Про страх і святість

Про страх

Не треба боятися. Якщо ми боїмося стати святим, то відповідно боїмося навіть прагнути до цього. Не бійтеся бути святим, не бійтеся шукати Бога.

Люди часами бояться насмішок з боку інших. Але не переймайтеся тим, що думають люди, проте не робіть якісь дивацтва, старайтеся бути нормальною людиною. Сповняйте свої обов’язки і просіть Господа Бога, щоб освячував нас. Бути святим – не означає бути диваком, це означає бути нормальною особою. Святість – це старатися цілковито віддати себе в Божі руки, віддати все, що робимо, і йти за Ним.

Про святих

Що означає бути святими? Бути святими – значить поставити Господа Бога на перше місце у своєму житті. Дотримуючись культури свого часу, Ісус Христос звергає увагу Своїх учнів (і нашу увагу), що немає нічого у світі більш цінного від любови до Бога.

Будь-які речі ми повинні відсувати на задній план, а в центрі свого життя ставити нашого Творця, наслідуючи тих, хто вже прославився, освятився, став Господнім приятелем. Із цього випливає, що ми у своєму житті повинні бути готовими на все, щоб заявити про свою любов, зв’язок із Богом, – заявити навіть мученицькою смертю.

Це нелегко. Тому Церква дає нам можливість зрозуміти ще одну важливу річ – у здійсненні цього нашого покликання, освячення нам допомагає сам Господь Бог.

Не треба думати, що святість, тобто цілковите віддання себе Богові, є неможливим, або можливим тільки для вибраних душ. Це завдання під силу всім, бо нас веде і підтримує Святий Дух та Ісус Христос.

Усі ми покликані стати Божими приятелями і всім нам можливо бути святими.

Небо відкрите для всіх нас, якщо будемо мати довір’я до Господа Бога, якщо послухаємо Його слова, якщо віддамо себе під Його провід.

* * *

Не ми себе освячуємо, Бог нас освячує, бо Він святий. Святість дає нам Господь, а ми можемо Його прагнути, робити все, щоб бути відкритими для Нього і щоб нам нічого не перешкоджало в нашому прагненні Бога, ми лише можемо дуже інтенсивно шукати Його…

Ми завжди можемо ставати кращими, але треба бути дуже покірними, свідомими того, що перед нами ще довга дорога. Не переоцінюйте себе. Життя не вистачить, щоб бути досконалим.

Про християн

Ми повинні зустріти Христа. У певний момент, за певних обставин – на мою думку, це не залежить від самої людини – Господь Бог дає особливі благодаті, за допомогою яких людина робить це відкриття: зустрічає особу, яка є Божою Особою. І відтоді Христос, ця Божа Особа, починає набувати іншого значення, зумовлює інше ставлення, змінює сенс життя людини.

* * *

Бути християнином нелегко, але, з другого боку, не є також неможливим. Адже християнин – це людина, яка, знаючи Божу волю, старається її виконувати.

Ми повинні працювати. Люди інколи забувають про це, думають, що християнинові все дуже легко вдається. Ні. Християнин мусить працювати, як і кожна людина, і то дуже інтенсивно працювати над собою.

Християнин – це не ангел, а людина, яка вірить і змагається.

Попередній запис

Про освіту

Наступний запис

Про пізнання Бога