РОЗДІЛ 12: ОБРАЗУ СЕРЦЯ ПРОЩАТИ – ЇЇ ПРИКЛАД

Завжди готова прощати

Мати приймала кожну особу, добру чи злу. Її підхід – це відкритість, розуміння, прийняття, прощення і заохочення [особи] чинити краще. Завжди є ще один шанс з Матір’ю бути кращими, як і з Серцем Ісуса. Ми завжди намагаємось накреслити лінію: сім разів як святий Петро, але з Матір’ю це завжди сімдесят разів по сім. Мати за це багато критикували.

Не раньте Ісуса

Мати Тереза була дуже терпеливою, навіть якщо до неї погано ставились сестри, як і вона інколи, вона завжди казала: «Я прощаю. Не раньте Ісуса». Вона не думала про те, що її образили, а що це ображає Ісуса.

*

Було так багато скарг через непорозуміння [що стосувалось мене], але Мати завжди була готова пробачити як Ісус, завжди з усмішкою. Не раз вона розраджувала мене. Мати завжди була відкритою до мене, ніхто не розумів мене окрім Матері. Коли серце повне жалю, ти йшов до Матері, вона просто дивилася у твої очі, і все само собою минало. Неважливо, який злочин ти скоїв. Просто будь відкритий до неї, і вона допоможе розв’язати проблему з любов’ю, наповненою прощення і співчуття.

*

Якщо ми зробили щось не так, ми могли піти до Матері й сказати: «Вибачте». Вона прощала й одразу забувала і ніколи більше про це не згадувала, навіть якщо ми знову мали таку ж провину, знову й знову. Мати завжди мала підхід простити і забути. Мати на початках спільноти ніколи не упускала нагоди нас виправляти. І часом її виправлення були досить сильними. Вона хотіла, щоб ми духовно зростали. З роками ми побачили, що Мати стала лагіднішою у своїх виправленнях і значно швидше прощала й забувала. Зазвичай вона казала нам: «Не раньте Ісуса. Він вас любить». Це нам дуже допомагало. Коли були складні моменти, ми бачили, що в цей час Мати багато молилась. Вона ніколи не залишала проблеми і не втікала від неї, а тільки молилась у Каплиці. Так, Мати за хвилю ставала так поєднана з Богом, що готова була долати будь-які труднощі. Вона знала, що отримала відповідь від Бога. Ми могли відчути, що Мати була поєднана з Богом постійно, завжди з радістю налаштована на волю Божу. Ми, які жили з Матір’ю, бачили, як вона ніколи не переставала любити Ісуса глибокою особистою любов’ю.

Коли ми помилялись

Сестра М. була дуже хвора. Ми з сестрою Н. сиділи на дерев’яному ліжку і розмовляли з хворою. Тоді прийшла ще одна сестра і сіла на ліжко, воно зламалось. Нам всім було страшно піти і розповісти Матері про те, що ми поламали ліжко. В ті дні в Матері не було грошей. Нам вистачало грошей тільки на прожиття. Одна за одною ми пішли до Матері й розповіли провину. Мати не сварила нас, вона була дуже доброю. «Наступного разу не сідайте на ліжко і не ламайте його». Мати зазвичай виправляла нас, якщо ми робили якісь помилки. Але коли ми припускались помилки і зізнавались у ній і казали: «Вибачте», вона прощала й завжди розуміла.

Що трапилось, дитя моє?

У новіціаті я боялась Матері. Одного разу моя наставниця новіціату наказала мене і звеліла йти до Матері. Коли я підійшла до Матері, вона сказала: «Що трапилось, дитя моє?» Я відповіла: «Мати, моя наставниця, сказала зустрітись з вами, через те, що я не виконала домашнього завдання». Мати не сварила мене. Вона дала мені своє благословення і сказала: «Наступного разу, виконуй домашнє завдання». З того дня мій страх минув цілком. Я знала, що в Матері справді любляче серце.

