Специфічні шляхи до зцілення захисника_2

Моральний шлях до здоров’я

Моральний шлях до здоров’я має допомогти захисникові звільнитися від фальшивих провин, визнати справжні провини і пробачити тим, які кривдами тримають його в ненависті й, отже, у духовній недузі. Важливо пізнати, що дух прозорий, свідомий і вільний від простору та часу, що думка справді інтуїтивно на когось переходить. Тому прощення в дусі відчує та людина, якій ми простили, і та, в якої просимо вибачення, нас теж чує в дусі. Тому цей шлях до здоров’я здійснюється так, що воїн має зібратися з думками і свідомо в собі висловити рішення, що він прощає і сам просить прощення.

 1. Усвідом собі, що Ісус тут, перед тобою. Ісус – Бог, Він завжди з нами, Він є людиною, тож якось і в наш, людський, спосіб тут присутній. Нема гріха, який Ісус не міг би простити та виправити, бо Він Бог і Спаситель кожної людини. Господь не лише прощає, а й виправляє твої помилки, повертає твої борги, – у богослов’ї це називається виправданням. Ісус тебе виправдовує.

Скажи Ісусові тепер, що з війни тебе найбільше мучить. Розкажи так, ніби говориш людині.

 1. Звірся Ісусові про свої провини. Якщо на війні ти когось несправедливо поранив, убив чи без достатньої причини комусь заподіяв зло, скажи це Ісусові, щоб Він виправив твої дії.
 2. Згадай поранення і небезпеки, в які тебе ставили вороги, ту ненависть і гнів, які ти відчуваєш до них. Скажи Ісусові, що бажаєш простити і звільнитися від ненависті й бажання помсти, аби бути вільним для зцілення.
 3. Одну Святу Літургію пожертвуй за ворогів, яких ти убив, щоби Бог спас їх, а тебе звільнив від зв’язку з ворожою ненавистю.
 4. Кожного разу, коли береш участь у Службі Божій, пожертвуй її за своїх побратимів, духом і думками принеси їх на престол, особливо тих, які, може, через тебе були поранені чи загинули.
 5. Духовними очима дивися на Ісуса, як Він приймає твоє прощення і каяття, як до тебе усміхається, торкається тебе Своєю рукою і каже, що все тобі прощає. Розбуди в собі віру, що Ісус дивиться на тебе, доторкається до всіх твоїх духовних та фізичних ран і зцілює тебе. Ісус мовить до тебе: «Зцілися!» – так, як говорив за Свого життя на землі. Ти ж дай Йому оцю відповідь: «Я вірю, що я зцілений».
 6. У дусі дивися на Ісуса, як Він на хресті проливає Свою кров і нею стирає твої провини; Він дає Свою кров, щоби відкупити ту людську кров, яку ти пролив.
 7. Ісус – суддя живих і мертвих. Його рішення остаточне. Проте Він твій приятель і Спаситель кожної людини. Дивися на Ісуса в дусі, як Він бачить ворожу ненависть і твоє прощення, справедливо аналізуючи кожну воєнну ситуацію. Твоїм прощенням Господь спасає не лише тебе, а й ворога, якщо він покається.
 8. Коли ти каєшся за всі свої гріхи, тобі їх, без сумніву, прощено. Попроси Ісуса, щоб дав твоїй душі мир, нехай Святий Дух прийде туди, де в тобі перебував гріх: як у совісті, так і в почуттях.
 9. У дусі дивися на Ісуса, як Він у день Суду воскрешає всіх людей, також твоїх ворогів та нападників на війні. Це шанс для ворога, щоби покаявся і спасся. Смерть не вічна, а лише до Судного дня, бо тоді всі оживають, а той, хто кається, буде насолоджуватися вічним життям та радістю.
 10. Дивися в дусі, як Ісус на Судний день збирає розсічені, розчленовані гранатами та розкидані частини тіл ворогів або твоїх побратимів, воскрешає їх, зцілює, оживляє і так звільняє тебе від провин і ран, даючи тобі вічне, певне, здорове життя навіки. Усі твої потворні образи з війни Ісус стирає і все виправляє. Якщо тіла були понівечені й скривавлені, душа залишилася цілою. Уся людина воскресне і спасеться, якщо покається.

Трансцендентальний шлях до здоров’я

Описуючи загальний шлях до духовного здоров’я, ми вже показали антропологічні закони людського духу. Тут можемо наголосити, що вони дуже важливі як ліки для зцілення від травматичних стресових розладів.

Духовний вимір людини має свої закономірності, які потрібно знати, аби розуміти, що з нами в житті трапляється і як із кожного болю та беззмістовності можемо знайти вихід.

