РОЗДІЛ 11: КРИВДУ ТЕРПЕЛИВО ЗНОСИТИ – ЇЇ ПРИКЛАД_2

Складна сестра

У нас була сестра, яка мала складний характер… Одного разу за обідом саме ця сестра сказала за столом, що вона не хоче їсти. Вона сказала так, бо тільки глянувши на їжу і в неї пропав апетит. Ми всі були спантеличені, але не Мати, вона діяла як справжня мама. Вона широко глянула очима і сказала одній сестрі дати їй щось інше. Тоді Мати розпочала розмову. Коли сестра прийшла з їжею, Мати усміхнулась. Вона залишилась за столом з тією сестрою, бо ми вже мусіли йти, вже був час. Мати не сказала тій сестрі зробити жертву – їсти, чи робити те, що роблять решту з нас, тощо. Я бачила це багато раз, що Мати любила сестер безумовно… Мати довіряла сестрам, бо вона мала великі сподівання на кожного з нас, навіть «найубогіших з убогих».

Намагалась тільки їй допомогти

Одного разу сестра мала проблеми. Мати домовилась, щоб вона зустрілась зі священиком. Коли сестра була з Отцем, Мати ходила туди-сюди по веранді, очевидно молячись за сестру, не думала про її помилки чи ті терпіння, які вона завдала Матері, але тільки намагалась їй допомогти.

Чи можете дати Ісусові своє добре ім’я?

Одного разу я почувалась ображеною і засмученою через те, що одна сестра говорила проти мене. Я сказала Матері, що більше не можу. Я думала, що вона мені поспівчуває і запитає: «Як? Хто? Що? І так далі». Відповідь Матері була для мене сюрпризом. Вона глянула на мене і сказала: «Але чи ти не можеш дати Ісусові своє добре ім’я?» В той момент переді мною злегка відкрився той рівень, на якому діяла Мати. Вона не зосереджувала своєї уваги на труднощах, непорозуміннях, людях, оскільки, Ісус був усім. Що Він каже мені, просить мене, дає мені? Так є. Мати думала про глибшу правду ситуації, Правду Любові. І вона поступала відповідно тієї Правди. Саме тому, коли хтось запитував Мати як справді бути святим, відповідь була постійно однакова: «Бери те, що Він дає і давай усе, що Він забирає з великою усмішкою». Саме це, здається, було тим способом, в який вона могла бути 24 години з Ісусом у любові, щоб зробити своє життя чимось прекрасним для Бога. Жити так постійно – вимагало героїчної віри.

Тільки ваша доброта допоможе

Я ніколи не чула, щоб Мати говорила за чи проти когось, навіть якщо це було правдою. Я розмовляла з Матір’ю про якусь особу, і вона одразу ж змусила мене припинити. Вона казала: «Будь доброю до неї. Тільки твоя доброта їй допоможе».

Хлопець зумів витягти гроші з моєї торбинки

У різдвяний час, коли на базарі я знайшла нещасного і недогодованого хлопця, я була щасливою, [що він стане] нашим різдвяним подарунком. Я вирішила взяти його до нашого Дому. Я пішла по базару, хлопець пішов за мною. Коли я намагалась вибрати рибу, тому самому хлопцеві вдалось витягти конверт з 960 рупіями з моєї торбинки. Я глянула, а хлопець втікає, мені було важко повірити, що це зробив той самий хлопець. Помітивши мій неспокій, люди, що були поряд, почали шукати його по всьому базару, але не знайшли – він утік. Засмутившись, я зрозуміла, що не буде покупок, я пішла додому та попросила пробачення спільноти сестер Я постановила, що для відшкодування носитиму багато відер води, з основного бачка в бачок, що в туалеті… Я також написала Матері й пояснила їй усе. У лютому були реколекції в Матірному Домі. Тремтячи і з острахом я пішла до Матері, ще раз розповіла їй історію. Мати так гарно вислухала мене і сказала, те чого я не сподівалась почути: «Нічого страшного сестро, тому хлопцеві, напевно, були потрібні ці гроші». Жодного слова осуду, засуду того хлопця, чи пошуку провини, як мої незграбні шляхи мислення.

Сила Материнської любові

Було багато проблем у Калькутті, через неспокій між хінді й мусульманами. Після обіду ми з Матір’ю їхали до вулиці Паркової. Перед тим, як ми доїхали до цирку в парку, ми побачили великий натовп людей, з камінням, палицями, ножами і мечами… Вони намагались зруйнувати багато будинків. Мати ще здалеку підняла обидві руки і попросила водія сигналити. Люди помітили, що в авті була Мати. Вони кинули каміння, все решту і почали бігти до автівки. Коли вони добігли до авта, Мати скала руки. Вона не промовила до них жодного слова. Своїми руками вона показала їм, щоб розходились по домівках. Вони всі дотикались до Материних стіп, брали її благословення і відходили як ягнята. Мати чекала аж поки всі люди розійдуться. Того дня я усвідомила силу любові Матері, яка приносить мир у стурбовані серця. Я думала, чому ж Мати не промовила жодного слова до них. Тоді я усвідомила вислів самої Матері: «Якщо я говорю, я заступаюсь за одного, не за всіх, і я застрягаю в політиці та перестаю любити». Мати була дуже мудрою, вона знала, коли говорити, а коли помовчати, і її дія в цей момент була прийнята як знак її любові й джерело миру.

