П’ЯТИЙ ЛИСТ

Сьогодні я отримав дві книги та лист від сестри М., яка готується скласти вічні обіти і просить про молитву вашого святого згромадження, і вас зокрема. Думаю, вона дуже цінує вашу підтримку, тому не розчаруйте її. Моліть Бога, щоб вона змогла скласти ці обіти з любови до Бога і з твердою рішучістю цілковито посвятитися Йому. Я надішлю вам одну з тих книг про присутність Бога, в якій, на мій погляд, міститься все про духовне життя. Мені здається, що той, хто в належний спосіб буде практикувати Божу присутність, дуже скоро стане духовним.

Я знаю, що для правильної практики Божої присутности серце має бути порожнім від усього іншого, бо тільки Бог має володіти нашим серцем. Але Він не може володіти серцем, не очистивши його від усього іншого, так само, як Він не може діяти в ньому і чинити те, що Йому до вподоби, якщо в ньому не буде звільнено місця для Бога. У світі немає життя більш солодкого і прекрасного, ніж життя в безперервному спілкуванні з Богом. Тільки ті можуть збагнути це, хто практикує і відчуває Божу присутність. І все ж я не раджу вам робити це саме з цієї спонуки, бо не задоволення ми маємо шукати в цій вправі, а чинити все з любови і тому, що така Божа воля для нас.

Якби я був проповідником, я б передовсім говорив про практику Божої присутности. Якби я був духівником, я б радив усьому світові жити в Божій присутності, адже це так необхідно і так просто. Якщо б ми тільки усвідомлювали нашу потребу в благодаті й допомозі Божій, повірте мені, ми ніколи, ні на мить, не опускали б Його з уваги. Не зволікаючи, прийміть святе і тверде рішення ніколи більше не забувати Його і провести залишок своїх днів у Його святій присутності, позбавлені всіх утіх, якщо Він вважатиме це за потрібне, заради любови до Нього. Вкладіть у це рішення все своє серце і, якщо ви зробите це щиро, будьте певні, що незабаром побачите результати.

Я буду допомагати вам своїми скромними молитвами, а також прошу й вас та членів вашого святого згромадження молитися за мене.

Попередній запис

ЧЕТВЕРТИЙ ЛИСТ

Наступний запис

ШОСТИЙ ЛИСТ