П’ЯТНАДЦЯТИЙ ЛИСТ

Бог краще знає, що нам потрібно, і все, що Він робить, – задля нашого блага. Якби ми знали, як сильно Він любить нас, ми завжди були б готові прийняти і гірке, і солодке з Його рук. Тоді це не мало б жодного значення. Усе, що виходить від Нього, було б приємним. Найгірші страждання здаються нестерпними тільки тоді, коли ми бачимо їх у неправильному світлі. Якщо ми знаємо, що вони походять від руки Божої і що це наш люблячий Отець упокорює нас і завдає нам болю, то наші страждання втрачають свою гіркоту і навіть можуть стати джерелом розради.

Нехай усі наші зусилля будуть спрямовані на те, щоб пізнати Бога, бо що більше ми знаємо Його, то більше ми бажаємо пізнавати Його. Й оскільки знання, зазвичай, є мірою любови, то чим глибшими і ширшими є наші знання, тим більшою є наша любов. А якщо б наша любов до Бога була достатньо сильною, ми б однаково любили Його і в горі, і в радості.

Ми ж насправді обманюємо себе, шукаючи і люблячи Бога за будь-які добродійства, які Він має або може дарувати нам. Такі дари, якими б великими вони не були, ніколи не зможуть наблизити нас до Бога так, як це може зробити один простий акт віри. Тож частіше шукаймо Його вірою. Він усередині нас, тому не шукайте Його деінде.

Хіба ми не поводимося ганебно і не заслуговуємо осуду, якщо залишаємо Його самого займатися дрібницями, які Йому не подобаються, а, можливо, навіть ображають Його? Ці дрібниці можуть одного разу дорого нам обійтися. Почнімо щиро присвячувати себе Йому. Викиньмо все інше з нашого серця, щоб тільки Він володів ним. Просіть у Нього благодати. Якщо ми зробимо все, що в наших силах, то зовсім скоро побачимо, як у нас відбудуться ті зміни, яких ми так сильно бажаємо.

Я неспроможний уповні віддячити Йому за те полегшення, яке Він вам дарував, але сподіваюся побачити Його через декілька днів. Будемо молитися один за одного.

*

Брат Лоуренс мирно помер через кілька днів після написання цього листа.

КІНЕЦЬ

Попередній запис

ЧОТИРНАДЦЯТИЙ ЛИСТ

Наступний запис

Розділ 1. Чи існує секрет сімейного щастя?