ЯК ПОДОЛАТИ “СТАРУ ПРИРОДУ”?_3

Тепер подивімось, що Ісус пропонує нам у житті Духа. Плоди Духа Святого – “любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, лагідність, здержливість” (Гал. 5:22-23). Це те, що Дух Божий хоче здійснити всередині нас. Це плід Бога в нас. Чим більше Святий Дух веде нас, тим більше наше життя показує ці плоди.

А тепер будьте особливо уважні: що ми повинні зробити з цією бунтарською, плотською природою, цією “старою людиною”, яка є всередині нас, яка не хоче помирати і не поступається дорогою законові Духа?

Наш дух воскрес, він був народжений наново і відбудований руками Божими. Слово Боже відновлює наш розум. А нашу плоть? А схильності нашої плоті? А погані звички, які маємо і які заволодівають нами: алкоголь, куріння, секс, наркотики, егоїзм, гордість, самовпевненість і нечистота? Що можемо ми зробити з цією схильністю нашої природи, якщо вона є сильнішою всередині нас?

Чи знаєте, до чого належить плоть, “стара людина”, тілесна природа? Вона належить до хреста Христового! Вона не має ніякого іншого місця, окрім цього, розіп’ята на хресті Христа! Ми повинні умертвлювати свою плоть, тобто робити все, щоб наша схильність до гріха, наша грішна природа помирала в нас і прибивати її до хреста Христового. Місце “старої людини” – на хресті Христа і більше ніде. Змушуючи стару природу помирати з Ісусом, разом з Ним отримуємо перемогу. Чи хочете подивитися, як це може бути правдою? Слово Боже говорить нам: “А ті, що Христові Ісусові, розп’яли вони тіло з пожадливостями та з похотями” (Гал. 5:24).

Біблія говорить, що ті, які Христові, розпинають стару природу, щоб могти жити життям Духа.

Святий апостол Павло каже: “Я розіп’ятий з Христом. Вже більше живу не я, а Христос живе в мені. Цим самим Він проголошує: «Моя стара природа, моя “стара людина” прибита до хреста Христа. Я живу, але це більше не моє життя; це – життя Бога в мені, життя Ісуса” (пор. Гал. 2:19-20).

Слід зауважити, що багато речей, які трапляються в нашому житті і про які ми говоримо, що вони є роботою сатани, насправді не є такими, а походять від нашої плоті. Ми повинні боротися з цією старою природою, проданою гріхові, й сказати їй: “Ні, ні, я не піддамся тобі. Твоє місце на хресті Христовому. Твоє місце є там, а не тут”. Через розпинання нашої схильності до гріха, підпорядковування нашої волі Божому закону, упорядкування наших відносин, думок і слів згідно з Божими стандартами, як показано у Святому Писанні – ось як ми отримуємо перемогу над своєю плоттю в Христі Ісусі.

Хочу дати свідчення. Коли починала своє життя в дусі (не розуміла нічого про ці речі), протягом перших днів мого нового народження я була змушена робити те, що було проти моєї волі. Це трапилось після обіду Страсної П’ятниці. Я знала, що роблю правильно, але не хотіла робити цього. Я була настільки занепокоєна, відчуваючи сильний смуток, тому що діяла всупереч своїй плоті. Раптом задрімала. Уві сні побачила себе на Голгофі. Небо було дуже темним і жахаючим. Ісус, прибитий до хреста, був мертвий. Я перебувала біля Його стіп, дивлячись на Нього і відчуваючи важкість, дискомфорт і жахливе нездужання. Раптом відчула, як примарна фігура вийшла з мене. Це була я. Щось виповзло з мого тіла і розташувалося між хрестом і тілом Христа. Коли це трапилося, я негайно звільнилася і відчула повноту життя, миру, радості та задоволення. Потім подивилася на Ісуса і побачила свою примару, що терпить там, намагаючись звільнитись. Була настільки переляканою, що сказала: “Ні, ти залишишся там. Ні, ти не повернешся до мене! Я більше не хочу відчувати те, що відчула тоді, коли ти було тут зі мною. Я хочу миру, любові й радості”. Потім прокинулась і поквапилась взяти свою Біблію, а коли розгорнула її, то прочитала: “Я – розп’ятий з Христом” (Гал. 2:19).

