Ісусове визначення учня

Павло усвідомлював, що бути учнем Ісуса – означає померти. Учень більше не живе для себе. Він добровільно й цілковито відрікся від свого «права» визначати, що є правдивим, і як йому жити. Він не живе, щоб догоджати собі чи оточуючим, а щоб догоджати Ісусові. Учень має одного Вчителя, Який повного мірою претендує на його життя. Він прийняв умови, встановлені Ісусом для правдивого учнівства: «Звертаючись до всіх, (Ісус), промовив: «Коли хоче хто йти вслід за Мною, хай зречеться самого себе, і хай візьме щоденно свого хреста, та й за Мною йде. Бо хто хоче душу свою зберегти, той погубить її, а хто ради Мене згубить душу свою, той її збереже» (Лк. 9:23-24).

Павло розумів умови відносин з Ісусом. Бути одним із тих, які Йому належать, – ось критерій слідування за Ним. Не існує іншого способу бути учнем; зв’язок між тим, у що людина вірує, і тим, як вона живе, не може бути відсутнім. Натомість це вимагає відречення від себе, своєї плоті, глибоко затаєних пожадань, які вимагають, щоби їх слухали та задовольняли. Йти за Ісусом вимагає нашого щоденного намагання підкорити Йому все, чим ми є для Нього, – наші пристрасті, уподобання, амбіції, мрії, час, власність тощо. Якщо не приймаємо критерії, покладені на нас Ісусом повністю, наслідки очевидні: «Коли хто приходить до Мене, і не зненавидить свого батька та матері, і дружини й дітей, і братів і сестер, а до того й своєї душі, той не може буть учнем Моїм! І хто свого хреста не несе, і не йде вслід за Мною, той не може бути учнем Моїм!» (Лк. 14:26-27).

Основна думка Ісуса проста: якщо хочеш бути Його учнем, ніщо, навіть наші найважливіші чи найінтимніші стосунки, не можуть переважати відносини з Ним.

Він – на першому місці в нашому житті. Наші любов, послух, вірність, пристрасть належать Йому. Вибір, що постає перед кожним із нас, полягає не в тому, які саме навчання Ісуса та Його Церкви ми виберемо. Перед усіма постає одне фундаментальне рішення: чи ми збираємося йти за Ісусом, чи ні? Він не залишив нам решти виборів. Ці вибори Він уже зробив Сам. А наш вибір – бути за або проти Нього.

Попередній запис

Чого ти прагнеш?

Наступний запис

Дружба зі світом