Різниця між інтелектуальною вірою та наверненням

В Євангелії від Івана написано, що сотні людей слідували за Ісусом Христом на початку Його служіння. У другому розділі Євангелія від Івана, у віршах 23 і 24, сказано, що «багато-хто ввірували в Його Ймення… Але Сам Ісус їм не звірявся, бо Сам знав усіх». Ісус знав серця цих людей. Чому ж Він не «звірявся» їм? Тому що Він знав, що ці люди вірять розумом, а не серцем.

Існує велика різниця між розумовим наверненням і повним наверненням, яке рятує душу. Має настати повна зміна мислення, людина повинна свідомо визнати Христа Богом і Спасителем.

Тисячі людей відчували – і не один раз – певні емоційні переживання й називали їх наверненням. Але насправді вони ніколи не переживали навернення до Христа. Ісусові необхідна повна зміна життя людини, і якщо ви в своєму житті не керуєтеся заповідями Бога й християнським досвідом інших віруючих, то у вас є всі підстави сумніватися в своєму наверненні. Зрозуміло, зміна повинна торкнутися ваших почуттів: навернена людина починає любити правду й ненавидіти гріх. Усі почуття зазнають радикальної зміни. Відданість Христові перестає носити умовний характер. Віруючий виразно відчуває любов до Бога, хоча описати її словами буває не так уже й просто.

Але недостатньо розумом визнати Христа своїм Господом і Спасителем. Рішуче підкоритися Йому повинна також і ваша воля! Ваша воля повинна змиритися перед волею Бога. Розп’яттю має бути піддане ваше «я». Одна жінка написала мені в листі: «На хресті втриматися непросто». Ці слова стосуються багатьох із нас. Хто сказав, що це легко? Але це можливо, якщо нашим головним прагненням стає бажання догодити Йому. Ось що означає присвятити себе Йому повністю.

При наверненні Дух Святий приводить нас до підніжжя хреста й дає усвідомити нашу гріховність. Вірою ви звертаєтеся до Христа, що помер замість вас, відкриваєте Йому шлях у своє серце, і Він входить і запановує в ньому. Саме цієї миті силою Духа Святого відбувається диво нового духовного народження, і ви стаєте істотою, що живе по-новому. Божественне єство проникає у вас, і ви стаєте причасником вищого існування. Сам Ісус Христос через Духа Святого вселяється у ваше серце.

Навернення відбувається настільки просто, що й мала дитина може навернутися, але його дія настільки глибока, що богослови упродовж історії існування християнства не могли осягнути всієї глибини цього перетворення. Бог зробив шлях спасіння настільки простим, що «не заблудить також нерозумний, як буде тією дорогою йти» (Іс. 35:8). Інтелектуальна складність спасіння ніколи не стане перепоною на шляху до Царства Небесного. Багатий чи бідний, розумний або малоосвічений – у всіх є можливість пережити навернення.

Отже, навернення означає потужну зміну. Після навернення людина може продовжувати любити те, що любила й раніше, але ця любов Божою силою теж перетвориться, якщо в цьому є необхідність. Після навернення дехто відмовляється від своєї колишньої любові. Віруючий може навіть залишити своїх світських друзів, але не через презирство до них, бо багато з них можуть бути цілком порядними й гідними людьми, а тому що його тепер більше приваблює товариство віруючих, які поділяють його ідеали.

Навернена людина буде любити те, що вона раніше ненавиділа, і ненавидіти те, що любила. Зміна відбудеться в її серці й у ставленні до Бога. Якщо раніше новонавернений ставився до Бога байдуже, жив у постійному страху, що Бог може його покарати, то тепер він буде ставитися до Бога з благоговінням, довірою, буде слухняний Йому та відданий. До навернення людина догоджала плоті й отримувала від цього задоволення. Підвищення культурного рівня, розвиток інтелекту, збагачення могли стояти на першому місці. Але тепер, після навернення до Христа, справедливість і святість серця, життя за християнськими заповідями стають вищими від усіх інших бажань.

Бажання догодити Христові стає головним, всеосяжним бажанням.

Навернення, таким чином, означає повну зміну в житті людини.

Навернення

Одна дівчина зробила в Нью-Йорку непогану кар’єру й приїхала до Лос-Анджелеса, щоб вийти заміж. У Нью-Йорку вона та її обранець, працюючи у великому рекламному агентстві, проводили вільний час у нічних клубах та інших подібних місцях. Рухомий честолюбством і бажанням отримати підвищення по службі, молодий чоловік попросив про переведення в каліфорнійську філію агентства. Він планував, що за півроку його кохана приїде до нього, і вони одружаться.

Через тиждень після приїзду до Лос-Анджелеса дівчина зрозуміла, що на продовження роману та їхнє веселе нью-йоркське життя розраховувати не доводиться: її хлопець закохався в починаючу кіноактрису, але не знайшов у собі мужності написати про це нареченій.

І ось вона опинилася в чужому місті, її плани рухнули, вона була принижена, і майбутнє здавалося безрадісним. В її родині в Бога не вірили, і в цю хвилину розпачу вона не знала нікого, до кого можна було б звернутися за розрадою, порадою та керівництвом.

Вона йшла незнайомими вулицями, безуспішно намагаючись упоратися з горем і приниженням, і побачила намет, в якому служителі нашої місії проводили євангелізаційну кампанію. Згодом вона говорила, що так і не зрозуміла, яка сила підштовхнула її зайти. Вона сіла на лаву й похмуро просиділа все богослужіння. Наступного вечора вона знову прийшла й приходила щовечора весь тиждень, поки нарешті хмара гіркоти й смутку, що огортала її, не розсіялася, й вона не почула заклик Бога й не навернулася до Нього з благанням про спасіння.

Ісус Христос звільнив її від тягаря провини й невіри, і вона зрозуміла, що така бажана, але непостійна людська любов стала сходинкою до іншої, великої любові, що приховує в собі небачені нею раніше багатства. Від почуття приниження, що утримувало її від повернення до Нью-Йорка, не залишилося й сліду, життя набуло нового сенсу. Замість того щоб витрачати свої здібності на організацію нескінченних корпоративних вечірок, вона почала працювати на ниві Божій.

Уяву та фантазію, що раніше служили для розваги співробітників рекламного агентства, дівчина поставила на служіння дітям: вона стала вигадувати нові форми проведення біблійних занять. Її здатність знаходити фінансові кошти знадобилася й у Божій справі, і, за словами її колеги – служителя церкви, поради колишнього фахівця рекламного агентства із залучення нецерковної публіки до церкви виявилися надзвичайно корисними. Сьогодні її допомоги потребують багато парафіян церкви, і ніхто б не подумав, що в житті цієї талановитої дівчини був час, коли вона відчувала себе покинутою та нікому не потрібною. Вона більше не самотня, бо знає – Ісус Христос завжди поруч, готовий підтримати її, втішити й захистити.

Усе це стало результатом її навернення, після того як вона відкинула примарні обіцянки світу цього й шлях, який не привів її до щастя. Але, навернувшись до свого Господа й Спасителя Ісуса Христа, вона здобула мир із Богом.

Попередній запис

Суть навернення

Наступний запис

ЩО ТАКЕ ПОКАЯННЯ