Про цю книгу

Щодо структури книги, то я показуватиму життя Ісуса послідовно: починаючи зі звістки про Його народження і далі розповідаючи про Його дитинство, отроцтво, ранню і пізню юність – аж до хрищення від Івана, приділивши особливу увагу Його прилюдному служінню і закінчивши Його останніми днями, смертю і воскресенням. Чотири Євангелія не завжди погоджуються щодо послідовности подій (і часто не містять тих самих подій), однак переповідають їх у більш-менш логічному порядку. А тому цілком можливо використовувати всі чотири в поєднанні. Я спиратимуся на різні книги «євангельських паралелей», які поєднують уривки з Матвія, Марка і Луки відповідно до хронології. Долучити до них Івана дещо важче, хоча й цілком реально; він також дотримується послідовности Ісусового життя.

Коли ми дійдемо до важливих «теренів» у житті Ісуса, я поділюся історіями про те, що я бачив у тих місцях під час своєї прощі. Таким способом я сподіваюся ввести вас у цю мандрівку так, як я досвідчив її. Також запропоную вам роздуми про те, що окремі епізоди з Ісусового життя могли би розповісти нам нині.

Отже, кожен розділ міститиме якусь дорожню оповідь, студії над текстом і духовні роздуми. Наприкінці розділів я розміщу відповідні євангельські вірші, щоб спонукати вас самостійно знайомитися з Біблією.

Ясна річ, я не розглядатиму кожної події з Ісусового життя, які зафіксовані в Євангеліях. Як я вже сказав, це не біблійний коментар. Та й не захочеться нікому читати книгу на чотири тисячі сторінок. Натомість зосереджуся на окремих подіях в Ісусовому житті, які мають найбільше значення для мене, і про які, з мого погляду, я міг би сказати щось нове. І не буду також аналізувати кожен уривок однаково докладно. Деякі історії вимагають ретельнішого аналізу, але розтягувати розповідь також не варто. Наприклад, я не буду обговорювати оповіді про Марію і Йосипа так само докладно, як дорослого Ісуса. Зрештою, не розповідатиму вам про всі ті місця, які відвідали ми з Джорджем. Ви цілком можете обійтися без опису того, як ми купували зубну пасту в аптеці в Єрусалимі чи мило в Тиверіяді.

Ця книга написана, щоби бути доступною для кожного – і тих, хто лише починає роздумувати про Ісуса, і тих, яким видається, що вони добре знають цю тему. Вона призначена для людей глибокої віри чи взагалі без віри, які хочуть пізнати Ісуса. Але мій підхід – християнський. А тому я без сорому говоритиму про свою віру. Зрештою, я не буду спиратися на занадто велике попереднє знання Євангелій чи Ісусового життя й часів, але припускатиму, що ви спроможні наддати ходу і, як казав Ісус, піти за мною.

*

Щоразу, коли я казав друзям, що пишу книжку про Ісуса, вони неодмінно сміялися. Широта цього замислу видавалася неосяжною. Але коли я пояснював, що книга зосередиться тільки на конкретних біблійних фрагментах, один мій приятель запитав розсудливо: «Що ти скажеш таке, що ще не сказано?».

«Певне, напишу про Ісуса, якого зустрів у своєму житті, – відказав я. – Це той Ісус, про якого ще не писали». Ви немовби почули, як друг розповідає вам щось несподіване про спільного друга. «Я ніколи про нього такого не знав», – напевне, скажете ви здивовано. Подивившись на приятеля чужими очима, ви, можливо, почнете цінувати його більше. І врешті-решт зможете зрозуміти його цілком по-новому.

Тож я хотів би запросити вас познайомитися з Ісусом, з Яким ви уже знайомі, але цілком по-новому. Або, якщо ви не знаєте про Ісуса багато, я хотів би відрекомендувати вас Ісусові, Якого знаю і люблю, особі, що перебуває в осерді мого життя.

Пізнання Ісуса, як і пізнання іншої людини, стало моєю прощею. Частиною цієї прощі була мандрівка до Ізраїлю, яка змінила моє життя.

Попередній запис

Проща до Святої землі

Наступний запис

Несподівана мандрівка