Дух – це свобода, а це означає, що людина не пов’язана фатально з минулим досвідом і терпінням. Замість того, щоб згодитися на жалість до самого себе, можеш споглядати нові життєві ситуації, шукати в них те, що найкраще, вдивлятися у свободу від болю, спогадів і терпінь. Подивися на дітей, які бавляться, на квітку, прогуляйся і роздивляйся місто, місце, природу, людей, вітрини та якось до них «приліпися», щоби твої думки почали рухатися в нових ситуаціях і планах. Помилуйся річкою, потоком, горами, птахами, деревами і квітами та збагни, що ти все це звільнив, що це тепер твоє, твоя батьківщина, і це твоя заслуга. Твоя жертва навіки записана у твоєму народі. А тоді спостерігай за людьми й усвідом, що й вони свої на своєму, вільні, можуть відверто сказати, хто вони (що вони хорвати), без страху заспівати патріотичну пісню, заявити, що розбудовують свою батьківщину, і ніхто не відбирає від них плоду їхніх зусиль. Це твоя заслуга, це ти створив. Ти назавжди закарбував себе у свободу своєї держави, Хорватії. Ти золотими буквами вписаний у цю країну і в цих людей, бо саме ти дав їм свободу, приніс справедливість, зробив можливим розвиток і культуру, науку й власну політику. Так споглядай усе, доки не відчуєш, що ти звільнився від негативних вражень минулого.

Якщо тебе болить рана, почуваєшся хворим, то згадай, що нездужає твоє тіло або твоя душа, але дух здоровий. Дух усе перевершує, він оживляє тіло і душу, він Богом даний, і духовна душа – це твоя справжня безмежна сила. Не зважай на рану, біль, страждання, а зведи погляд понад ними, духом дивися на себе, зціленого від усього, і побачиш, що й твоє тіло піде за твоїм духовним поглядом. Позитивні думки можуть безмежно багато. Твоє рішення «за» здоров’я і силу поведе тебе до джерел сили і здоров’я, які є у Творцеві світу. Куди дивишся – таким і станеш. Сядь десь у спокої і заохочуй себе поглянути в дусі на себе здорового, зміненого, сильного, нового. Помітиш, як ти міняєшся, немов рослина, яку поливаєш, щоби відновилася. Твоя сила і перемога – в тобі. Від тебе залежить, чи бажаєш і далі бути недужим та слабким, чи почнеш відразу зцілятися. Будь хоробрим і рішучим, як був на війні.

Якщо тебе обурюють помилкові кроки політиків, не дозволь, щоб це знищувало твоє життя. Негативні думки тягнуть тебе до зла і створюють недуги в організмі, тоді як добрі, здорові думки і рішення приводять до здоров’я та перемоги над усіма нещастями. Так, як ти не дозволив, щоб тебе поранила і вбила ворожа зброя, не дай гріхам, злості та некомпетентності людей тебе поранити і знищити. Батьківщина, якій ти дарував свободу і мир, не може бути знищена політичними маніпуляціями, бо Бог є над усім і захищає те, що ти заслужив кров’ю. Заспокойся – і станеш оборонцем батьківщини і в мирний час, захистиш її від злоби співвітчизників. Кожен з нас має схильність до зла, але добро неперевершене.

Не забудь, що твоя сила – чесність, мир, розуміння людських слабкостей, праця та здоровий глузд. Ніколи не дозволь, щоби тебе полонили негативні думки, злі слова, неправильні діла і неморальне життя. Вони руйнують мозок, душу, отруюють почуття і гальмують творчі думки. Доки плекаєш думки про здоров’я, перемогу, мир, прощення, доброту й істину, Бог є твоїм союзником, тому ти і твоя батьківщина не можете загинути, а лише перемагати. Це твоя нова життєва передова, на ній маєш щодня перемагати, – ось що цілковито зцілює.

Богословський шлях до здоров’я

Богословський шлях до зцілення духу від ран проходить через зцілення від образ і ран, які тобі хтось завдав. Ти себе не створив та не помістив у світ, ти не створив світу, люди не належать тобі, ти їх знайшов, як і тварин, застав рослини, зорі, дощ, сніг, вітер, трави, ліси, гори, ріки і моря. Хто тебе поставив у твій світ і послав на цю війну? Ти не хотів цього, адже й сьогодні питаєш, чому все це сталося, чи то не був лише сон? Хто насправді тримає твоє життя і твою долю у своїх руках?

