Я ДОРОГА, І ПРАВДА, І ЖИТТЯ

Нехай серце вам не тривожиться! Віруйте в Бога, і в Мене віруйте! Багато осель у домі Мого Отця; а коли б то не так, то сказав би Я вам, що йду приготувати місце для вас? А коли відійду й приготую вам місце, Я знову прийду й заберу вас до Себе, щоб де Я були й ви. А куди Я йду дорогу ви знаєте. Говорить до Нього Хома: Ми не знаємо, Господи, куди йдеш; як же можемо знати дорогу? Промовляє до нього Ісус: Я дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене. Коли б то були ви пізнали Мене, ви пізнали були б і Мого Отця. Відтепер Його знаєте ви, і Його бачили. Говорить до Нього Пилип: Господи, покажи нам Отця, і вистачить нам! Промовляє до нього Ісус: Стільки часу Я з вами, ти ж не знаєш, Пилипе, Мене? Хто бачив Мене, той бачив Отця, то як же ти кажеш: Покажи нам Отця? Чи не віруєш ти, що Я в Отці, а Отець у Мені? Слова, що Я вам говорю, говорю не від Себе, а Отець, що в Мені перебуває, Той чинить діла ті. Повірте Мені, що Я в Отці, а Отець у Мені! Коли ж ні, то повірте за вчинки самі” (Ів. 14:1-11).

Зосередьмо свою увагу на Ісусі. Він говоритиме з нами через Своє Слово. Що Ісус говорить нам?

Нехай серце вам не тривожиться! Віруйте в Бога, і в Мене віруйте!” (Ів. 14:1).

Ісус промовляє ці слова до кожного з нас. У нашому житті бувають дуже складні обставини, велике страждання і горе… І це Слово Боже приходить, щоб утішити нас. Ісус цими словами говорить нам: “У всіх обставинах і ситуаціях життя не дозволяйте вашому серцю хвилюватися. Маючи віру в Бога, вірте в Мене. Навіть смерть не повинна турбувати вас. Ви знаєте, чому? Бо смерть – не кінець всього” (пор. Ів. 14:1). Ісус продовжує говорити: “Багато осель у домі Мого Отця” (Ів. 14:2). Ісус говорив зі Своїми апостолами, учнями і тими, хто повірив у Нього. Ісус говорить із нами. Ми – учні Ісуса, і ми віримо в Нього. Тому Ісус говорить: “Віруйте в Бога, і в Мене віруйте! Багато осель у домі Мого Отця” (Ів. 14:1-2).

Мій брате і сестро, Бог створив нас на Свою подобу і образ. Бог – Дух. Значить, ми також маємо безсмертного духа. Проте цей образ і подоба Божа в нашому дусі були спотворені і заплямовані гріхом; і ми зазнали духовної смерті, ми втратили спілкування з Богом. Але Бог настільки нас полюбив, що послав нам Ісуса, Свого Сина. Ісус сказав: “Хто хоче увійти до Царства небесного, повинен народитися знову. Він повинен народитися з води і духа” (пор. Ів. 3:5).

Коли Ісус говорить: “Ви повинні народитися з води”, Він вказує на воду Хрещення. Ті, хто вірить в Ісуса Христа, хрестяться в ім’я Отця, Сина і Святого Духа. І коли хтось хреститься, відбувається нове народження. Але це не тіло народжується наново, а дух; той дух, образ і подоба Божа якого були повністю спотворені, вже оновлений, і людина стає дитиною Божою не через кров, не через плоть, а через Духа Божого. І Ісус каже: “Що вродилося з тіла є тіло, що ж уродилося з Духа є дух” (Ів. 3:6).

Наш дух є безсмертним духом, якого Бог вклав у нас. Він був відновлений у момент нашого хрещення, тобто отримав божественне життя, освячуючу ласку. Це робить нас учасниками божественної природи через нашу віру в Ісуса Христа, яку під час Хрещення дітей представляє віра хресних батьків; і за допомогою хрещальної води, ми отримуємо спілкування з Богом, тому що ми народжені до нового життя як діти Божі: “А коли діти, то й спадкоємці, спадкоємці ж Божі” (Рим. 8:17). Перш за все ми народжуємось як діти Божі, тому й маємо спадок дітей Божих.

Чому тоді ми не живемо, як діти Божі?

Тому що дуже часто ми не усвідомлюємо благословення і ласки, які Бог великодушно дав нам у Господі Ісусі Христі. Ми маємо безсмертного духа; ми маємо душу і виражаємо себе через смертне тіло. Наша душа складається з розуму, пам’яті, уяви, волі, внутрішньої душі, емоцій, відчуттів, несвідомого, підсвідомого і свідомості. Коли тіло вмирає, наш безсмертний дух не вмирає. Ми – безсмертний дух. Наш дух знає все про нашу душу, наші думки, емоції, бажання, відчуття, спогади і знає все про наше тіло.

