ТЕМА ПОКЛИКАННЯ В БІБЛІЇ

  • Що означає термін «покликання»?
  • Про що говорить вислів «заклик Божий»?
  • Хто кличе і хто є покликаний?

Коли говоримо про покликання, то маємо на увазі заклик Божий, який Він звертає до кожної людини. У християнському розумінні слово «покликання» означає відвічний Божий задум, що його Бог наперед передбачив для кожної людини. Одночасно можна додати, що покликання це також той спосіб, яким Бог звертається до людини, об’являє їй Своє запрошення, і кличе її до виконання певної місії в житті.

Сутністю покликання є – не вибирати, а бути вибраним. Не ми вибираємо Бога, але Бог вибирає нас, як сказав Ісус до Своїх учнів: «Не ви Мене вибрали, але Я вибрав вас…» (Ів. 15:16). Тому можемо стверджувати, що в кожному покликанні ініціатива завжди належить Богові. Бог є перший, є той хто кличе, той хто вибирає, людина лише має завдання розпізнати волю Божу, її прийняти та сповнювати у своєму житті.

Тематика покликання дуже гарно представлена у Святому Писанні. Біблія змальовує цілу історію людства як історію покликання, історію Божої любові, яка не втомлюється запрошувати кожну людину до спілкування та співпраці. Бог хоче визволити людину з гріха та смерті, тому не втомлюється звертатися до неї з ніжним закликом любові.

Перечитуючи біблійні уривки, зауважуємо, що покликання це завжди спілкування та діалог, в якому співпрацюють ініціатива Бога та відповідь людини. Кожне покликання народжується від зустрічі двох осіб, особи Божої та особи людини. Біблія зображає покликання не як щось, що належить людині, щось, що є її власністю чи володінням, але навпаки, як щось, що людина повинна в собі відкрити та до чого повинна дозріти, звичайно ж, у співпраці з Божою ласкою.

Попередній запис

“ІДИ ЗА МНОЮ!”

Наступний запис

Покликання в Старому Заповіті