Луки 6:1-19
За Ісусом ходило безліч народу, який вчився від Нього істині. Однак, не всі ці люди постійно перебували з Христом. Господь мав намір відділити Собі дванадцятьох учнів, яким би Він передав усі Свої слова.
Цілу ніч Ісус молився на самоті перед тим, як обрав дванадцятьох апостолів. Коли настав ранок, Ісус покликав до Себе на гору багатьох учнів, які ходили за Ним. Але серед них Він обрав лише дванадцятьох, яких назвав апостолами. Слово «апостол» означає «посланець».
Деякі імена цих апостолів нам уже відомі. Насамперед, це був Андрій та Його брат Симон, якого Ісус назвав Петром. Ще про двох ми з вами знаємо, що це були колишні риболови Яків та Іван, сини Заведея, які, після чуда з надзвичайним уловом риби, залишили свій човен і пішли за Ісусом. Ісус обрав також двох братів – Якова Алфеєвого та Юду Якового. Це вже шість апостолів.
Інші шість не були братами. Матвій, званий Левієм, був колишнім митником. Ісус покликав його, коли той збирав мито при дорозі. Почувши від Ісуса: «Іди за Мною», Матвій залишив усе і без вагань пішов за Христом. Згодом він напише відоме нам Євангеліє від Матвія.
Ви вже напевно чули таке ім’я, як Хома. Цього апостола ми запам’ятали через його сумніви, бо коли Ісус воскрес, Хома не відразу повірив цьому. Ще одним з апостолів став Пилип. Ми чуємо його сумніви в Божій могутності під час того, як Ісус нагодував п’ятьма хлібами та двома рибками п’ять тисяч чоловіків, не рахуючи жінок та дітей.
Ви пам’ятаєте, кого Пилип привів до Ісуса? Так, це був Нафанаїл, про якого Господь сказав, що в ньому немає лукавства. Тепер Нафанаїла звали Варфоломій. Одинадцятого апостола звали Симоном, як і Петра перед тим. Симон Кананіт був родом із Кани, де Ісус вчинив Своє перше чудо. Пам’ятаєте, що це було? Так, Ісус перетворив воду на вино, коли був на одному весіллі.
І останній апостол, якого обрав Ісус, був Юда Іскаріот. Господь знав наперед, що Юда Його зрадить, але така була воля Бога-Отця.
Тепер ви познайомилися з усіма дванадцятьма апостолами. Давайте ще раз згадаємо їхні імена, бо це важливо пам’ятати: Симон-Петро, Андрій, Яків та Іван Заведеєві, Яків Алфеєв та Юда Яковів, Матвій-Левій, Хома, Пилип, Нафанаїл-Варфоломій, Симон Кананіт, Юда Іскаріот.

Ось дванадцять Ісусових учнів, які відтепер не відлучалися від Нього. Всі вони перебували в постійному спілкуванні з Ісусом і навчалися в Сина Божого тому, щоб потім і нам передали.
ЗАПИТАННЯ:
- Як готувався Ісус до обрання апостолів ?
- Скількох апостолів обрав Ісус?
- Хто тобі запам’ятався найбільше і чому?
- Навіщо Ісусу знадобилися учні?