Зустрічайте наших людей у Домі

Уряд Ассам вирішив дати Матері велику земельну ділянку для людей хворих на СНІД. Прем’єр міністр дуже хотів, щоб саме Мати прийшла прийняти землю. Ввечері, коли Мати [прибула], дуже багато людей прийшли зустрітись з Матір’ю і прийняти її благословення. Увійшла жінка, гарно вбрана, почала говорити різні речі проти нашого служіння, проти убогих, так наче з усього, що ми робимо немає жодної користі. Мати погладила її по руці й мовила: «Не маю, що вам сказати, але я хочу, щоб ви обов’язково глянули довкола і людьми побачили наших людей у нашому Домі й тоді ми з вами зустрінемось». За якийсь час, та жінка повернулась. Вона нестримно плакала і сказала Матері: «Я прийшла з порожнім серцем, а йду з переповненим серцем. Мати, мої руки порожні, я не маю що дати для вашої праці». Тоді вона зірвала масивний золотий ланцюжок зі своєї шиї, зняла медальйончика, що був символом її одруження й відклала його, а ланцюжок поклала до рук Матері і сказала: «Мати, будь ласка, не відмовляйте мені, будь ласка, прийміть». Мати радо це взяла. А жінку запросила до приймальної і якийсь час побула разом з нею. Жінка змінилась. Після запрошення Матері відвідати наш Дім без поспішних висновків, її життя змінилось.

Мій син

Був хворий на проказу, який спричиняв багато клопотів сестрам. Три дні він лежав біля брами, не дозволяючи нашій автівці заїхати чи сестрам пройти. Він кидав каміння і розбив вікно в авті тощо… Він був всім не задоволений, і ми не могли йти на повідку його нерозсудливих вимог. Коли ми були в цій безпорадній ситуації, приїхала Мати з кількома відвідувачами з Калькутти. Як тільки Мати приїхала, всі наші інші хворі пішли і розповіли їй про наші клопоти. Мати вийшла з машини швидкої допомоги і з добротою поговорила з цим чоловіком з проказою. Вона сказала: «Мій сину, я заберу тебе з собою до Калькутти й поселю тебе в Тігарі з братами». Чоловік одразу ж встав, він торкнувся стіп Матері, взяв її благословення і був готовий їхати з Матір’ю, не промовивши й слова. Мати поводила скрізь відвідувачів, провела трохи часу з сестрами і вирушила до Калькутти. Наш хворий також сів в авто з Матір’ю. Він поїхав з нею, як ягнятко. Нас усіх огорнуло благовоління від того, як Мати розв’язала цю проблему.

Мати попросила вибачення

Одного разу ми з сестрою М. поїхали, щоб зустріти Мати в аеропорту. Сестра привезла нову книжку. Я читала книжку в авті. Мати сказала мені: «Не читай тої книжки без дозволу». Сестра М. сказала: «Мати, вона попросила дозвіл». У Домі я стояла сама, і Мати скористалась нагодою і перепросила мене, що зробила зауваження, не знаючи точно. Я була справді вражена.

МОЛИТВА

 • Господи, зроби мене інструментом Свого миру,
 • Щоб там, де є ненависть, я приносила любов,
 • Де є кривда,
 • Я приносила дух прощення,
 • Де є незгода, приносила злагоду,
 • Де є помилки, приносила правду,
 • Де є сумнів, приносила віру,
 • Де є відчай, приносила надію,
 • Де є тінь, приносила світло,
 • Де є смуток, приносила радість.
 • Господи, дозволь, щоб я могла
 • прагнути передусім утішити,
 • ніж бути утішеною,
 • розуміти, ніж бути зрозумілою,
 • Любити ніж бути любленою,
 • Бо забуваючи себе, ми знаходимо,
 • Бо прощаючи, ми прощені,
 • Помираючи, ми прокидаємось до вічного життя. Амінь.

Молитва святого Франциска, яку щодня після Святого Причастя молилась Мати Тереза

Попередній запис

РОЗДІЛ 11: КРИВДУ ТЕРПЕЛИВО ЗНОСИТИ – ЇЇ ПРИКЛАД

Наступний запис

РОЗДІЛ 12: ОБРАЗУ СЕРЦЯ ПРОЩАТИ – ЇЇ СЛОВА