РАДІСНЕ ПЕРЕДЧУТТЯ – ВІДКРИВАННЯ СЕРЦЯ

Радісне передчуття – один із видів радости. Діти переживають його перед кожним святом, а найбільше перед Різдвом. Вони радіють у переддень іменин та Різдва, вже живуть майбутніми канікулами, уявляючи майбутнє задоволення. Діти насолоджуються своїми радісними передчуттями, які вже тепер додають їм гарного настрою. Вони з нетерпінням чекають події, яка викликає таке радісне передчуття. Це передчуття перемінює їхню буденність, пожвавлює їхнє щодення. У своїй теперішності вони всіма своїми почуттями в очікуванні майбутньої радости. Ця подія кидає перед собою не тінь невідомости, а радше світло майбутньої радости.

Хтось думає, що радісне передчуття тільки те й робить, що призводить до розчарування. Коли Різдво чи День народження минуть не так, як я очікував, то розчаруюся і вже не зможу насолоджуватися святкуванням. Однак такий розвиток подій можливий лише тоді, коли людина бачить майбутнє свято лише так і не інакше. На противагу таким людям хтось скаже: моє радісне передчуття належить тільки мені. Навіть коли святкування Різдва мине в моїй родині неідеально, ніхто моєї радости не відбере. Вона належить мені й ніхто не здатний її знищити. Бо насправді радісне передчуття не залежить від сповнення тієї радости в майбутньому. Однак воно здатне вже тепер перемінити моє життя на краще.

Якщо я перебуваю в радісному очікуванні майбутньої відпустки, то не концентруюся на тому, як саме ця відпустка має виглядати. Можливо, я радію через ті приємні звички, які ми випрацювали під час минулого відпочинку: спільне готування вечері після денних виснажливих мандрівок, смачна їжа і червоне вино. Згадую собі ці прекрасні вечері в дружньому колі, які завжди закінчувалися морозивом, а хтось ще почастувався терновою наливкою. Отож можна сказати, що моє радісне передчуття живиться минулими приємними спогадами. Це зовсім не означає, що наступна відпустка має бути ідентичною. Я не обираю погоди, ми поїдемо в нову місцевість, у новий невеличкий готель. Попри все, я давно радію в передчутті цього відпочинку. Саме там я зможу забути про всі свої турботи й податися в мандри, насолоджуватися спілкуванням зі своїми братами і сестрами. Однак якщо у своєму очікуванні я концентруватимуся на якомусь уявленні про свій відпочинок, то буду розчарований навіть дощовою погодою. Ні, навіть якщо погода перекреслить всі наші плани, моє радісне передчуття не було марним. Воно тижнями дарувало мені щастя і допомагало витривати у своїй щоденній втомі. Радісне очікування відкриває мене на радісне переживання своєї відпустки. Я з великим задоволенням згадую, як ми відпочивали торік і надіюся, що цьогоріч ми також зможемо гарно відпочити. Однак цей відпочинок зовсім не повинен бути таким, як минулого року. За рік ми всі змінилися, а святкуємо з тими відчуттями, які зараз лежать у нас на серці. Радісне передчуття спонукає нас до спільної вечері в родинному колі, до щастя перебувати разом.

Навіть готуючи їжу, ми перебуваємо в радісному очікуванні того, що зготуємо. Пакуючи валізу, оживлюємо душу передчуттями нових відчуттів. Коли дізнаємося про прихід друга чи подруги, радіємо, що проведемо вечір у приємній розмові з ними та у взаємному діленні своїми думками. Радісне передчуття застерігає мене перед тим, щоб сприймати зустрічі як рутину. Воно внутрішньо налаштовує мене до сприйняття особливости певної ситуації, до свідомої зустрічі з різними людьми і повної присутности в цій зустрічі. А ще радісне передчуття належить до найкрасивіших проявів радости, бо коли наше очікування закінчується, настає справжня радість переживання довгоочікуваної миті.

Попередній запис

ВІДЧАЙ – ПО ТОЙ БІК УПЕВНЕНОСТИ

Наступний запис

ГНІВ І ЛЮТЬ – ОПАНУВАТИ, А НЕ ВІДДАТИСЬ У ПОЛОН