі, керуванні машиною, приготуванні їжі – є правила безпеки, і без них нам не зберегти здоров’я й не досягти успіху.

Я досі пам’ятаю аварію, що сталася неподалік від нашого будинку в Монтріті, у Північній Кароліні. На ділянці між Блек-Маунтін і Ешвіль розширювали дорогу – з двох смуг до чотирьох. Упродовж декількох тижнів на дорозі не було розділових смуг, і одного разу вночі зіткнулися дві машини – загинули п’ятеро осіб. І все тому, що правила дорожнього руху не дотримувалися.

Біблія вчить, що християнське життя – це постійний розвиток. Народившись згори, ви увійшли в Божу сім’ю. У нас із Рут зараз шістнадцять онуків, і кожен із них дорогий нам. Точно так само Бог ставиться й до нас, віруючих. Він хоче, щоб ми досягли зрілості в Христі. Якщо ми в духовному сенсі довго залишаємося немовлятами й урешті-решт стаємо духовними недоростками, це суперечить Його задуму щодо нас і Його любові. Петро в Другому своєму посланні до Церкви, у третьому розділі, у вісімнадцятому вірші, закликає нас зростати, постійно розвиватися духовно, набувати мудрості.

Читайте Біблію щодня

Щоб розвиватися духовно, необхідно дотримуватись певних правил. По-перше, потрібно щодня читати Біблію. Це одне з найважливіших правил життя віруючої людини. Для духовного зростання потрібна не звичайна їжа, а духовна. Де її знайти? У Біблії, Слові Божому. Христос проголошує Біблію як хліб життя для спраглих душ і живу воду для спраглих сердець. Якщо ви позбавляєте себе духовного підживлення, ви скоро відчуєте занепад духовних сил. Біблія говорить: «…жадайте щирого духовного молока, щоб ним вирости вам на спасіння…» (1Пет. 2:2). Читайте Слово, вивчайте його, міркуйте над ним, заучуйте напам’ять.

Уявіть, що археологи знайшли оригінали щоденників Чингізхана чи Олександра Македонського або ж любовні листи Клеопатри. Або астронавти знайшли таємничі рукописи на Місяці. Уявіть, які б черги утворилися в книжкових магазинах, якби в них почали б продавати копії цих документів! Біблія – це послання людям, написане Самим Богом, але вони або не звертають уваги на неї, або оскаржують.

Не в усіх країнах світу люди можуть вільно придбати Біблію й читати її разом із іншими християнами. Подібної свободи немає в більшості країн світу. У таких країнах люди скучили за Словом Божим. Мені пригадується історія одного музиканта з КНР. Він увірував у Христа після читання декількох сторінок, видертих із Біблії. Їх тицьнув йому в руку якийсь незнайомець. Відомі приклади в’язнів, які провели в катівнях двадцять, тридцять років. Але незважаючи на страшні муки, цим віруючим вдавалося зберегти своє розумове й духовне здоров’я, і після звільнення в їхній душі не було ні краплі ненависті до їхніх мучителів. Слово Боже допомагало їм у цьому.

Ще одна історія, яка підтверджує силу Біблії, сталася в американській лікарні. З цієї лікарні від однієї молодої людини нам надійшов лист із проханням надіслати Біблію. Його одужання почалося з отримання Біблії, у міру того як він читав її, сили поверталися до нього. Сьогодні він здоровий і сам піклується про свою сім’ю.

Взявши в руки Біблію, не пробігайте розділ за розділом просто для очищення совісті. Дорожіть Словом, зберігайте його в серці. Невеликий, але добре засвоєний уривок Писання дорожчий для душі, ніж книги, переглянуті на бігу. Не турбуйтеся, якщо не можете відразу зрозуміти прочитане. Хтось виправдовується: «Її важко зрозуміти». Будь-яку книгу важко зрозуміти, якщо її не читати. Почніть із простих уривків. Немовляті не спожити м’ясо, йому потрібне молоко.

Раджу вам почати з Євангелія від Івана. У міру читання Дух Святий почне відкривати вам сенс Писання. Він пояснить важкі місця й уривки. Навіть якщо ви не все зрозуміли з прочитаного, продовжуйте читати. Саме читання Слова Божого очищає серце. Нехай ніщо не відволікає вас від щоденного читання Біблії.

Завчені напам’ять уривки Писання можуть прийти на пам’ять, коли у вас не буде його під рукою: у безсонні ночі, під час нічних поїздок, коли потрібно прийняти рішення швидко. Писання втішає, спрямовує, виправляє, надихає – у ньому є все, що потрібно людській душі. Заучуйте напам’ять Писання. Чим більше – тим краще.

Вчіться молитися

По-друге, навчіться молитися. Спершу молитви можуть даватися вам важко. Ви будете ніяковіти, можливо, вам не буде вистачати слів. Але Дух Святий, що живе в вас, допоможе вам і навчить молитися. На кожну молитву ви отримаєте відповідь. Іноді Бог скаже вам «так», іноді – «ні», іноді – «почекай», але відповість обов’язково.

Молитва – це спілкування, вона подібна до першого лепету малюка. Він іще нічого не говорить, а просто посміхається у відповідь на батьківську посмішку й белькоче щось незрозуміле. Але яка це радість для всієї родини – почути його перші слова! Точно так само й наша перша молитва – вона не може не радувати Отця Небесного.

Не моя воля, а Твоя – цією умовою ми повинні керуватися в усіх своїх молитвах. «Хай Господь буде розкіш твоя, і Він сповнить тобі твого серця бажання!» (Пс. 37:4). Радість, яку ми почерпаємо в спілкуванні з Ним, передує виконанню наших бажань. Саме радість у Богові повинна спрямовувати наші бажання, і тоді Бог відповість на наші молитви.

Пам’ятайте, що молитися можна в будь-який час і в будь-якому місці: коли ми миємо посуд, копаємо яму, знаходимося в офісі, у магазині, на спортивному полі й навіть у в’язниці, ми можемо молитися й знати, що Бог кожну хвилину чує нас. У нас був знайомий, який чекав у в’язниці на смертну кару. Він молився за нашу сім’ю щоранку, з четвертої до шостої години. Як часто думка про це надихала нас і надавала нових сил.

Намагайтеся молитися регулярно та методично. Молитва вкупі з вивченням Біблії становить основу здорового християнського життя. Біблія говорить: «Безперестанку моліться!» (1Сол. 5:17). Якщо ви вирішили молитися в певний час дня, то ваші думки між молитвами також будуть насичені Божими думками. Недостатньо вранці, підвівшись із ліжка, стати навколішки й вимовити кілька речень. Потрібно виділити певний час для спілкування з Богом. Але для мами, зайнятої своєю дитиною, або завантаженої роботою людини ця вимога може виявитися неможливою. Ось тут-то й починається безперервна молитва. Ми працюємо й молимося водночас. Ми ж говорили, що молитися можна де завгодно й у будь-який час.

Диявол буде заважати вам молитися: дитина заплаче, задзвонить телефон, хтось постукає у двері – багато перешкод може виникнути, але не здавайтеся й не турбуйтеся. Незабаром ви зрозумієте, що час, проведений у молитві, привносить у ваше життя величезну радість. Ви будете чекати цього часу, щоб побути з Богом наодинці. Без постійної, регулярної, упорядкованої молитви ваше життя буде порожнім і марним. Без безперервної молитви вам не пізнати спокою, який Бог приготував для вас.

Попередній запис

Боротьба з ворогами

Наступний запис

Покладіться на Духа Святого