Про автора

Томіслав Іванчіч народився в м. Даворі в 1938 р. Після філософських і богословських студій у Загребі й Римі 1966 р. висвячений на священика Загребської архиєпархії. Здобувши ступінь магістра філософії і звання доктора богослов’я в Папському університеті «Григоріянум» у Римі, 1971 р. повернувся до Загреба, де став професором Католицького богословського факультету Загребського університету. Був завідувачем кафедри фундаментального богослов’я, одним із редакторів часопису «Богословський огляд», членом редакцій і співробітником численних хорватських і закордонних богословських видань, членом Товариства хорватських літературних перекладачів. 1983 року став каноніком загребського катедрального собору.

До наукових зацікавлень о. Томіслава належали філософія, богослов’я та література. Він вивчав взаємозв’язки між філософією і богослов’ям, вірою і наукою, атеїзмом і релігійністю, об’явленням і вірою, Церквою і церковними спільнотами, християнством та іншими релігіями, феноменом сект і питанням богословської епістемології. Особливо цікавився дослідженням екзистенціально-духовного виміру людини, відкрив спосіб сучасної євангелізації та необхідність розвитку духовної медицини, яка, поруч із соматичною і психічною, є неодмінною для цілковитого зцілення людини, зокрема лікування духовних недуг та залежностей. З цією метою о. Т. Іванчіч розробив метод агіотерапії і 1990 року заснував у Загребі Центр духовної допомоги, ставши його головою.

Із 1971 р. працю на факультеті він поєднував із служінням – був студентським катехитом у Загребі, ініціатором молитовного руху, засновником релігійного товариства «Молитва і Слово» («Molitva і Rijec», MiR) та керівником численних семінарів духовної віднови і євангелізації. В останні десятиліття о. Томіслав готував фахівців для праці в хорватських Центрах духовної допомоги та закордоном, аніматорів семінарів для євангелізації.

Його наукові й професійні статті друкувалися у вітчизняних і закордонних часописах, а численні книги перекладені німецькою, італійською, французькою, англійською, корейською, голландською, угорською, словацькою, албанською, словенською, сербською, українською та іншими мовами.

Від 1998 до 2001 р. отець Т. Іванчіч був деканом католицького богословського факультету Загребського університету, з вересня 2001 р. – ректором, із 2010 р. – професором-емеритом.

Професор о. Томіслав Іванчіч помер у Загребі 17 лютого 2017 р. на 79 році життя і 51-му священства.

У вересні 2008 р. професор о. Томіслав Іванчіч відвідав Україну. Побувавши у Львові та Києві, мав нагоду представити свій метод лікування духу людини святим – нині вже широко відому агіотерапію.

КІНЕЦЬ

Попередній запис

Висновок

Наступний запис

Вступне слово