ЯК ПОДОЛАТИ “СТАРУ ПРИРОДУ”?_2

Коли хтось народжується в дусі, він вступає на поле бою, і йому доводиться боротися на трьох фронтах.

Перший фронт битви – світ; не світ, як створіння Боже, а як система, що діє в світі який абсолютно не перебуває в згоді з Божими стандартами. Спосіб, яким діє світ, не є Божим, і кожен, хто хоче догодити світові, не може догодити Богові. Ми були в світі, але Ісус вибрав нас і вчинив нас дітьми Божими (пор. Ів. 17:6). Але ми звикли до речей світу, і вони дуже привабливі для нас. Тому нам доведеться боротися проти тих речей, які дуже приваблюють нас і до яких ми були прив’язані – всіх обманів світу, які відокремлюють нас від Бога. Злий використовує світ, щоб спокушати і зваблювати нас. Він представляє нам речі так, щоб ми вважали їх дуже хорошими. Однак через Слово Боже ми знаємо, що вони не походять від Бога. Тому необхідно бути пильним, молитися і зміцнюватися в Дусі, щоб мати здатність перемагати принади світу, які ведуть нас до гріха і відокремлюють від Бога.

Інший фронт у битві, з яким новонароджена людина мусить стикнутись, – це боротьба проти диявола. Він існує. І цікаво, що ті, хто не народився знову, і ті, хто не мають цього життя в Дусі, зазвичай не вірять в існування сатани. Але коли вони народжуються в Крові Ісуса Христа, починають ясно усвідомлювати існування зла і розрізняти духовні речі. Той, хто живе на рівні плоті, на рівні природи, не має духовного життя і не може розрізняти духовні речі, не може зрозуміти духовної людини (пор. 1Кор. 2:12-14).

Природна або тілесна людина керується власною волею, яка є центром її життя. Усе її існування обертається навколо неї самої і навколо задоволення власних бажань. Людина живе в пошуку, пошуку, пошуку, тому що в ній існує внутрішня порожнеча, яку ніщо не може заповнити. Тому людина починає шукати релігійні місця, секти, доктрини і філософії. Однак людина знаходить спокій тільки тоді, коли приймає Ісуса, Який є Правда і Життя. В її серці існує порожнеча смерті, яка може бути заповнена тільки життям Божим.

Той, хто перебуває в плоті, не може зрозуміти духовної дії і через це не боїться нападів сатани. Але ті, які перебувають у дусі, знають, що диявол існує і що він спокушає дітей Божих.

Ще один фронт битви – плоть, тобто боротьба проти нашої старої природи, зіпсованої гріхом. У той момент, коли ми приймаємо Ісуса в своє серце, Господь дає нам воскреслого, відновленого, відбудованого духа. Ми перетворюємось на нове створіння; ми народжені знову. Ми не повертаємося в лоно нашої матері, але народжуємось у дусі, дією Духа Божого. Проте наш розум не народжується знову; він продовжує діяти, подібно до комп’ютера, реєструючи все, що знаходиться в підсвідомості та несвідомості. Усе записується в розумі людини від моменту зачаття, розум керує життям тілесної людини; він звик, щоб його слухались і не хоче віддати своє місце для керівництва Божому Духові. Розум намагається боротися проти Божого Духа і проти духовних речей. Оскільки розум не народжується знову, його необхідно відновити; і єдиний шлях вирішення цієї проблеми – через Біблію. Тільки читаючи, роздумуючи, молячись та практикуючи Слово Боже, наповнюючи цей “комп’ютер” Святим Писанням, ми узгодимо бажання розуму зі Словом Божим і перетворимо їх у конкретні позиції. Тільки таким чином наш розум зможе бути оновлений і відроджений.

Що таке наша плоть?

Це та стара природа, це “стара людина”, яка була розп’ята з Ісусом на Його хресті, однак намагається продовжувати жити усередині нас. Слово Боже говорить, що той, хто живе плоттю, згідно з гріховною природою, як тілесний, намагається задовольнити апетит плоті, хтивість плоті. Той, хто живе Духом, насолоджується духовними речами (пор. Рим. 8:5). Тільки той, хто народжений знову, може знайти радість, задоволення і заспокоєння в молитві, проповідуванні Слова Божого, у Євхаристії, служінні Святої Літургії та в молитовній групі. Усю цю духовну дію можуть усвідомлювати тільки ті, які народилися в Дусі. Скільки людей насміхалися з нас… Скільки називали нас “святошами”, тому що вони живуть згідно з плоттю і не можуть розуміти діяння Духа… Прагнення плоті – смерть. Плоть не породжує Божого життя в нас. Той, хто живе плоттю, приходить до смерті, не тільки тілесної, але й духовної смерті, повного відокремлення від Бога. Для такої людини не існує ніякого духовного життя. Однак прагнення Духа – життя і мир. Наш перероджений і воскреслий дух, народжений з рук Божих Кров’ю Ісуса і Його Духом, все прагне життя, прагне Бога. Цей дух потребує, щоб ми його годували, він викрикує всередині нас, бажаючи духовної діяльності, і прагне миру, який тільки Ісус може дати. Але бажання плоті протилежне до Божого. Як можу я знати, живу я за законом духа чи плоті? За плодами свого життя. І ви, мої брати і сестри, пізнаєте це за плодами свого життя. Ісус сказав, що ми пізнаємо дерево за його плодом (пор. Мт. 7:16-19).

