Я бачив велику хмару свідків

Для старших людей смерть дорогих людей потенційно може приносити велике духовне збагачення. Ми сподіваємося, що вони перебувають серед блаженних у Небі. Коли ж доведеться попрощатися і поховати їх із молитвою, Бог збагатить наше бачення Неба. Якщо ми віддамо їх Ісусові, то їхнє нове життя в Ньому дасть нам новий стимул молитися, щоб і наші діти теж колись осягнули Небо. Це означає, що маємо позбутися відчаю, депресії й іноді хибних уявлень про смерть, які не ґрунтуються на добрій євангельській новині.

Важливо пам’ятати, що горе через втрату дорогої людини може дати плоди у вашому житті. Ви відкриєте, що життя тієї людини може стати новим засобом поділитися Небом з вашими дорослими синами і доньками. Ви можете використати їхні історії для того, щоб розділити унікальне паломництво до Неба вашої сім’ї. Аби ваші сини і дочки не піддалися «духовній амнезії», ви можете зібрати і розповісти кілька історій про членів родини, які померли з вірою. Ми часто ділилися такими історіями через прощальні слова на похороні в родини, публікуючи некрологи та історії віри та роздаючи надруковані надгробні слова на річницях смерті когось із членів родини. Ці історії часто є тим натхненням, яких наші доньки і сини потребують для того, щоб розпізнати Боже запрошення віднайти з Ним вічне щастя.

Надгробні слова про свого брата Луї Джон розпочав із розповіді про один із візитів ще до того, як Луї захворів на хворобу Альцгеймера:

«Що вразило мене найбільше, то це та мить, коли Луї прокинувся від короткого денного сну, підвівся, глянув на мене і сказав: «Що ти тут робиш?» Роком пізніше я часто замислювався над цим запитанням, бо воно нагадувало мені все життя Луї і те, що це життя говорило мені.

«Що ти тут робиш?» – запитував себе Луї як молочник і як продавець. Ще важливішим це питання стало після його приєднання до апостольського руху «Курсільйо», до Товариства святого Вікентія де Поля і до молитовних груп. Частиною його відповіді самому собі було віднайдення крамниці «Добрі книги Буше», де він міг служити, постачаючи католицькі книги та музику, що мають на меті допомогти людям стати учнями Ісуса Христа! Мабуть, це служіння почалося з того, що він купив для розповсюдження так багато примірників книги «Мій хліб насущний», що власник попередньої крамниці зауважив: «Що ти тут знову робиш? Чому б тобі просто не скупити всю крамницю?»

Тож тепер, коли ми ховаємо Луї, прошу вас задуматись над цим самим запитанням стосовно вас. Що ви сьогодні тут робите? Просто віддаєте шану Льюїсу А. Буше? Просто відпускаєте вашого брата, батька, дідуся або друга? Просто згадуєте когось із нас, хто пішов до Неба? Сподіваюсь, що ні. Сподіваюсь, ви собі ставите запитання, яке ставив Луї: що ти тут робиш? Що ти робиш для того, аби служити іншим і показати їм любов Божу на практиці? Що ти робиш тут, на цій землі, саме тепер для того, щоб наблизитися до Ісуса, – не завтра, не наступного тижня, не наступного року чи коли настане час, але саме тепер?»

Тож запрошуємо і вас розповісти про вашу мандрівку і мандрівку членів вашої сім’ї до Ісуса, до Неба. Їхнє паломництво важливе. Бог покаже вам, як зробити початок, і дасть вам сили виконати це важливе завдання. Тим часом помолимося за наших синів і дочок, коли вони шукають щастя, щастя, що триватиме вічно. Як сказав інший автор, огорнімо своїх дорослих дітей заступництвом і провадьмо їх до брами Небесної: «Це є та спадщина, яку ми можемо залишити своїм дітям – спадщина молитви, молитов, переданих Богу ще задовго перед тим, як народилися наші діти, молитов, що знайдуть відповідь значно пізніше від нашого відходу».

ПИТАННЯ ДЛЯ РОЗДУМІВ

  1. Що приносить щастя вашим синові чи дочці? Як відповідь на це запитання змінилася протягом років? Яким чином ви намагаєтеся зробити їх щасливими тепер? Як ви перестаєте контролювати їхнє щастя?
  2. Що означає Боже запрошення радіти? Як ви можете повнішою мірою прийняти дари радості, миру, надії і доброти, які дає Святий Дух? Які кроки ви можете зробити, щоб розділити Божу радість з дорогими вам людьми?
  3. Як ви розумієте таке твердження з «Символу віри»: «Очікую воскресіння мертвих і життя майбутнього віку»? Яке відображення або вплив має це твердження на ваше розуміння смерті, втрати чи розуміння Неба?

МОЛИТОВНІ НАВИЧКИ

Молитва просто нічного неба

Ця вправа народилися після розмови з нашою племінницею, яка є доктором астрономічних наук. Щоправда, вона ніколи не думала про молитви з зірками, однак сказала нам такі слова: «Я знаю, що відчуваю чудо, а по шкірі бігають мурашки, коли дивлюсь на нічне небо і розумію, яким великим воно є. Я почуваюся малою і безсилою, та все ж захопленою тим, що я є частиною цього всього». Сучасна наука говорить нам, що ми складаємося з речовини, що походить від зірок. «Ми є «дітьми неба» у досить буквальному значенні».

Виберіть вечір, коли небо чисте, місяць ледь помітний і вам комфортно надворі. Або виберіть кімнату з найкращим видом на небо і вимкніть усе світло. У будь-якому разі, щоб прочитати ці молитви, вам знадобиться ліхтарик.

Молитва

«Дякую, Тобі, Святий Отче, за створення сонця і всіх зірок і за те, що даєш ймення кожній зірці (Пс. 147:1,4-5). Дякую за планети, за мільярди галактик, за цілий безмірний всесвіт і навіть за його темряву. Твоє творіння перевершує всяке людське розуміння й уяву. Допоможи мені цінувати те місце, що Ти у Своєму творенні приготував для мене і для моєї сім’ї. Благослови моїх дітей і всі попередні покоління нашої сім’ї, що жили під Твоїми зорями. Благослови, Святий Отче, тих, хто житиме під Твоїми зорями після нас».

Читання з Псалма 8

«Господи, Владико наш, яке то величне на цілій землі Твоє Ймення, Слава Твоя понад небесами!Коли бачу Твої небеса діло пальців Твоїх, місяця й зорі, що Ти встановив, то що є людина, що Ти пам’ятаєш про неї, і син людський, про якого Ти згадуєш?» (Пс. 8:2,4-5).

Дякуємо Тобі, Отче, що вислухав нашу молитву. Покажи нам і тим, хто нам дорогий, дорогу до Небесної домівки. Просимо про це через Ісуса Христа. Амінь.

Попередній запис

Пошук щастя і радості

Наступний запис

Молимось за дітей одне одного