Коли ми прибиваємо свою стару природу до хреста, перемога Ісуса стає частиною нашого життя, тому що Ісус помер на хресті за нас. Але Його немає там більше; Він воскрес із мертвих, переміг смерть, гріх і диявола. Коли Ісус переміг диявола, Він здобув цю перемогу для нас, і сатана більше не може перемогти нас. Ісус переміг гріх, тому що Він узяв наші гріхи на Себе, померши на хресті замість нас і воскресши з мертвих. Тому ми не будемо знову переможені тими ж гріхами. Він вже отримав перемогу для нас! Ісус переміг смерть; нам більше не доведеться жити в духовній смерті, тому що Він – Життя і в Ньому ми отримуємо життя Боже для себе. Ніколи не житимемо під п’ятою сатани. Ми – переможці в Христі!

Як здобувається перемога? Вірою.

Це важливо: ми отримуємо все через віру в Ісуса Христа і Його Слово, тому що ми діємо на рівні Духа в духовному світі. А те, що змушує Божу руку зворушуватись у духовному світі, – це віра в Ісуса Христа, не наші відчуття, не емоції, не те, що ми бачимо або чого торкаємося, але тільки наша віра в Боже Слово.

Про що Боже Слово говорить нам?

А Богові подяка, що Він постійно чинить нас переможцями в Христі, і запашність знання про Себе через нас виявляє на всякому місці!” (2Кор. 2:14).

Хто переміг? Ми в Христі Ісусі. Алілуя!

Той же, Хто Сина Свого не пожалів, але видав Його за всіх нас, як же не дав би Він нам із Ним і всього?” (Рим. 8:32).

Перемога здобувається вірою. Наприклад, моє серце є повне ненависті, я не можу позбутися цього. Я не хочу цього відчуття, але воно там є. Хтось зробив мені дуже боляче, і мій розум говорить: “Він зробив це мені, він зробив те і це мені, він сказав це, він зранив і зруйнував мене…”

Мій розум діє саме так, але я маю життя в Дусі і знаю, як розрізнити речі, тому що я знаю Слово. Я знаю, що це – моя плоть, “стара людина”, яка прагне помсти; це – моя стара природа.

Що ми повинні зробити в такому випадку?

Перший крок: визнати гріх, розпізнати стару природу у вчинку і піти до Ісуса, тому що Він – перемога.

Ісусе, подивись на мою стару природу. Помилуй мене. Я хочу розіп’ясти свій гріх на Твоєму хресті. Ти, Господи, вже помер за нього, заплатив за нього ціну. Я не хочу бути ним, хто поневолений. Я не хочу дозволити гріхові рости в мені, але скоріше розіп’ясти всю цю ненависть на Твоєму хресті.

Другий крок: покаятись.

Цієї миті, Ісусе, я прошу Твого прощення, прошу, щоб Твоя Кров, вилилась на мене, на мої емоції і відчуття. Твоя Кров звільняє і прощає мені, очищує, спасає та зцілює. А тепер, Господи, саме через віру в Тебе я приймаю це окроплення Твоєю Кров’ю.

Третій крок: прийняти перемогу. Через віру ви отримуєте окроплення Кров’ю Христа і згодом стаєте переможцем.

І зараз, Господи, я дякую Тобі і хвалю Тебе, бо написано, що в Тобі я є більший, ніж переможець. Ісусе, благаю Тебе про Твого Духа, Духа любові, Який веде і спрямовує мене, породжуючи Твоє життя в мені і даючи мені перемогу. Вся слава і хвала Тобі!

Четвертий крок: жити Словом Божим. Замість слідування за схильностями своєї плоті, робіть те, що Слово Боже говорить вам: пробачайте, моліться за тих, хто зробив вам боляче, благословляйте і віддавайте помсту в руки Бога, дозвольте Богові діяти у вашому житті, дозвольте добру перемагати над злом. Поводьтеся, як дитина Божа, а не так, як той, хто йде за власною природою. Амінь.

Попередній запис

ЯК ПОДОЛАТИ "СТАРУ ПРИРОДУ"?_2

Наступний запис

СВІДЧЕННЯ_4