Ошуканий ошуканець

Перенесімося до зустрічі Якова з Рахіллю. Він побачив її біля джерела і до нестями закохався в неї. Привітавши її поцілунком, Яків вирішив, що то дівчина, з якою він хоче одружитися. Я не певен, що він радився з Богом щодо цього вибору, однак запропонував її батькові Лавану, що працюватиме на нього сім років, аби здобути право одружитися з Рахіллю. Яків важко працював, не шкодуючи енергії та зусиль. Під орудою Якова все, чим володів Лаван, множилося й процвітало.

Після семи років праці Яків готувався одержати винагороду. Врешті настав час одружитися з Рахіллю. Лаван віддав свою дочку Яковові. Проблема була лише в тому, що коли Яків прокинувся вранці після весілля, то жінка, що лежала поряд із ним, виявилася не тією нареченою, на яку він сподівався. Хоча Яків виконав усю свою угоду з Лаваном, його ошукали. У світлі світанку з’ясувалося, що наречена, яка лежала поряд із ним, була не Рахіль, а її старша сестра Лія.

Я, мабуть, глянув би на обличчя своєї нареченої, але, мабуть, тільки я. Ошуканця ошукано! Лаван прислав Якову за дружину Лію, доньку зі слабкими очима і гіршими перспективами на подружжя. Яків розсердився, але що він міг вдіяти? Згодом Лаван згодився віддати за нього Рахіль, якщо той згодиться працювати ще сім років. Уявіть собі, чотирнадцять довгих літ важкої праці за жінку своїх мрій. Можу лише сказати, що вона була, мабуть, неабиякою кралею.

Чи ви трудилися би терпляче більш ніж десять років, аби здобути собі дружину? Я, мабуть, зробив би це заради своєї жінки, але не певен, чи вона зробила би це заради мене. І коли я одного разу читав цю історію, мені зненацька стрельнула до голови думка: чи не міг Яків пожинати те, що посіяв? Свого часу він був таким ошуканцем, а тепер одурманили його, змусивши одружитися з жінкою, яку він не любив.

Я не вірю, що Бог карає нас, але певен, що Він дав нам свобідну волю і дозволяє нам приймати рішення, які можуть викликати неприємні наслідки. Я певен, що Він, заради нашого ж добра, дозволяє певним подіям трапитися в нашому житті. Я знаю, що найкраще вчуся на власних помилках, і, як не прикро, наробив їх більш ніж досить. Як ми бачимо з життя Якова, хоча Бог прощає нам і захищає нас, Він не завжди оберігає нас від плодів наших поганих рішень. Подеколи ми переживаємо наслідки свого вибору довгі й довгі роки.

Я молюся, щоб мої дві доньки одружилися з чоловіками, які люблять їх і захоплені ними так, що готові здолати хоч які перепони. Навіть тепер я молюся, щоб хлопці, з якими вони поберуться, любили Господа, стали чудовими чоловіками і дивовижними татами для моїх онуків. Ви можете подумати, що це божевілля мати такі думки і читати такі молитви, коли вашим дітям лише дванадцять і десять років, однак клопотатися про майбутнє дітей ніколи не буває зарано. Я молюся не тільки за їхніх майбутніх хлопців, а й за їхню святість і чистоту. Щовечора я молюся уголос, аби мої дочки могли чути мене. Проблеми Якова не скінчилися, коли від одружився з Рахіллю і ще сім років працював на Лавана. Попри свою неймовірну красу і чоловіка, який обожнював її, Рахіль не могла народити дітей. Лія, однак, виявилася вельми плідною і народила Якову чимало дочок і синів. Через це Рахіль почала думати, що вона гірша від сестри.

Вона почувалася зганьбленою, сердитою й беззахисною і стала обурюватися на Бога. Її думки і почуття привели її до руйнівного вибору. Замість Того, щоб вірити Богові, Рахіль послала свою слугиню, Білгу, переспати з чоловіком з надією, що та народить замість неї сина. Її задум подіяв, і Білга народила хлопчика. На горе, Рахіль далі лишалася невдоволеною, а тому знову послала Білгу до Якова, і вона народила йому ще одного сина.

Рахіль надіялася, що дитина, яку зачне і народить її слугиня, буде розрадою для чоловіка та неї, але це дитя стало причиною ще більших чвар. Через деякий час Біблія каже нам: «І згадав Бог про Рахільі відчинив їй утробу» (Бут. 30:22). Зрештою, Рахіль спромоглася зачати дитину, і вона народила Яковові двох синів, Йосипа та Веніямина. Проблема в тому, що Рахіль любила своїх біологічних синів, а надто Йосипа, більше, ніж тих синів, яких народила їй Білга. Це уподобання засіє серед братів зерна невдоволення й ревнощів і врешті-решт призведе до викрадення й ув’язнення Йосипа.

Що сталося? Як могла Рахіль стільки разів робити поганий вибір? Чому вона не була задоволена своїм життям?

Я ставив собі ці питання безліч разів. Це правда, що досить нам Божої благодати, однак часто відмова додержуватися Божих заповідей і віра лише в себе провадить нас у глибини темряви. Тому вчімося з історії Якова. Вірмо в Господа та в той час, який призначає Він. Вирішуймо приймати обставини, в яких ми опиняємося. Вирішуймо зосереджуватися на позитивному, навіть якщо доведеться поринути в Біблію, читаючи й цитуючи Писання, поки воно не переплететься тісно з самим нашим буттям. Пророк Ісая (див. Іс. 26:3) каже, що Бог подарує досконалий мир тому, хто покладається на Господа. Боже слово реальне. Нехай воно стане реальним для вас. Ви маєте вибір.

«У житті на нас чекає не один вибір, рішення і роздоріжжя. Діставшись до чергової віхи у своєму житті, пам’ятайте: вибір, який ми робимо нині, впливає на кожен майбутній вибір далі на нашій дорозі». Конгресмен Кевін Брукс

Попередній запис

Ціна, яку ми платимо

Наступний запис

Ходіть із Богом