 1. Застановися в мирі і свободі та дозволь, щоби душа до тебе промовила. Побачиш, що маєш у собі те, що протестує проти Бога і твоєї участі в оборонній війні. Чому саме ти мусив це пережити? Багато людей не мають того досвіду і тих страждань. Чому? Інша частина твоєї душі навпаки каже тобі, що Бог – твій приятель, що все буде добре. Господь усе тримає у Своїх руках, Він послав тебе на війну, допустив твої терпіння і твоє поранення. Чому? Щоб тебе наблизити до Себе, щоб ти повірив Йому, що Він сильніший від усіх твоїх страждань і проблем, що Він господар твоєї совісті й неосяжно сильніший від усіх твоїх гріхів та провин. Бог поверне тобі всіх втрачених друзів-захисників, пов’яже вас у нову спільноту і дружбу, Він назавжди знищить ворогів і створить нове Небо й нову землю. Збагни, що Бог тобі не ворог, а приятель, Він тебе не засудить за те, що ти вчинив і що з тобою трапилося на війні, а зцілить тебе, звільнить від усякої провини і болю, дасть тобі життя, про яке ти навіть не мріяв. Важко бути людиною. Боляче жити на землі. Проте це час нашого випробування, нашого навчання, як довіряти Богові. Бог є тут і спостерігає за тобою.
 2. Дивися в дусі на Ісуса. Він тебе кличе, щоб ти наблизився до Нього. Він тебе любить і цінує, бо ти йшов на війну і був готовий навіть життя віддати за інших. Ти – як Ісус. Він бажає тебе обійняти і сказати тобі, що ти гідно прожив життя, коли пішов боротися за свободу своїх ближніх, своєї сім’ї, дітей, старих, немічних. Віддай Ісусові усі свої страхи, бо Він суверенний володар неба і землі, від Нього усе залежить в історії людства і у твоєму житті.
 3. Обери Ісуса своїм приятелем, Якому все можна довірити, навіть найпотаємніші думки і бажання. Проси Його, щоб ніколи не віддалився від тебе, щоб зцілював тебе і був з тобою кожної миті твого життя, удень і вночі.
 4. Промовляй із переконання, яке ти здобув, читаючи ці рядки: «Ісус мене любить, Він мене хотів, любив, послав у цей світ і на цю війну. Я людина бажана, я не сам – Бог є зі мною. Я нікого не боюся, бо зі мною Бог».
 5. У думках пройди з Ісусом усі деталі свого життя: від зачаття до нинішнього дня. Бог не лише створив світ, а й безнастанно його утримує, Він в якийсь спосіб постійно творить світ і тебе. Ти ніколи у своєму минулому не був сам. Ісус був присутнім у всіх твоїх воєнних кризах, муках, провинах, болях і депресіях. Він був з тобою в окопі тоді, коли ти думав, що не виживеш. Тепер ти живий. Подякуй Йому, що зберіг тебе. Прислухайся до Його голосу в собі, адже Бог приготував для тебе щось нове і гарне, що ти ще маєш на землі зробити. Заприязнися з Ісусом Христом.
 6. Бог – це доброта в собі, а водночас Він всемогутній, тому може і хоче робити тобі лише добро. Йому це до снаги, і ніхто Богові не може противитися. Бог є любов, як повідомляє нам Святе Письмо. Бог ніколи не може перестати любити тебе. Божа любов і твоя дружба з Ним є найпевнішим місцем, де переживеш усі смерті й погрози. З Богом ти незнищенний. Відтепер прийми рішення залишитися в дружніх стосунках з Ісусом і Його Отцем.
 7. Дуже важливо постановити, що ніколи не промовлятимеш злих слів, не думатимеш негативно, не ставатимеш на бік зла, гріха, ненависті, нарікання. Нехай з твоїх уст лунають лише гарні слова, плекай тільки успішні думки, берися за те, у що віриш, що тобі вдасться. Бог і ти разом можете все. Зло відділяє тебе від Бога. Зло – це брак існування і брак добра. Диявол бажає, щоб ти сумнівався в усьому, що робиш. Тоді він може тебе знищити, бо є твоїм найбільшим ворогом, усіх людей намовляючи одне проти одного, схиляє тебе до гріха, зла і чорних дум, щоб віддалити від Бога. Коли його не слухаєш, тоді ти переможець. Для Бога немає нічого неможливого, тому з Богом ти все осилиш. Ісус сказав, що для тих, які вірять, усе можливе.

Часто кажи так: «Вірю, що все буде добре. Я в дусі здоровий, тож вірю, що буду здоровий і тілом».

 1. Дослідники духовного виміру людини стверджують, що найважчі недуги з’являються тоді, коли вона втрачає свій осередок, свій центр – Бога. Людина не може духовно жити, рухатися вперед без Бога, бо інакше вона лише животітиме. Бог є умовою людського життя. Як мале дитя не може вирости й жити без матері, так і людина цілковито залежить від Бога. Бог є справжнім Батьком людини, бо Він дав їй духовну душу, тобто все те, завдяки чому людина є собою. Покладаючись на Небесного Отця, захисники можуть стати здоровшими, аніж були до війни.

Попроси Небесного Отця, щоби був осередком твоєї істоти, щоби був з тобою, у центрі твоєї особистості.

Попередній запис

Специфічні шляхи до зцілення захисника

Наступний запис

Висновок