Хто бо з людей знає речі людські, окрім людського духа, що в нім проживає?” (1Кор. 2:11).

Ваш дух знає все про вас. Але коли ваше тіло вмирає, ваш дух не закінчується, тому що він є безсмертний. От чому Ісус приходить і говорить кожному, хто вірить у Нього: “В домі Отця Мого є багато осель. Я хочу приготувати місце для вас. Якщо це було би не так, я сказав би вам. Але це дійсно правдивий шлях. У домі Отця є багато осель; є кімнати для кожного, і ніхто не залишиться без місця. Я збираюся приготувати для вас місце. Згодом я повернуся і візьму вас із Собою, щоб ви були зі Мною там, де Я є” (пор. Ів. 14:2-3). Господь Ісус повернеться на землю вдруге в силі і славі. І всі народи бачитимуть хресне знамення на небі, знак Сина Божого. Але до кожного з нас Господь також прийде в годину нашої смерті, коли наш дух залишить тіло.

І Він продовжував говорити: “Послухайте, ви йшли за Мною і є Моїми учнями; ви супроводжували Мене тут, на землі, і, де б Я не був, хочу, щоб ви також там були. І ви знаєте дорогу, яка приводить туди, де Я йду”.

Хома відповів: “Ну, Ісусе, ми не знаємо, куди Ти йдеш. Як можемо ми знати дорогу?”

Ісус вже говорив так багато разів: “Я прийшов від Отця і повертаюся до Отця”.

А Хома запитав: “Куди Ти йдеш, Господи?”

Ісус повернувся до нього і сказав: “Хомо, я – Дорога, Правда і Життя. Я йду до Отця. Я приходжу від Отця і повертаюся до Отця. Якщо ви хочете йти до Отця, ви повинні йти за Мною. Це просто. Вам тільки доведеться йти за Мною, тому що я – дорога, яка веде до Бога. Немає ніякої іншої дороги. Я – єдина дорога. Я – не просто одна із доріг”, Ісус сказав: “Я – дорога” (пор. Ів. 4:4-7).

Коли ми кудись йдемо, нам необхідно знати туди дорогу. Інакше ми не дістанемось туди. Наприклад, я часто їду до Сан-Пауло, щоб відвідати своїх батьків. Я знаю дорогу до їхнього будинку; якщо б не знала, то не дісталася б туди. Час від часу, йду до торгового центру. Я знаю дорогу до торгового центру, якщо би не знала її, то ніколи б не дісталася туди.

Усі ми хочемо іти до Бога, але, якщо ми не знаємо дороги, якою є Ісус, ми ніколи не дістанемось до Нього. І ми перебуваємо в Ісусі, Який є єдиною дорогою до Бога Отця, якщо живемо полум’ям віри, яку ми отримали в своєму Хрещенні, завжди роздумуючи і практикуючи Слово Боже, беручи участь у Христовій Церкві, в її сакраментальному житті, в індивідуальній та спільній молитві: “І вони перебували в науці апостольській, та в спільноті братерській, і в ламанні хліба, та в молитвах” (Дії 2:42). Що ж тоді станеться з безсмертним духом?

Після смерті наш безсмертний дух продовжуватиме рухатися в напрямку, який ми обрали на землі. Час земного життя є часом ласки, яку Бог дає нам, щоб ми отримали спасіння в Ісусі Христі. Не достатньо бути охрещеним; цього замало. Охрестившись, ви не купуєте квиток до неба. Вам необхідно охреститись і вірити в Ісуса Христа живою, свідомою вірою, вірою завіту.

Тому, якщо ми йдемо за Ісусом на землі, ми просто продовжуватимемо сходження за Ним до Дому Отця. Якщо ми не слідуємо за Ісусом на землі, ми підемо до іншого місця, призначеного для невіруючих, і там переживатимемо плач і скрегіт зубів цілу вічність. Це Слово Боже, Слово Ісуса Христа (пор. Мт. 24:50-51).

Там не буде проміжної землі. Ми повинні вибрати дорогу і йти нею тут і зараз, на землі. Господь настільки добрий, що протягом нашого життя дає нам незліченні можливості для спасіння.

Бог Отець через наше хрещення віддав нас Ісусові через наше хрещення. Ми належимо до Ісуса, і Він кличе нас. Кожного разу, коли ви чуєте Слово Боже, це – Ісус, Який кличе вас, намагаючись достукатися до вашого серця. Пам’ятайте, що Бог – Дух і тільки за допомогою нашого духа можемо вступити в сопричастя з Ним.

Кожного разу, коли ви йдете на Літургію і приймаєте Євхаристію, Ісус кличе вас. Кожного разу, коли ви відкриваєте Слово Боже, Ісус кличе вас. Він кличе вас, тільки треба йти за Ним.

Попередній запис

СВІДЧЕННЯ_2

Наступний запис

Я ДОРОГА, І ПРАВДА, І ЖИТТЯ_2