Про любов, гідність і моральні принципи

Про любов

Справді, важливо знати, що тебе люблять. Але що є любов? Любов – то робити добро ближньому, бажати добра ближньому, любити самим.

Любити – це дуже гарна річ, але набагато важливіше бути свідомим, що я є любленим.

Ісус Христос сказав, яка найважливіша заповідь: любити Бога всіма силами і любити ближнього, як самого себе. Коли я шаную себе як Божій твір, як Божу дитину, то я тим самим наставлений шанувати кожну іншу людину в моїй державі, хто б вона не була. Бо вона так само, як і я, є Божа дитина.

Про гідність

Що значить любити себе? То значить розуміти власну гідність.

Хто я є? Божа дитина. Як я, так і кожний інший, дістав дар життя, покликання, таланти. Отже, коли я усвідомлюю, хто я є, то я собі кажу: «Якщо я є такий, то і він є також такий. Чим він є інакший від мене?»

Так само, як я є Божа дитина, так само і він чи вона – Божі діти. І я хочу, що як Бог мене сотворив і мені дав всі ті речі – то так само дав іншому. Кожному, хто живе, дав дар життя. Немає іншого джерела, як від Бога. І як я дістав, то так само хтось дістав.

А якщо я дістав, то чому? Бо Бог мене любить. А як він дістав, то значить, що Бог і його любить. Бо інакше би він не існував.

І в тому полягає любов до ближнього. Щоб любити ближніх, треба любити себе.

Про чесноти

Кожен з вас може бути людиною, яка заслуговує на повне довір’я як людина чесна. Але пам’ятайте, тільки ви вирішуєте: чи хочете блистіти діямантами, чи хочете блистіти чеснотами.

Про моральні принципи в житті

Ми маємо щось лише тоді, коли прагнемо до чогось величного й чистого. Ми будемо пропащими, якщо думатимемо лише про задоволення власних потреб.

Ви дуже сильні, якщо бажаєте добра, якщо стараєтесь, якщо гуртуєтеся, якщо намагаєтеся спільно творити добро, жити чесно, жити творчо. Заради радости, яку можемо так принести Богові і ближньому, варто трудитися, жертвувати свій час і свої зусилля…

Ми дійшли до того, що людина дивиться на іншу людину, як на ворога. Так багато насильства на телебаченні, що людина звикає до нього, думає, що так має бути. Коли нашим богом стає гріш, ми можемо дуже багато зробити, і це дуже небезпечно…

* * *

Ми маємо віддавати – давати у світ добро, милосердя, любов. Я бачу кожну професію як служіння. Лікар, учитель, письменник, робітник і навіть політик – то служіння іншим. Тільки тоді, коли ми віддаємо, стаємо багатшими. Треба формувати в людях розуміння служіння.

Нам бракує старання допомагати один одному. Чи не було би добре заохочувати до того громадян?! Погляньте навколо себе: чи нема поряд людини, яка голодна? Якщо ви маєте хоча би маленьку владу, якщо ви – підприємець, вмієте щось організувати, ви можете допомогти. Ми не сміємо бути байдужими до того, що діється з іншими людьми.

Про лібералізм

Лібералізм, який маємо сьогодні на Заході, у сьогоднішній інтерпретації – це робити те, що хочеться. Такий лібералізм є нищівний.

Лібералізм може бути більш дисциплінованим – не в сенсі накидати людям правила життя, які їх дуже обмежують. … Лібералізм є позитивним явищем, коли поважає права людини в рамках певного морального порядку.

Попередній запис

Про людину, відповідальність і досконалість

Наступний запис

Як бути щасливим і робити добро