Бути мужнім

«Бо не дав нам Бог духа страху, але сили, і любови, і здорового розуму» (2Тим. 1:7).

Грецьке слово, перекладене в цій цитаті, – dynamis, означає «сила». З цього слова в нашій мові ми отримали слово «динаміт». Сильний чоловік отримує свою силу від Бога, а не від свого фізичного тіла чи своєї волі.

Чи ви коли-небудь бачили великого, сильного, могутнього чоловіка, хворого на рак або на іншу хворобу, який почав повільно марніти? Той чоловік, який був таким сильним, став таким слабким. Якщо єдиною силою, яку ми маємо, є сила світу, у нас будуть проблеми. Наша сила повинна йти від Бога. «Бо не дав нам Бог духа страху, але сили».

Під час Літургії у свято мучеників священик молиться: «Ти обираєш слабких і робиш їх сильними». Наша сила або міць робити те, що нам потрібно зробити, приходить до нас від Бога! Він обирає тебе, і Він не хоче, щоб ти був боягузом, а хоче, щоб ти жив у силі. Він обрав, щоб ти прожив своє життя не в слабкості, а в Його моці і силі!

У нас є вибір: ми можемо зосередитися на наших слабкостях або можемо зосередитись на Божій силі. Кожного дня нашого життя ми можемо вигадувати якісь виправдання або ж ми можемо сказати: «Так, я слабкий сам по собі, але я сильний у Господі. Його благодать робить мене сильним». Щоб бути послідовними, ми повинні казати: «Боже, я слабкий, але Ти сильний. Сьогодні, Господи, я не зосереджуватимусь на своїх слабкостях; я зосереджуся на Твоїй силі в мені». Кожен день є справжнім вибором.

Щоб бути істинними чоловіками, ми повинні зосередитися на дарах, які нам дав Бог, Його сила є одним із цих дарів. Мені справді подобається те, що Бог сказав Ісусу Навину, який ось-ось мав повести людей Ізраїлю:

«Будь сильний та відважний, бо ти зробиш, що народ цей посяде той Край, що Я присягнув був їхнім батькам дати їм. Тільки будь дуже сильний та відважний, щоб додержувати чинити за всім тим Законом, що наказав був тобі Мойсей, Мій раб, не відхилишся від нього ні праворуч, ні ліворуч, щоб щастило тобі в усьому, де ти будеш ходити. Нехай книга цього Закону не відійде від твоїх уст, але будеш роздумувати про неї вдень та вночі, щоб додержувати чинити все, що написано в ній, бо тоді зробиш щасливими дороги свої, і тоді буде щастити тобі. Чи ж не наказав Я тобі: будь сильний та відважний? Не бійся й не лякайся, бо з тобою Господь, Бог твій, у всьому, де ти будеш ходити» (Нав. 1:6-9).

Якщо ви подивитеся на кожного справжнього героя в Писанні, ви побачите, що їм усім, по суті, було сказано набратися мужності і бути чоловіками, і бути сильними, тому що Бог був із ними. Отож не бійтеся, оскільки Бог перебуває також із вами. Але не думайте, що ви сильні за вашим власним бажанням. Коли б гордість сили не приходила до вас і ви думали, що ви сильні, нагадуйте собі про свій подих життя. Його можуть у вас забрати наступної миті. Ця думка повинна надавати нам належного смирення.

Частиною того, щоб бути сильним, є відповідальність за те, де ви перебуваєте у своєму житті. Наші рішення привели нас усіх до цього моменту. Навіть якщо ви витягнули не ту карту, і всі так чи інакше її витягнули, саме те, що ви робите з цією картою, визначає, що з вами відбувається. Люди іноді кажуть: «Отче, я такий, як є, бо коли я був дитиною, мене розбещували. Або в мене був поганий батько. Або я не був таким розумним, як інші діти. Або ж, якщо б тільки я міг бути більш спортивним». Виправдання, виправдання, виправдання!

Я завжди чую виправдання про минуле людей. Панове, ви ніколи не зростете в силі, ви ніколи не зростете в Господі, доки не візьмете на себе відповідальність і не почнете приймати рішення, необхідні для вашого майбутнього. Знайте, що кожне рішення, яке ви приймаєте, впливатиме на ваше майбутнє, отож від цієї миті наберіться відповідальності.

Чудовою ілюстрацією до цього в Писанні є епізод, коли Петро побачив, як Ісус іде по воді і захотів піти до Нього (див. Мт. 14:22-33). Ісус сказав Петрові прийти до Нього, отож Петро почав іти до Ісуса. Доки він дивився на Ісуса, сила і міць, які надходили від Христа, дозволяли йому іти по воді, однак тільки-но він відвернув погляд на себе і свої слабкості, напевно, думаючи: «Я слабкий, я не можу ходити по воді» або: «О Боже, наближається шторм», він упав. Якщо ми хочемо бути сильними, ми не можемо дивитися на себе і не можемо дивитися на ситуацію. Ми повинні дивитися на Господа і Його силу та Його міць, знаючи, що ми можемо зробити будь-що, бо сам Христос дає нам силу. В Посланні до филип’ян сказано: «Я все можу в Тім, Хто мене підкріпляє, в Ісусі Христі» (4:13). Ви в це вірите? «Але ж, отче, у мене було погане минуле». Ми можемо зробити все. Якщо в це віритимемо, завжди матимемо надію. Ми можемо змінити світ.

Моїм девізом у фундації «Причина нашої надії» є фраза: «Твоє життя назавжди зміниться». Моя радіопередача теж називається «Змінений навіки», інший ведучий, доктор Рей Ґуаренді, одного разу жартома мене запитав: «Ти не думаєш, що це трохи гордовито? Ти не міг сказати: «Змінений на тиждень» або «Змінений на день», «Змінений на декілька годин»? Ти справді думаєш, що люди зміняться назавжди?» Я просто відповів: «Безперечно!»

Ви, звичайно ж, знаєте, що люди змінюються не через мене, вони змінюються через Бога. Нам необхідно зосередитись на Ньому, а не на Його знарядді. Бог може використовувати будь-якого осла, ось чому я настільки добре підходжу. Він хоче використовувати також вас, якщо вас це цікавить.

Попередній запис

Дари і плоди Святого Духа (закінчення)

Наступний запис

Бути дисциплінованими