Тому погляньмо, який плід є в житті, що керується плоттю, тобто власною властивою нам природою. Розгорніть свою Біблію на Посланні до галатів, а саме 5:16-17. Тут написано майже те саме, про що йдеться в Посланні до римлян у 8 розділі. У посланні до галатів читаємо: “І кажу: ходіть за духом, і не вчините пожадливости тіла, бо тіло (бажання старої природи, “старої” людини) бажає противного духові, а дух противного тілу, і супротивні вони один одному, щоб ви чинили не те, чого хочете”.

Зверніть увагу, як проходить ця битва, скільки разів наш дух молиться всередині нас, щоб деякий час бути в спілкуванні з Богом. Ми знаємо, що наш дух хоче цього, але ми чинимо опір і не робимо того, чого дух хоче. Скільки разів ми сидимо перед телевізором і знаємо, що те, що ми дивимося, засмучує Духа Божого усередині нас, але ми продовжуємо дивитися. Чому?

Тому що наша плоть говорить голосніше. Ми знаємо, що є добре в очах Божих, але чинимо опір. “Коли ж дух вас провадить, то ви не під Законом” (Гал. 5:18), закон гріха – це закон, який приносить смерть.

Подивімося, якими є діла плоті і що стара природа породжує в нас.

Розпуста, або сексуальні відносини між неодруженими людьми, є цілком протилежними до Слова Божого. Декого захоплює власна чуттєвість, і він шукає статевих стосунків без відповідальності в шлюбі, який є благословенний Богом. Вільний секс дуже популярний і модний у теперішній час. Це – діло плоті.

Перелюб, або сексуальні відносини людини поза шлюбом, – вчинок, який задовольняє плоть. Він не є плодом Духа і не узгоджується з планом Божим для чоловіків і жінок. Це – гріх, і цей гріх відрізає життя Духа і приносить духовну смерть.

Нечистоту з усіма її формами можна побачити у всіх різновидах порнографії на кшталт непристойних фільмів, журналів, телепередач і жартів… Усе це приводить до нечистоти, тому що тіло є храмом Святого Духа. Написано: “Блаженні чисті серцем, бо вони будуть бачити Бога” (Мт. 5:8).

Аморальність, або розбещеність, – коли люди повністю перебувають у владі власних плотських інстинктів, повністю поза контролем. Вони роблять те, що хочуть, повністю розбещені у своїх відносинах, думках і в тому, що вони бачать, чують, роблять чи говорять.

Ідолопоклонство – означає поставити кого-небудь або що-небудь на місце Бога, Який повинен бути єдиним центром нашого життя. Скільки ідолопоклонства є сьогодні… Скільки замін Бога… Скільки богів (не говорячи вже про велику кількість разів, коли ми кладемо себе на троні й обожнюємо себе) … Скільки ідолів: влада, гроші, жадоба, егоїзм… Скільки демонічних культів, які намагаються поставити свої злі діяння на місце Бога.

Забобони, або абсурдні вірування в амулети, талісмани, щасливу піраміду, браслет, чарівну стрічку у вигляді браслета на руці, маленькі ланцюжки для ніг, щасливу підкову, магічні рослини, які знімають прокляття… Забобони є гріхом і ділом плоті. До них належить також проголошення злих заклинань, чаклунство, езотеричні філософії, орієнтальні секти, будь-який вид езотеричного культу, окультизм тощо (пор. Втор. 18:10-14).

Усе це Бог у Своєму Слові вважає ділами плоті, які відмежовують нас від божественного життя і приводять до вічного засуду. Існує так багато фальшивих пророків, які з’являються всюди. Контроль розуму і трансцендентна медитація пропонують духовну діяльність, однак не породжують життя в Дусі. Гороскопи, карти таро, читання майбутнього, хіромантія – все це протилежне до життя Духа і огидне в очах Бога. Ті, хто ці речі роблять, Царства Божого не успадкують. Ворожнеча, ревнощі, сварки, ненависть, амбіції, суперечки, бійки, п’янки, оргії і подібні речі – діла плоті. Вони – стара природа, яка командує, нав’язується і вводить людину в оману.

Прочитайте Послання до галатів 5:21: “Я про це попереджую вас, як і попереджав був, що хто чинить таке, не вспадкують вони Царства Божого!”.

Чи це я говорю? Ні, це – Слово Боже: “Хто чинить таке, не вспадкують вони Царства Божого”, вони будуть засуджені до духовної смерті та до вічності без Бога.

Попередній запис

ЯК ПОДОЛАТИ "СТАРУ ПРИРОДУ"?

Наступний запис

ЯК ПОДОЛАТИ "СТАРУ ПРИРОДУ"?_3