Справжня переміна

Дні після конференції були менш напружені з точки зору духовного досвіду, але, без сумніву, щось сильне і значне відбулося. Тривалість того досвіду – саме це відрізняло його від будь-якого попереднього.

У мені сталася якась фундаментальна переміна. Мій спосіб мислення, інтереси, бажання і мрії стали іншими. В мене з’явився новий голод за Богом, Св. Письмом, Таїнствами, а найбільше – велике бажання свідчити іншим про те, що зробив для мене Господь. Найбільш разюча переміна полягала у відчутті внутрішньої сили чи нової влади говорити «ні» старим звичкам у житті. До того моменту, навіть у період, який безпосередньо послідував за лікуванням батька, я жив у «сутінках». Тобто в мене була міра віри і правдиве прагнення пізнати Бога, але разом із тим я мав сильну прихильність до старих, звичних зразків грішної поведінки, які я не хотів залишати. Моє життя як католика було дуже суперечливим. Я постійно робив крок уперед, а два кроки – назад. Часом хотів змінюватися і навіть приймав рішення в цьому напрямі, але проходило небагато часу, і я впадав знову в старі гріховні звички.

Я був, як написано у Святому Письмі, «людиною з подвійною душею, непостійною на всіх своїх дорогах». Моє серце було поділене. Через мою прихильність до гріха я жив однією ногою в кожному з царств, стоячи між покликанням Бога і пожадливостями плоті. Надто часто сила плоті перемагала. К. С. Льюїс у своєму вражаючому нарисі «Тягар слави» подає точний опис цієї лукавості: «Ми лукаві створіння, які марнують час на випивку, секс і амбіції тоді, коли нам пропонують безмежну радість,., нас надто легко задовольнити, у кожного з нас є потреба найсильнішого поклику, щоб пробудитися від цих злих чарів марноти, яка огорнула нас». Я потребував такого найсильнішого поклику, який би розбудив мене від зачарування марнотою, що утримувала моє життя в сутінках.

Досвідчення Духа було схоже на входження у світло. Це був новий світанок, новий день. Те, що я перебував на стадіоні серед тієї всієї палкої віри і одностайної посвяти та слухав чітко проголошувану правду, оголило моє єство. Саме світло віри і правди дозволило мені побачити стан мого серця і розуму. Саме переконлива сила Святого Духа пробудила мене зі сну.

І саме усвідомлення постійної присутності Духа давало мені бажання і нову силу жити у світлі дня. Я відчув нову впевненість, бо знав, що Святий Дух зі мною і що Він – реальна Особа, яка хоче бути зі мною, вести мене тим шляхом, яким мені слід іти.

Я зміг сказати «ні» старим звичкам, тому що Святий Дух почав змінювати мої прагнення. Не все змінилося за одну ніч, як і не всі спокуси відійшли. Але справжня переміна все-таки почала відбуватися майже відразу. Страх говорити з друзями про свою віру зник повністю. Я почав свідчити всім про любов Ісуса і про силу Святого Духа. Чимало моїх приятелів подумало, що я несповна розуму, але я не зважав. До цього моменту в мене ніколи не було послідовного молитовного життя. Я майже ніколи не читав Св. Письмо і тільки час від часу молився. Тепер я почав молитися щодня. Глибокий голод за Писанням зростав у мені, і я почав читати і вивчати Біблію майже кожного дня, іноді робив це годинами. Я почав щодня ходити на Месу і регулярно сповідатися.

У міру того, як зростав мій голод за Господом, моє бажання світських речей почало згасати. Речі, які колись я вважав «крутими»: вечірки до пізньої ночі, рок-концерти, світські зустрічі – усе це мене більше не цікавило. Пригадую якось мій друг сказав мені: «Гербеку, що з тобою трапилося? Ти не хочеш більше ходити на вечірки? Чоловіче, ти справді змінився!» Я розповів йому, що сталося зі мною і що певні речі, якими раніше ми разом займалися, тепер мене зовсім не цікавлять. Він подивився на мене з недовірою і спитав: «То ти віруючий?» Цей та інші приятелі вирішили, що їм більше подобається старий Гербек; отже, поступово наші стосунки припинилися, і кожен із нас пішов своєю дорогою. То було важко, але що мене насправді здивувало – це те, що інші друзі зреагували схвально, і в результаті наша дружба сягнула глибини, про можливість якої ми раніше і не здогадувалися.

Я почав відвідувати харизматичне молитовне зібрання в місцевій парафії. Як і ту харизматичну Месу, молитовну групу відвідували переважно жінки середнього віку, але я був такий спраглий більшого Богопізнання, що не зважав на те. Жінки дуже добре до мене ставилися, вони давали мені книги і записи, які допомагали зрозуміти благодать, яка все більше діяла в моєму житті. Я дуже вдячний за все, що зробили для мене члени тієї малої молитовної групи. Саме завдяки їм я врешті зустрів інших молодих людей, які стали моїми товаришами на дорозі, яку Господь проклав для мене.

Попередній запис

Зустріч з Ісусом

Наступний запис

Присутність Святого Духа