Я могла довіряти Матері

У мене був важкий час через провину і сором за гріх, який я вчинила. Я знала, без сумніву, що можу довірити Матері свою таємницю і вона мене любитиме, прийматиме і поважатиме, хоч я розчарувала її. Я знала, що Мати не засудить мене, не відкине і не принизить. Коли я розповіла Матері всю історію, вона найшвидше запитала чи хтось ще знав про це, чи тільки священики під час сповіді. Мати глянула на мене з такою любов’ю і ніжністю в очах. Вона сказала: «Ісус прощає тобі, і Мати прощає тобі. Ісус любить тебе, і Мати любить тебе. Ісус хотів показати тобі твою убогість. Тепер, коли до тебе прийде сестра з такою ж проблемою ти матимеш до неї співчуття». Я попросила Мати не розповідати нікому, і вона пообіцяла так лагідно і спокійно. Мати ніколи не питала мене: «Чому ти це зробила? Як ти могла це зробити?» Мати ніколи не казала: «Чи тобі не соромно? Ти спричинила такий скандал». Мати навіть ніколи не сказала: «Не роби цього більше». Коли я думала чи молилась про нашу зустріч з Матір’ю, я ще більше плакала і була сповнена миром і вдячністю. Я пішла до Матері наступного дня і подякувала їй за великий урок, який вона мені дала. Я розповіла їй про все, про що вона ніколи не питала мене. Мати сяяла від радості й сказала: «Бачиш, я ніколи не думала про це, я просто казала те, що було на серці». Мати знову мене благословила з великою прихильністю, і я пішла зі щасливим серцем.

Щедра Мати

Одного разу, коли наша група (наставниць новіціату) мала настанови від Матері, тоді одна сестра постукала у двері й сказала, що прийшла така і така Сестра. Ми знали, що в неї були проблеми, і мені було цікаво, як вчинить Мати. Як тільки сестра зайшла, одразу ж клякнула зі сльозами, а Мати благословила її і запросила радо з такою любов’ю, що вона не могла промовити слова, а тоді повернувшись до нас, вона сказала нам піти і випити чашку чаю: «Щедра Мати».

Ми робимо помилки

Ми були в Ефіопії. Одного дня в наш дитячий дім прийшла жінка, і за нашої відсутності зняла на камеру нашу працю по телевізору так, наче це її праця. Люди почали кликати нас і питати: «Що сталось? Чи ви забираєтесь геть?» Ми відповіли: «Ні, ми не їдемо». Потім ми дізнались про цей випадок. Ми зустрілись з президентом. Мати прийшла і сказала: «Сестри, пробачте їй. Вона не розуміла, що робить. Ми маємо навчитись прощати. Ми робимо помилки, інші люди також роблять помилки». Мати мала прощення на все.

Якщо б ми були в їхній ситуації

Ми багато їздили автівкою, бо Мати хотіла побачити Албанію і вибрати місце для нових Домів. Багато разів уздовж дороги були натовпи людей, які приходили, щоб привітати Матір, яку вони всі вважали «своєю Матір’ю». Цілі села виходили, щоб зустріти її. Мати зупинялась і молилась з ними. Мати залишалась такою маленькою, такою спокійною, такою тихою, коли вони вигукували: «Многая літа нашій Матері», тощо. Навіть коли поодинокі люди впізнавали її (оскільки вона була на передньому сидінні) і вітались з нею рукою, вона просила зупинитись, щоб привітати особу, завжди з тією ж любов’ю і спокоєм. Вона ніколи нікому не відмовляла. Коли ми розповідали про крадіжки і шахрайство, яке було в Албанії, Мати казала: «Якщо б ми були в їхній ситуації, ми були б гіршими».

МОЛИТВА

  • О, Ісусе! Даруй, щоб Ти був
  • Темою моїх думок і основою моєї любові,
  • Предметом моїх розмов, завершенням моїх дій,
  • Зразком мого життя, моєю підтримкою в смерті
  • І моєю вічною винагородою у
  • Твоєму Небесному Царстві. Амінь.

Молитовник Місіонерок Божественної Любові. Молитва, яку молилась щоденно Мати Тереза

Попередній запис

РОЗДІЛ 12: ОБРАЗУ СЕРЦЯ ПРОЩАТИ – ЇЇ СЛОВА_2

Наступний запис

РОЗДІЛ 13: СУМНОГО ПОТІШИТИ – ЇЇ СЛОВА