ІСУСЕ, ПОМИЛУЙ МЕНЕ І МОЮ СІМ’Ю!

«А митник здалека стояв, та й очей навіть звести до неба не смів, але бив себе в груди й казав: Боже, будь милостивий до мене грішного!… Говорю вам, що цей повернувся до дому свого більш виправданий, аніж той. Бо кожен, хто підноситься, буде понижений, хто ж понижається, той піднесеться» (Лк. 18:13,14).

Святий Августин сказав: «Боюся, що Бог, Який проходить мимо, не повернеться назад».

Це страх втратити благодать Божу, яка проходить через наше життя; страх не схопити її своїми руками, цілим своїм серцем.

Мій брате, благодать Божа проходить через наше життя тепер і, можливо, не повернеться знову. Отже, важливо, щоб ми відкрили наше серце силі Божого Слова й імені Ісуса, щоб в Ісусі ми міцно схопили благодать, яку Бог виливає на нас зараз, і щоб ми взяли її для кожного члена нашої сім’ї.

Я розповім вам дві історії.

Цього тижня я дізнався, що молода жінка, член молитовної групи, пережила дуже сумний епізод у своєму житті. Одного дня вона почула у своєму будинку три постріли. Вона побігла до спальні, звідки пролунали постріли, і побачила свого брата, розпростертого на підлозі. Вона взяла його за руку, примусила зректися гріховного життя і благала: «Скажи: Ісусе, помилуй мене! Повтори: Ісусе, помилуй мене!» І це були останні слова того юнака.

Молодий чоловік завдяки своїй сестрі виконав те, що Ісус сказав у Своєму Слові: «А митник здалека стояв, та й очей навіть звести до неба не смів, але бив себе в груди й казав: Боже, будь милостивий до мене грішного!…» (Лк. 18:13).

І Ісус продовжує: «Говорю вам, що цей повернувся до дому свого більш виправданий, аніж той» (Лк. 18:14а).

Коли ми у важкому гріху або якщо протягом довгого часу не сповідались, то нам слід якомога швидше пошукати священика, добре висповідатися й отримати розгрішення та відпущення гріхів від Господа Ісуса.

Однак у разі меншого гріха ми можемо помолитися молитвою митаря – Ісусе, помилуй мене! – нашою молитвою, і ми відразу ж будемо омиті в Крові Ісуса Христа, нашого Господа. Сам Ісус говорить про це, бо Він підтвердив, що митник був виправданий.

Тепер щодо того молодого чоловіка: навіть якщо він жив у тяжкому гріху, ми твердо віримо, що Ісус через Своє милосердя спас його. Слово Боже дає нам цю впевненість:

«Бо кожен, хто покличе Господнє Ім’я, буде спасений» (Рим. 10:13).

Також я чув про смерть дуже відомої на міжнародній арені особи; ця жінка померла вві сні. Я запитав себе: «Цікаво, коли я сплю, чи готовий я до зустрічі з Господом?» Я дійшов висновку, що ні, тому що Слово Боже говорить, що праведник грішить сім разів на день. Це означає, що ми грішники, і… скільки разів на день ми грішимо?! Отже, нам потрібно щомиті прикликати ім’я і Кров Ісуса на нас та нашу сім’ю:

Ісусе, помилуй мене і мою сім’ю!

Після того випадку я перед сном роблю іспит сумління і кажу:

Ісусе, помилуй мене і мою сім’ю! Омий мене Своєю Кров’ю, бо я хочу прийти у Твої обійми, якщо помру вві сні.

Ви також хочете цього, чи не так? Ви не хочете померти в гріху, правда?

Коли ми спимо, то, щоб бути чистими і готовими зустрітися з Ісусом, нам необхідно покаятися з наших гріхів і просити:

Ісусе, помилуй мене і мою сім’ю!

Днями зі мною трапилася цікава історія. Я пішов спати дещо ображений на певну особу (очевидно, мені не слід було ображатися, але я все ж відчував образу), і я подумав: «Якщо Ісус покличе мене зараз, як я піду до Неба в такому стані? Як я зможу постати перед Богом Отцем із заплямованим серцем?»

Я відчув збентеження, уявивши себе, як дивлюсь на Бога в такому стані. Потім я зрозумів, що, перш ніж заснути, я повинен пробачити тій людині, а також попросити в неї пробачення. Я просив Божої милості, прикликав Кров Ісуса і молився:

Ісусе, помилуй мене і мою сім’ю!

Цей досвід є важливим також для вас, і вам треба перенести його на кожного члена вашої сім’ї. Треба щомиті бути готовими до зустрічі з Ісусом, бо Він нам каже:

«Тож пильнуйте, бо не знаєте ні дня, ні години» (Мт. 25:13).

Важливо, щоб ви, лягаючи спати, молились (я завжди так роблю) цією молитвою примирення. У цьому є особлива правда, якщо відчуваєте будь-яку образу на когось із членів сім’ї. Прекрасна думка, чи не так? Це момент нагоди! Це момент спасіння! Господь говорить нам у Своєму Слові:

«Так говорить Господь: За часу вподобання Я відповів Тобі, в день спасіння Тобі допоміг» (Іс. 49:8а).

«Ось тепер час приємний, ось тепер день спасіння!» (2Кор. 6:2б).

Другий факт описаний у листі, який ми одержали з Бразилії від 22-річної молодої жінки, яку залишив чоловік після п’яти місяців подружнього життя. Вона розповіла нам, що однієї неділі в післяобідню пору, коли в розпачі та сльозах самотньо сиділа в кімнаті, вона ввімкнула радіо і почула програму «Ісус любить тебе». Тема передачі звучала саме так: Ісусе, помилуй мене! Під час молитви вона стала навколішки і попросила: «Ісусе, помилуй мене! Ісусе, помилуй мене!»

Коли програма закінчилась, жінка підійшла до вікна, відчинила його, виглянула назовні і відчула, ніби квіти всміхаються до неї, пташки співають, усе сяє! У серці було неймовірне щастя! Мир, якого ще кілька хвилин тому вона не мала, і радість, якої ніколи не досвідчувала у своєму житті, прийшли до серця, коли вона вимовила: Ісусе, помилуй мене!

І Ісус змилосердився над цією молодою жінкою. Залишена дружина не тільки устами, але всім серцем і цілим єством благала: Ісусе, помилуй мене!

Ми вже 16 років у Католицькій харизматичній віднові, і протягом цього часу жодна інша молитва не давала такого чудового плоду, як ця: Ісусе, помилуй мене!

Давайте знову прочитаємо текст від святого Луки: «А митник здалека стояв, та й очей навіть звести до неба не смів, але бив себе в груди й казав: Боже, будь милостивий до мене грішного!… Говорю вам, що цей повернувся до дому свого більш виправданий, аніж той. Бо кожен, хто підноситься, буде понижений, хто ж понижається, той піднесеться» (Лк. 18:13,14).

Особисто я дуже вдячний і щасливий, коли люди нагадують мені, що багато разів треба молитися:

Ісусе, помилуй мене і мою сім’ю!

І суть цих слів полягає не лише в тому, щоб нагадати вам про цю могутню молитву, але також у тому, щоб викликати у вас внутрішнє бажання благати Божого милосердя для себе і своєї сім’ї.

Нам слід благати десятки, сотні, тисячі разів кожного дня:

Ісусе, помилуй мене і мою сім’ю!

Попередній запис

МОЛИТВА ЗА СІМ’Ю

Наступний запис

ІСУСЕ, ПОМИЛУЙ МЕНЕ І МОЮ СІМ’Ю! (ЗАКІНЧЕННЯ)